Skocz do zawartości

Odbior TNT SAT w Polsce


wsw70
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ze wzgledu na tego newsa (nowe kanaly w HD) jestem bardzo zainteresowany oferta TNT SAT: https://satkurier.pl/news/120661/12-nowych-kanalow-hd-w-tnt-we-francji.html

Czytalem i widze, ze zakup to nie problem i do tego tanio bo 15 Euro tylko. Moim problemem jest tuner - posiadam Ferguson Ariva 120 Combo - chyba jej nie pociagnie, nie wiem jak to sprawdzic. Konwerter Twin (musi tak zostac, bo mam multiroom i domownicy tez ogladaja TV, wiec musza miec sygnal, z tego Twin) ustawiony na HB 13E, potem jakos sie bede meczyl zeby moc odbierac Astre 19.2E.

 

Jakies pomysly? Jezeli bede sie chcial bawic w odbior zagranicznych kanalow z kart/modulow, to jaki tuner albo przynajmiej rodzaj tunerow powinien mnie interesowac? I czy sa jakies tanie mierniki sygnalu? Gdzie powininem szukac jezeli chce kupic stacjonarnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies pomysly? Jezeli bede sie chcial bawic w odbior zagranicznych kanalow z kart/modulow, to jaki tuner albo przynajmiej rodzaj tunerow powinien mnie interesowac? I czy sa jakies tanie mierniki sygnalu?

 

Zależy co chcesz oglądać. Już sam po sobie wiem, że TNTSat oraz SkyLink w Polsce bez problemu odbierają. Z tego co można wyczytać na forum to również działa TivuSat. Powinien cię zainteresować odbiornik z Linuxem, najlepiej na dwie karty, żeby nie przekładać skoro chcesz coś więcej.

 

Traktuję to jako ciekawostkę. W sumie nie tak drogą. Z tym, że kartę TNTSat trzeba aktywować do 31.12.2016, ale to masz czas.

 

Jak będziesz miał tuner na Linuxie to jest świetny miernik na Androida, WP i nazywa się E2 Satelite Finder(Signal Meter). Łączysz się po wi-fi z odbiornikiem i pokazuje ci sygnał z odbiornika na ekranie tabletu/telefonu. Opóźnienie może 1s.

Edytowane przez bartolinos
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wzgledu na tego newsa (nowe kanaly w HD) jestem bardzo zainteresowany oferta TNT SAT: https://satkurier.pl/news/120661/12-nowych-kanalow-hd-w-tnt-we-francji.html

Czytalem i widze, ze zakup to nie problem i do tego tanio bo 15 Euro tylko. Moim problemem jest tuner - posiadam Ferguson Ariva 120 Combo - chyba jej nie pociagnie, nie wiem jak to sprawdzic. Konwerter Twin (musi tak zostac, bo mam multiroom i domownicy tez ogladaja TV, wiec musza miec sygnal, z tego Twin) ustawiony na HB 13E, potem jakos sie bede meczyl zeby moc odbierac Astre 19.2E.

 

Jakies pomysly? Jezeli bede sie chcial bawic w odbior zagranicznych kanalow z kart/modulow, to jaki tuner albo przynajmiej rodzaj tunerow powinien mnie interesowac? I czy sa jakies tanie mierniki sygnalu? Gdzie powininem szukac jezeli chce kupic stacjonarnie?

 

 

Tuner na Linux z dwoma wejściami na kartę i jednym na moduł to minimum do oglądania przy wykorzystaniu większej ilości kart - modułów.

 

Do tego dołożenie dodatkowego konwentera na Astrę ( zez ) lub wymiana konwentera twin na monoblocka twin.

