Skocz do zawartości

Astra - spadek sygnalu na niektorych transponderach


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z częstotliwością 12 633 H. Cały ten topic świadczy, że z pozycją 19,2*E nie do końca jest wszystko ok. Widzę że 2 lata temu ktoś zgłaszał nieprawidłowości w działaniu tej częstotliwości co ja. Tuner Ferguson AF-3318 SE. Nie wiem od kiedy dokładnie występują te problemy ale jakieś 5-7 dni temu wskazana częstotliwość działała normalnie a nieprawidłowe działanie zauważyłem wczoraj. Poziom sygnału na 12 633 H "pływa"-miałem 0%, z rzadka wskakiwało na ułamek sekundy 10% lub 30%. Dziś jest trochę inaczej, "lepiej"-trochę częściej pojawia się 40% (znów tylko na ułamek sekundy), ale z reguły wciąż jest 0% i cały czas nie są to normalne wahania jak spowodowane przeszkodą terenową (liśćmi drzew itp.) ani niedokładnie ustawioną anteną tylko takie właśnie "pływanie" czyli gwałtowne skoki nagle z 0% na 10%, 30% lub 40% i po pół sekundy wszystko wraca do "normy" czyli do 0%. Cała reszta transponderów odbiera tak jak powinna, także inne wysokie częstotliwości w obu polaryzacjach. Podejrzewam że to raczej problemy "na górze" :? z satelitą czyli po stronie nadawczej a nie nagła awaria mojego sprzętu tylko dla tej jednej częstotliwości. Jak u Was? Działa 12 633 H?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam mam podobne problemy jak kolega @Andredi, u mnie też sygnał pływa jest bardzo słaby i nieregularny, dodam tylko, że wcześniej ten transponder działał i miałem sygnał w granicach 55-60%. Wszystkie inne transpondery na Astrze 19.2 E sprawdziłem żadnych zmian czy pogorszenia sygnału nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja tez potwierdzam, że u Mnie jest problem z transponderem 12 633 H, od jakiś dwóch miesięcy sygnał na praktycznie zerowym poziomie, antena ustawiona idealnie, mam problem tylko z tym transponderem, co do innych transponderów co pisali wcześniej pisali koledzy, to sygnał u Mnie jest w normie i nie zauważyłem problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd tyle narzekań. Nie mam najmniejszych problemów z odbiorem żadnego transpondera z Astry. Nie zauważyłem też by któryś z transponderów miał znaczne wahania albo siłą sygnału odbiegał od innych. Co prawda mam antenę 115 cm z centralnie ustawioną Astrą ale gdyby coś było nie tak to chociaż kilka procent powinno polecieć w dół...

Antena ustawiona idealnie.

...zatem może jednak nie do końca idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre tunery być może nie wykazują nieznacznych wahań sygnału, a problem jest...nie wydaje mi się, aby tylu osobom nagle instalacje antenowe uległy destabilizacji. Poza tym SES namieszał ostatnio ciągłym przełączaniem kanałów pomiędzy satelitami Astra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wygląda na to, że sygnał jest bardzo słaby, bądź jest zakłócony. Wykonałem pomiary w programie dvbtune dla 12633 i 12604 należących do Media Broadcast (ten transponder z którym są problemy) i SES/WDR (sąsiedni transponder w tej samej polaryzacji).

 

Wynik dla 12633:

FE_STATUS: FE_HAS_LOCK FE_HAS_CARRIER FE_HAS_VITERBI FE_HAS_SYNC
Event:  Frequency: 12633000
       SymbolRate: 22000000
       FEC_inner:  9

