Skocz do zawartości

Ferguson AF-3318


Rekomendowane odpowiedzi

Gość PawelU1981

Ferdki sa warte swojej ceny. Za niewielka cene otrzymujemy marnej jakosci tuner satelitarny. Fakt, ze moze i dobrze radzi sobie z odbiorem kanalow Sat i nie mozna mu odmowic zalet w tej dziedzinie. Jednak posiadalem juz kilka ferdkow i uwazam, ze to jest sprzet niskiej jakosci. Najgorszy jaki mogli wypuscic to DF9000, no ale zawsze decyzja nalezy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe są AF-2300 NC, ale dla DX-erów - czuła głowica. poza tym mają ładną grafikę ekranową w sofcie, ale niestety lubią też zwiechę zaliczyć. Telstar chyba się z 2300 wycofuje, bo nawet skasowali firmowy soft ze strony.

 

Co do innych modeli - nie jest tak źle - są wady i zalety. Na pewno zaleta to fakt, że modele xx18 trudno uwiesić - a jak już to potrafią często same wstać. Jest sporo listy ulubionych, więc można kanały nieźle poukładać sobie. Sam soft jest wygodny jeśli chodzi o obsługę. Wady to mała czułość głowicy, mała wytrzymałość na przepięcia w sieci (łatwo wywalają się kondensatory na płycie głównej, zwłaszcza podczas burz)... no ale coś za coś - Ferdki są teraz tanie jak barszcz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam. Zamierzam zmienić w moim Fergusonie 3318 soft na nowy oryginalny, który pojawił się w marcu. Czy mam przenosić komputer do tunera? (Mam je w innych pokojach)Wydaje mi się, że podczas zmiany softu tuner nie musi być podpięty do instalacji antenowej, a wystarczy do komputera i do prądu. Wszystkie komunikaty odnośnie transmisji softu z komputera do tunera będą się chyba wyświetlać na komputerze w programie Arioner i na wyświetlaczu tunera, więc przy zmianie softu telewizor nie jest chyba konieczny. Czy mam rację? Drugie pytanie: czy zmieniać plik boot? Co daje jego zmiana? Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner nie musi być podpięty do anteny i TV - wszystko jest na wyświetlaczu, ale za nim zabierzesz się za update lepiej przeczytaj instrukcję zmiany softu, bo widzę, że tego jeszcze nie robiłeś :P

 

W skrócie - odpalasz Arionera, wybierasz plik, klikasz Start, podłączasz do prądu, czekasz aż skończy (po załadowaniu trzeba jeszcze czekać aż znikną 8.8.8.8. i skończą migać kreski)

 

Boot zmienia się jak jest bardzo stary, ale 3318 z tego co pamiętam miał już wersje wyższe niż 17.1, więc nie trzeba ruszać nic - sprawdź najwyżej jaki masz teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Koniec produkcji Fergusona AF3318SE

2007-08-10 15:48:30 | JK

Ostatnia aktualizacja: 2007-08-10 16:06:30

Źródło: ferguson

Ferguson poinformował, że zaprzestano produkcji odbiorników FTA - model AF 3318 SE. W jego miejsce pojawił się model Ferguson AF 3100 CK, ale na razie tylko w kolorze srebrnym. Od 20 sierpnia do sprzedaży trafi srebrny Ferguson HF88000HD.

 

W drukowanym magazynie SAT Kurier 7-8/2007, który ukazał się 7 sierpnia informowaliśmy, że na razie zabraknie na rynku czarnej wersji odbiornika Ferguson HF8800HD, a od 20 sierpnia spodziewane jest pojawienie się w sprzedaży srebrnej wersji tego samego odbiornika.

 

Ferguson bardzo szybko uaktualnia software do odbiornika HF8800HD, usuwając różne błędy w oprogramowaniu.

Pewnie wkrótce z rynku zejdą też AF-6318 i AF-7318. Zastąpią je FX-6600 i FX-7600. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odpowiem na posta sprzed paru miesięcy :D bo jakoś do dziś nie miałem za bardzo na tyle czasu i natchnienia na bawienie się z tym moim tunerem w zmianę softu.

za nim zabierzesz się za update lepiej przeczytaj instrukcję zmiany softu, bo widzę, że tego jeszcze nie robiłeś :P

Czytałem czytałem, tylko po prostu dla pewności wolałem jeszcze dopytać. :)
Boot zmienia się jak jest bardzo stary, ale 3318 z tego co pamiętam miał już wersje wyższe niż 17.1, więc nie trzeba ruszać nic - sprawdź najwyżej jaki masz teraz.
A co w ogóle daje zmiana bota? Na stronie http://www.ferguson.pl jest bot 0020.1. Sprawdziłem oprogramowanie, które mam obecnie w tunerze. Oto ono:

Hardware version: AF-3318 SE

Software version: TSRA6691S230Ecnc

Database version: 00008209

Boot version: 0020.1 [TSR S230Ec]

To chyba ta sama wersja pliku bot prawda? :) Można prosić o troszkę głębsze wyjaśnienie za co odpowiada plik bot? Czy to jest tak, że tuner lepiej działa na nowszej wersji-np. szybciej przełącza kanały czy coś? Nie jestem zielony w tematach sat, ale tego akurat nie wiem. :)

W międzyczasie od czerwca zmieniła się wersja oprogramowania na stronce Fergusona. Wcześniej było AF3318SE_TSR_E6817, a teraz jest AF3318SE_TSR_E6820. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Trochę odświeżę temat, otóż problem z tunerem jaki się pojawił:

 

to że brak obrazu na wszystkich kanałach to mnie nie dziwi tyle że menu i paski sygnału są wyświetlane 99% układ ASTRA & HOT BIRD (2 konwertery).

Antena jest dobrze ustawiona.

I do tego się grzeje że można jajecznicę smażyć :roll:

 

Co może być przyczyną, gdybyście mogli się wypowiedzieć. Czy ewentualna naprawa jeszcze coś jest warta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...