Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kto się interesuje to wie że jutro start wersji HD ciekawie czy udostepnią wersję HD w TVP Stream 16 oddziałom przynajmniej i tak nieco poprawiło by jakość niż oglądać zupe pikseli w szybki scenach..Szczerze mówiąc w TVP Stream TVP3 to nie 576-720 tylko poniżej 480p na jakość pikseli to jedna że środkowych najsłabszych jakości pod względem SD i liczył bym na HD upscal SD dla lokalnych ośrodków,ponieważ jest różnica kolosalna.

Edytowane przez viva-91_91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, viva-91_91 napisał:

ciekawie czy udostepnią wersję HD w TVP Stream 16 oddziałom przynajmniej i tak nieco poprawiło by jakość niż oglądać zupe pikseli w szybki scenach..

Jak na razie na TVP Stream (w aplikacji TVP VOD) najwyższa jakość na wszystkich regwszystkich to 576p, więc albo jeszcze nie zaktualizowali rozdzielczości albo to zrobią po zmianie wszystkich regionów na HD - za jakieś 2 - 3 miesiące

Ale z tego co widzę to się chyba trochę logo zmniejszyło

Ciekawe czy regionalne logotypy też się zmniejszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji z portalu Wirtualnych mediów TVP3 Warszawa w jakości HD startuje jutro. Dzisiaj tylko kosmetyczne zmiany, zmniejszenia loga dla ogólnopolskiej TVP3 i oddziału programu lokalnego z Warszawy. Dla ciekawskich oddziały pozostałe mają loga bez zmian, wyjątkiem tak jak pisałem pasma TVP3 bez podpisanych pasm.

Patrząc obecnie na ramówkę to bardziej HD ma być odział Warszawski z wyjątkiem kilku reporterów. Dziennik regionów w i Express regionów będzie jeszcze SD a reszta poradników w HD to średnią ramówki 70%.Wersją HD na razie będzie tylko dla Warszawy, lecz od marca to się będzie zmieniać i kanały do upscalu wystartują. Przypominam, że też plany są uruchomienie dodatkowych wersji TVP3 na platformach cyfrowych i więcej ilości kanałów do Must carry, Must offer od niższych pakietów. Ponieważ z tym wygląda nie pewnie.

Edytowane przez Kiler
Poprawiono pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Orange IPTV nie ma wersji HD i... nie zdziwię się, jeżeli nie będzie jej jutro - z dwóch powodów:

  1. większe zmiany na liście kanałów są planowane na 22 lutego, w największym skrócie - kilka kanałów zniknie z oferty, kilka innych się w niej pojawi;
  2. nie wiedzą jak to ugryźć - na oficjalnym forum Orange nikt nic na ten temat nie wie, a do tego poza województwem mazowieckim są nadawane adekwatne regiony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2021 o 14:37, Bartosz10 napisał:

Prawdopodobny wygląd TVP3 Warszawa po zmianie na jakość HD:

TVP3Wawa.jpg

A tu wersja przy powrocie do TVP Regionalnej - TVP Warszawa:

TVPWawa.jpg

Może to nie jest wybitny projekt, ale zawsze warto zobaczyć jak to by mogło (mnie więcej) wyglądać.

To logo TVP3 Warszawa wygląda bardzo podobnie jak to co ja zaprojektowałem niecały rok temu

Chociaż to akurat było do przewidzenia 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartosz10 napisał:

więc albo jeszcze nie zaktualizowali rozdzielczości albo to zrobią po zmianie wszystkich regionów na HD - za jakieś 2 - 3 miesiące

 

Pasmo wspólne jest nadawane centralnie, zatem przejścia w telewizji naziemnej na HEVC, nie mają z tym związku.

Godzinę temu, viva-91_91 napisał:

Wersją HD na razie będzie tylko dla Warszawy, lecz od marca to się będzie zmieniać i kanały do upscalu wystartują. 

Ośrodki regionalne będą przełączane na HD stopniowo, ale raczej potrwa to dłużej niż krócej.

Jedyna różnica będzie taka że emisja HD pasma wspólnego zostanie włączona do telewizji naziemnej, zatem wszystkie regiony otrzymują już pasmo wspólne w HD, a nie tylko na satelicie i u operatorów wersja warszawska. Aktualnie emisja dla warszawy naziemnie także jest w SD. Po prostu telewizja naziemna musi poczekać na przełączenia, bo obecnie nie ma miejsca na TVP3 HD.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiec chyba nie do końca zrozumiałeś mój post, ten fragment który zacytowałem (dalej) dotyczył platformy TVP Stream i tam nie ma błędnego. Dużo się pisze (nawet na tym wątku) że po zmianie standardu TVP3 przejdzie na jakość HD i że niektóre oslodki mogą upskalować swoje pasma lokalne 

A to że TVP3 Warszawa ma być w HD od dziś lub jutra, to taka też jakość tego kanału powinna być też dostępna na TVP Stream

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem. Raczej pewne jest że że ośrodki regionalne w TVP Stream nadawane są centralnie z Warszawy. Sygnał prawdopodobnie trafia światłowodem do do centrali z poszczególnych ośrodków, a ta dalej go przesyła na TVP Stream z podziałem na 16 wersji.

Zatem moim zdaniem mogą w internecie włączyć HD od razu.

Jeszcze można zakładać że nie jest przełączony sygnał emisyjny w naziemnych stacjach. 

Wtedy rzeczywiście mogą być w SD, bo są pobierane z wersji która jest ciągle SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...