Bit error rate: 0
Signal strength: 59904
SNR: 52992
FE_STATUS: FE_HAS_LOCK FE_HAS_CARRIER FE_HAS_VITERBI FE_HAS_SYNC
Signal=59904, Verror=0, SNR=52992dB, BlockErrors=0, (L|C|V|SY|)
Signal=59904, Verror=0, SNR=51456dB, BlockErrors=0, (L|C|V|SY|)
Signal=59904, Verror=0, SNR=51072dB, BlockErrors=0, (L|C|V|SY|)
Signal=59904, Verror=0, SNR=51072dB, BlockErrors=0, (L|C|V|SY|)
Signal=59904, Verror=0, SNR=52608dB, BlockErrors=0, (L|C|V|SY|)
Signal=59904, Verror=0, SNR=52224dB, BlockErrors=0, (L|C|V|SY|)
Signal=59904, Verror=0, SNR=52608dB, BlockErrors=0, (L|C|V|SY|)
Signal=59904, Verror=0, SNR=51840dB, BlockErrors=0, (L|C|V|SY|)
Signal=59904, Verror=0, SNR=53760dB, BlockErrors=0, (L|C|V|SY|)
Signal=59904, Verror=0, SNR=52224dB, BlockErrors=0, (L|C|V|SY|)

 

Wynik dla 12604:

FE_STATUS: FE_HAS_LOCK FE_HAS_CARRIER FE_HAS_VITERBI FE_HAS_SYNC
Event:  Frequency: 12604000
       SymbolRate: 22000000
       FEC_inner:  9

Bit error rate: 0
Signal strength: 60840
SNR: 65535
FE_STATUS: FE_HAS_LOCK FE_HAS_CARRIER FE_HAS_VITERBI FE_HAS_SYNC
Signal=60840, Verror=0, SNR=65535dB, BlockErrors=0, (L|C|V|SY|)
Signal=60840, Verror=0, SNR=65535dB, BlockErrors=0, (L|C|V|SY|)
Signal=60840, Verror=0, SNR=65535dB, BlockErrors=0, (L|C|V|SY|)
Signal=60840, Verror=0, SNR=65535dB, BlockErrors=0, (L|C|V|SY|)
Signal=60840, Verror=0, SNR=65535dB, BlockErrors=0, (L|C|V|SY|)
Signal=60840, Verror=0, SNR=65535dB, BlockErrors=0, (L|C|V|SY|)
Signal=60840, Verror=0, SNR=65535dB, BlockErrors=0, (L|C|V|SY|)
Signal=60840, Verror=0, SNR=65535dB, BlockErrors=0, (L|C|V|SY|)
Signal=60840, Verror=0, SNR=65535dB, BlockErrors=0, (L|C|V|SY|)
Signal=60840, Verror=0, SNR=65535dB, BlockErrors=0, (L|C|V|SY|)

 

Warto zauważyć, że wartość 65535 jest maksymalna dla wskaźników poziomów w tym odbiorniku, co oznacza, że wartość może być dużo większa.

 

W obu przypadkach poziom sygnału różni się tylko o jeden decybel, ale na transponderze z którym są problemy, poziom SNR* jest dużo niższy. Mam wrażenie, że mamy do czynienia z jakąś awarią, bądź zakłóceniami.

 

Sprzęt do odbioru: Antena 100cm + Inverto Black Ultra + Prof7500. Antena jest bardzo dokładnie ustawiona.

 

* - SNR jest to Signal Noise Ratio, czyli poziom sygnału w porównaniu do poziomu szumów bądź zakłóceń.

btw. Firefox mi szwankuje :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten transponder zawsze byl slabo odbierany 50-60% a czasem wieczorami spada do 40%. Mysle ze jest to celowo tak ustawione aby ograniczyc odbior. Planuje zakupic wzmacniacz, zobaczymy jaki wtedy bedzie sygnal. Antena 80cm jest ustawiona idealnie i lepiej nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ten satelita mnie już porządnie wkurza. Dziś zauważyłem, że nie mam sygnału z wielu tr. m.in. tych, gdzie nadają Sat 1, Pro 7, RTL, Das Erste, CNN, TV Trwam! Niektórzy pewnie znów mi napiszą, że mam źle ustawioną antenę itp.... tylko rzecz w tym, że sygnał z innych tr. nie spadł nawet o 1%, a inne satelity odbierają poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...