 

TNT Sat działa - dziś dotarła karta - aktywowana i uprawnienia do 15.10.2019 roku od razu spłynęły na kartę.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlugo szukalem (juz kiedys tez probowalem, ale nie moglem znalezc) - moj Ferguson Ariva 120 Combo czyta karty Viaccess:

http://www.boards.ie/vbulletin/showpost.php?s=f6c36dd093be859f19ff246505701a6e&p=79758238&postcount=709

 

Do tej pory nie bylem tego pewien. Czyli teoretycznie jedyne czego mi brakuje to zmiana/dodanie konwertera, zeby moc odbierac Astre 19.2 E. Pozostaje inna kwestia - ten post jest z 2012 rokui pytanie bylo o wersje Viaccess 3.0 (Al Jazeera Sports) - teraz mamy rok 2015. Czy moge byc pewien, ze moj tuner pociagnie wersje Viaccess 5.0 (aktualnie w tej wersji sa karty TNT SAT)? Da sie to jakos sprawdzic? Szukam w internecie ale malo  co moge znalezc.

 

I czy jezeli dany tuner odczytuje wersje jakiegos systemu kodowania, to bedzie ją odczytywal w kolejnych wersjach, czy w ktoryms momencie nie bedzie juz takiej mozliwosci?

Edytowane przez Umkwatata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asiafan, FRANSAT idzie z Atlantic Birda. Jak jednak zostanę przy duo HB-Astra.

 

@Umkwatata: TNTSAT jest na Viacess w wersji 3 na tyle, na ile się orientuję, ale jest jakoś parowany i obawiam się, że na Arivie może nie pójść. Jak będę miał chwilę, to wsadzę do swojej 250-tki, ale nie robię sobie za wielkich nadziei. Ariva daje się sprząc z oscamem w multiroom (również na sofcie fabrycznym), ale z tego co widziałem, to niestety użwany do tego przez Arivę protokół z kartą TNTSAT nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ferguson Ariva ma oryginalny soft to karta TNT Sat na 100 procent nie zadziała.

 

W sofcie nieoryginalnym Fergusona Ariva z patchem na pewno ruszy karta HD+ ver HD01 i HD02. Ten soft ma wkompilowane odpowiednie dane do uruchomienia tych kart HD+.

 

Czy tak samo jest z danymi karty TNT Sat tego nie wiem.

 

Na pewno karta TNT Sat zadziała na dekoderze z Linux - E2 po wpisaniu odpowiednich danych. Bez tych danych karta nie dekoduje kanałów z oferty TNT Sat.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TNT  sat  to albo  moduł   wyjście bardzo nie opłacalne  bo koszty moduły    albo sprzęt z obsługą   oscama .Niektórzy nawet stawiają  oscama na routerze  i tam pakują czytnik i całość łączą z tunerem .

 

 

@asiafan, FRANSAT idzie z Atlantic Birda. Jak jednak zostanę przy duo HB-Astra.

 

@Umkwatata: TNTSAT jest na Viacess w wersji 3 na tyle, na ile się orientuję, ale jest jakoś parowany i obawiam się, że na Arivie może nie pójść. Jak będę miał chwilę, to wsadzę do swojej 250-tki, ale nie robię sobie za wielkich nadziei. Ariva daje się sprząc z oscamem w multiroom (również na sofcie fabrycznym), ale z tego co widziałem, to niestety użwany do tego przez Arivę protokół z kartą TNTSAT nie działa.

Tak jest  z 5 west  ale tam masz wiecej fta   http://www.lyngsat.com/packages/Fransat.html       nie wiem czy czasem to jest rodzaj freesata też   w przeciwieństwie do TNT gdzie co 4 lata trzeba kupować nową karte.

A Viaccess  6.0 juz jest gotowe ale nie wnikałem kto go używa.

 

 

carte-viaccess-fransat-decodeur-recepteu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli ogolnie widze sporo z tym zabawy. Nie ma w ogole dekodera ktory taka karte TNT SAT pociagnalby z miejsca, bez zadnego kombinowania (poza dedykami od francuzow oczywiscie)?

