Skocz do zawartości

Astra - spadek sygnalu na niektorych transponderach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie - czy ostatnio ktos zaobserwowal znaczacy spadek jakosci sygnalow niektorych kanalow?

 

Spadki sa drastyczne - od w pelni dzialajacego transpondera (moc, jakosc) sytuacja zmienila sie w druga strone, tj. na granicy odbioru rzedu ~2dB.

 

Nie wiem co to ma wspolnego z uruchomiona usluga TVP [HD], ale mam wrazenie jakby niektore transpondery mialy ograniczona wiazke od momentu (tak to wyglada) startu platfrormy TVP.

 

Szczegolow nie mam spisanych w tym momencie, ale jesli by ktos zauwazyl podobne anomalie bardzo chetnie bym to porownal.

 

Aha - problem zauwazylem na dwoch roznych instalacjach, wiec nie jest to raczej problem z konwerterem/tunerem itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Wg. mnie z tymi kanałami TVP jest coś nie tak. Wcześniej miałem ustawioną Astrę tak, że wszystkie kanały [FTA HD również] działały a TVP nie, teraz TVP działają płynnie, bez zacinek i działa kilka tp. Reszta świeci się na czerwono, dziś lekko kręciłem, nie udało mi się poprawić sygnału..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu nastąpiło przetasowanie transporterów na 19,2E pomiędzy Astrą 1KR i Astrą 1L, a nowo uruchomioną Astrą 1M. Kilka transporterów na tym zyskało, co szczególnie jest zauważalne dla osób, które mieszkają na pograniczu wiązki satelity ( np. północna Afryka). Wiele zaś tr. straciło na sygnale, np. jeden z transporterów MTV Net. 11.739V czy częstotliwość 12,148H. Jeśli jednak spadek u ciebie jest zauważalny od chwili startu platformy TVP, to problem może tkwić w tunerze, bo póki co innej straty sygnału u siebie nie zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Rzuciłem okiem na wykaz w najnowszym Sat Kurierze i nie ma tam słowa o DVB-S2. Najwyraźniej przełączenie nastąpiło po 24 września czyli po oddaniu tabel do druku.

 

Lyngsat też o tym wspomina :?

http://www.lyngsat.com/astra19.html

Po prawej stronie masz datę zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłem okiem na wykaz w najnowszym Sat Kurierze i nie ma tam słowa o DVB-S2. Najwyraźniej przełączenie nastąpiło po 24 września czyli po oddaniu tabel do druku.
To więcej nie "rzucaj okiem" na wykaz w drukowanym Sat Kurierze, bo tam Ci automatycznie się nie zaktualizuje. Najlepiej jest śledzić informacje w serwisie, bo to na nim pojawiają się najświeższe newsy (tego nie czytałeś), a także portale jak KoS, Flysat itp. Nigdy w życiu najświeższych informacji nie uświadczysz w drukowanych gazetach, a szczególnie tych, których nowy numer pojawia się raz w miesiącu. Niewykonalne!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dziś zauważyłem, że znacznie spadła jakość sygnału z transpondera o częstotliwości 12.226 (m.in. Eurosport). Na antenie 115 cm centralnie ustawionej na 19,2E obraz się ciął i występowały chwilowe zaniki. Nie sądzę by było to związane ze zjawiskiem sun outage bo jak wyliczyłem w Sun Outage Calculator dziś to zjawisko powinno występować w godzinach przedpołudniowych. Poza tym czas trwania problemów był zbyt długi. Jak włączyłem Eurosport o 14:30 to już się ciął. Obserwowałem go do 15:00 i były kłopoty z odbiorem. Później musiałem wyjść ale jak wróciłem o 16:00 sygnał był już maksymalny. Na innych transponderach nie zauważyłem problemów. Kanały z tunera analogowego nie były zadropinone. Musiał wystąpić jakiś problem techniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam dwa pytania:

1. Mam antenę ustawioną na astrę i czemu nie ma sygnału z tp. 10862H ???? kręciłem anteną w wogóle tego tp. mi nie łapie mam tylko tp. 10773H chodzi mi o kanały TVP

2. Czy w zależności od pory dnia sygnał się zmienia??? Rano niektóre kanały co jest słaby chodzą dobrze, a wieczorem te same tną się albo wogóle nie włączają. A czy kąt polaryzacji ma duże znaczenie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie na temat, ale się zapytam.

Czy Astra HD zmieniła jakieś parametry nadawania? Od paru dni wyskakuje mi komunikat Brak sygnały Video. Jakość sygnału S: 875, Q: 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...