Skocz do zawartości

Astra - spadek sygnalu na niektorych transponderach


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Od kilku dni zaobserwowałem spadek sygnału na kilku transponderach, ale tylko na tych, na których nadają niemieckie kanały (m.in. RTL Deustchland, Sat 1 Deustchland, BR Alpha), natomiast na częstotliwości, na której nadaje ORF2 E jest prawdziwy terror - sygnał pojawia się tylko 2-3 godziny na dobę.. Czy też to zauważyliście oraz czym to może być spowodowane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

patryk92, miałem bardzo podobny problem z Astrą. W moim przypadku była to wina tunera. Ponieważ firma Ferguson oczywiście nie uznała reklamacji, problem rozwiązał niestety dopiero zakup nowego tunera sat :/

 

Ale oczywiście, u ciebie może być to tylko sprawa dokładnego ustawienia anteny :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie natomiast nie chce przełączać na kanały z górnej częstotliwości polaryzacja pionowa np 12246 V-DeLuxe Music albo inne tp; np z DSF.Wyskakuje BRAK SYGNAŁU.Dopiero przełączenie na kanały z Astry z tej samej górnej częstotliw. ale polaryzacji poziomej i powrót i sygnał wskakuje.Gdzie może być problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przez ostatnie kilka dni zauważyłem spadek sygnału na transponderze 12 633 H, sygnał jest bardzo słaby i obraz się rwie i dzisiaj w ogóle nie miałem sygnału na tym transponderze. Wcześniej nie było problemu sygnał był bardzo dobry więc nie wiem z czego wynikają te problemy, jeżeli możecie to sprawdźcie czy też u Was ten problem występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie kilka dni zauważyłem spadek sygnału na transponderze 12 633 H, sygnał jest bardzo słaby i obraz się rwie i dzisiaj w ogóle nie miałem sygnału na tym transponderze. Wcześniej nie było problemu sygnał był bardzo dobry więc nie wiem z czego wynikają te problemy, jeżeli możecie to sprawdźcie czy też u Was ten problem występuje.

Też to zauważyłem, lecz nie tylko na tym transponderze, ale też na tych, na których nadają 9Live i BR Alpha.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam

 

Chciałem ustawić odbiór TV Trwam a Astry ale niestety mam całkowity brak sygnału z częstotliwości 12604MHz. Pełny skan satelity w wyszukuje dużą ilość programów i ale ten transponder jest jakby martwy.

Ma ktoś jakieś pomysły co do przyczyn takiego stanu rzeczy?

Instalacja to standardowa czasza i zez na Astrę. Konwerter pojedyńczy podpięty bezpośrednio do tunera Opticum X403.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałem ustawić odbiór TV Trwam a Astry ale niestety mam całkowity brak sygnału z częstotliwości 12604MHz. Pełny skan satelity w wyszukuje dużą ilość programów i ale ten transponder jest jakby martwy.

Ma ktoś jakieś pomysły co do przyczyn takiego stanu rzeczy?

 

Jesteś pewien, że po właściwej stronie dałeś zeza? Może odbierasz 7E, a tam akurat tej częstotliwości nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jesteś pewien, że po właściwej stronie dałeś zeza? Może odbierasz 7E, a tam akurat tej częstotliwości nie ma...

 

Zez z dobrej strony, jest tam nawet jakiś kanał gdzie w momencie ustawiania było logo ASTRY cały czas.

SR też na 22000 było ustawione, przy takich samych ustawieniach inne transpondery dało się odbierać ale nie wszystkie.

Odnośnie Astry mam jeszcze pytanka - czy wszystkie satelity z pozycji 19,2E można odbierać równocześnie na jednej antenie i jednym ustawieniu ? Być może łapałem tylko sygnał z jednej satelity...

i druga sprawa jak wygląda numeracja transporderów ? to co widać w tunerze to jest rzeczywisty numer transpordera czy tylko numer kolejny na liście przydzielony przez tuner ? TV Trwam podaje że nadaje z transpordera 111 a u mnie jest niecałe 80 transporderów widocznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...