 

I jak moge sprawdzic co (z zagranicznych ofert) w takim razie moja Ariva pociagnie? Skoro odpalala bez problemu AJS w Viaccess 3.0 to niby cos ten dekoder potrafi. Dlaczego Viaccess 3.0 chodzil a 5.0 juz nie chodzi? Cos pozmieniali czy to z powodu czegos innego?

 

Widze, ze tak jak mowicie trzeba bedzie sie zaopatrzyc w tuner na E2-Linux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dużo zabawy z tym nie ma.

Wstawiasz dodatkowy konwenter tzw. zez na Astrę. Cena od 45 zł + montaż + cena kabla.

 

Pozostaje kwestia dekodera na E2 - Linux.

Możesz kupić dekoder nbox ( jeden czytnik wbudowany ) drugi na phoenix podłączysz - zadziałają obie karty Cameleon i TNT Sat. Najtańsza opcja - dekoder używany odnowiony ;) Cena około 250 zł za wszystko. Możesz dysk na usb podłączyć lub sata.

 

Możesz kupić Vu+ Zero, Miraclebox Micro ( jeden czytnik wbudowany ) drugi na phoenix na usb podłączysz - zadziałają obie karty. Dekoder nowy z gwarancją - cena za wszystko około 500 zł.

 

Możesz kupić Vu+ Solo, Miraclebox Premium Mini Plus - dekodery nowe z gwarancją - cena od 650 zł w wzwyż ;) W tych droższych masz już dwa czytniki kart - wejście na moduł np. Polsat albo N na kartę - TNK HD.

Do każdego podłączysz dysk na usb w celu nagrywania - niektóre mają możliwośc podłączenia przez sata wewnątrz dekodera.

 

http://www.tvsat-sklep.com/pl/p/MiracleBox-Premium-Mini-PLUS-1xDVB-S2/155

http://www.hollex.pl/odbiorniki-linux-hd/

 

 

Poczciwa Ariva 120 pociągnie kartę HD+ ale tylko w wersji HD01 lub HD02. Musi być soft z patchem.  Ciężko kupić nową kartę w tej wersji - pozostaje używana i jej doładowanie.

http://www.hd-plus.de/

Edytowane przez tweed77
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opisanie jak to wyglada. Przegladam wlasnie te tunery o ktorych pisaliscie. Uzywane/odnowione mnie nie interesuja, tylko nowe.

Wybor nie jest zbyt wielki na rynku jezeli chodzi o tunery na Linuxie (przynajmniej tak mi sie wydaje, gdy wyszukuje wlasnie na Hollexie itp. stronach), wiec bedzie mi raczej latwo wybrac.

 

Sprawdzalem tez co nieco info o dwoch Fergusonach ktore sa na Linuxie - Ariva @Link 200 i Ariva @Link TT. Ten pierwszy podobno chodzi tragicznie, ten drugi troche lepiej. Nie maja Enigmy 2, ale jest opcja zeby wgrac i wtedy chodza juz calkiem ladnie - takie opinie wyczytalem.

Co myslicie o tych Fergusonach na Linuxie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z Arivami. Owszem chodzą lepiej, bo działają na Hyperionach niż na szicie od Ferdków, ale to nie ma sensu. Jakbyś już taki miał to wtedy warto, ale jak go nie posiadasz to nie baw się w zakup softu, który nie wyjdzie z fazy beta. Poszukaj na forum podobnych tematów, bo jest ich kilka.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o Golden Interstar Xpeed LX1 z procesorem mipsel. Ma 2 czytniki i cena ok. 400 zł. Są też 2 inne z serii Xpeed lepiej wyposażone, ale odpowiednio droższe. 

Sam obecnie używam Showbox Vitamin HD5000 (teraz do kupienia w zasadzie tylko u naszych południowych sąsiadów). Posiada 1 czytnik i 2 wejścia na moduły. 

Mam jeszcze(obecnie nie używam) Golden Media 990LX z jednym czytnikiem. Moje są oparte na procesorze sh4. Z obu jestem zadowolony. 

Na wszystkich wymienionych zainstalujesz m.in. Hyperiona, ale są też inne Enigmy. Oczywiście uruchomisz kartę TNTSAT, bo działa oscam.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zauważyłem że nie działają u mnie dwa kanały: France4 HD oraz D17 HD. Oscam ich nie dekoduje. Wcześniej nie było problemu. W logu wygląda to tak jakby nie działały klucze AES dla tych dwóch kanałów. A u Was Panowie jak to wygląda?

 

 

 

Edit:

I wszystko jasne :evil: 

http://www.dzsat.org/forum/f219/nano-e0-sur-tntsat-427008.html

Edytowane przez kondon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamcie co chcieliście       zmiana NANO i to by było na tyle jeśli chodzi o korzystanie z kart.  Teraz wszyscy co kupili kartki mogą już je sprzedawać. Chyba że dokupicie sobie dekodery viaccess a pomijam cene za sprowadzenie .

 

 

oU6At-FO2UKN.jpg?v=2

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asiafan

Nie bądź takim sceptykiem ;) używanych dekoderów do TNT sat jest wiele na znanych portach aukcyjnych i są jeszcze za grosze do kupienia - nawet jeśli chodzi o dekoder HD bo do niczego innego się nie nadają ;)

 

Poza tym tak jak HD+ także karty TNT Sat wielu ludzi na zachodzie od polskiej granicy używa we własnych dekoderach więc wcześniej czy później będzie możliwość.

 

Poza tym 70 zł to wcale nie taki duży wydatek był - jest.

 

Reszta kanałów działa bez problemu.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem sceptykiem   tylko aż szkoda że jak ktoś nie wnika     może tak zostać sprowadzony. Wy macie fajnie bo możecie sobie kupić coś co wam sie widzi.  Ja bym chciał  taka minipaczke ale z platformy Movistar+  . Czemu we Francji jest tyle paczek    TNT Sat      BIS     Canalsat    BEIN    Fransat   a w Hiszpani tylko 1 i w zasadzie  żadnego pre paida nic.

 

W Afryce  korzystają z tego samego zabepieczenia co wyżej podane ale jest na to sposób.   Tutaj podali  też że do wiosny 2016 Canalsat będzie dzialać  wiadoma jest wymiana kart we Francji i tylko z ichnymi dekoderami.

 

Cena dekodera TNT może być i niska ale waga tunera już nie  + dostawa   .Zobacz sobie ile kasuja za złom od Sky Włoskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w Hiszpanii tak jak w Polsce - zero konkurencji robi swoje.

 

Biorąc pod uwagę cenę karty TNT Sat i okres działania to i tak warto było ją kupić.

 

Bardziej mnie martwi to że znów się zacznie ustawianie kilku pudełek zamiast jednego dekodera.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u nas masz TNK SD     Smart HD   NC+ mix   jest wybór  a Hizpanie mają jedno wielkie  G   czyli nic. W Polsacie możesz także sobie zapodać pre paida dużo osób tak robi.

 

Po o kilka pudełek             tylko poszerzyć  zestaw satelitarny  http://www.lyngsat.com/packages/Fransat.html      . Niestety nic nie wiem czy tam coś jest parowane. Trzeba będzie wybrać się na tą pozycje a całkiem niedawno byłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja przykra, bo jak nazwać kilka dni pełnej oferty za satysfakcjonujące, ale mam nadzieję, że coś ktoś wykombinuje, bo jak pisał @tweed77 nie tylko w Polsce ludzie kupowali same karty. Już kiedyś były zmiany i udało się z nich wykaraskać, więc może teraz też będzie ok.

 

P.S. Kupiłem sobie kartę TNT/SkyLinka, aby zobaczyć kilka kanałów, których brakowało mi z czasów obrotnicy. Okazuje się, że działały niecały miesiąc i padły, a poszło na to 200zł. Za tyle miałbym obrotnicę i pojeździł chociaż 2 lata. Bądź tu legalny, płać a i tak wyleją się na ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...