Skocz do zawartości

Odbior TNT SAT w Polsce


wsw70
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Karty po terminie ważności są blokowane i trzeba zamówić nową kartę: koszt wymiany to 15 euro + koszty przesyłki. Stare karty (poniżej Viaccess 5) mają zostać wycofane z obiegu, a samo TNTSat ma przejść na wspomnianą wersję kodowania. Nie pamiętam do końca którego roku ma to nastąpić ale zbiegnie się z terminami ważności owych kart. Samej karty TNTSat nie da się kupić w normalnej sprzedaży, można jedynie dostać przez różne serwisy aukcyjne. Jest to bardzo dziwne bo sama karta nie jest parowana z odbiornikiem i można jej używać w innych dekoderach (sam mam swoją w opticumie 9600 hd ts), widocznie taki model biznesowy jest opłacalny dla francuskiego C+ i nie zamierzają tego zmieniać w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Znajomy przez cztery lata używał TNT. Teraz dostał nowa kartę i wymyślił sobie, że chce odbierać parę kanałów w HD ( TF1 HD, M6 HD, W9 HD i TF2 HD). Ten dekoder co posiada jest SD i naturalnie działa. Próbowałem ta nowa kartę w Fergosonie 8900HD (soft Hivion) i kanały SD działaja a HD nie. W Arivie 150 nie działa nic. W Opticum X402 działają i HD i SD tyle, ze nawet bez karty... :o (oryginalne softy obsługuja tylko Conax, więc naturalnie próbowałem na innym z grudnia zeszłego roku i nowszego nie ma...) Nie mam więc jak sprawdzić, czy ta karta obsługuje te kanały HD (znajomy twierdzi, że tak). Jaki tuner polecacie. Trzy juz sprawdziłem :/ .Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W sumie to poki te francuskie kanaly sa FTA i jest paczka France TV w Cyfrze+ to nie wiem, po co ludzie kupuja sobie Fransat lub TNTSat.

 

Maly spis co mozna miec za darmo (FTA), bez kupywania tych zestawow:

France 5 - Eutelsat 5 W

KTO - Eutelsat 5 W [nie tylko]

TMC (Télé Monte Carlo) - Eutelsat 5 W

Demain ! - Eutelsat 5 W

Astro Center TV - Eutelsat 5 W

NRJ Paris Sat - Eutelsat 5 W

TéléGrenoble Isère - Eutelsat 5 W

Mirabelle TV - Eutelsat 5 W

Vosges Television - Eutelsat 5 W

BFM Business - Eutelsat 5 W oraz Astra 19.2 E

TF1 SD [wersja SUISSE] i HD [wersja FRANCE] - Eutelsat 9 E

M6 SD [wersja SUISSE] i HD [wersja FRANCE] - Eutelsat 9 E

W9 SD [wersja SUISSE] - Eutelsat 9 E

Arte SD i HD - Hotbird 13 E [wersja SD rowniez na Astra 19.2 E]

BFM TV - 13 E oraz 19.2 E

TV 5 Monde FBS & Europe - 13 E oraz 19.2 E [rowniez na kilku innych satelitach]

TV 8 Mont Blanc - 13 E oraz 19.2 E

Direct 8 - Astra 19.2 E

i-Tele - Astra 19.2 E

LCP - La Chaîne Parlementaire - Astra 19.2 E

 

Kanaly zakodowane, ktore sa dostepne tylko od Fransat/TNTSat to:

- NT1

- NRJ 12

- Direct Star

- Gulli

- Canal+ (sa okienka w kodowaniu z Eutelsat 5 W i Astra 19.2 E)

 

Ufff, ale sie napisalem - w sumie, wystarcza 3 konwertery z przelacznikami - ustawiamy na Eutelsat 5 W, Hotbird 13 E, Astra 19.2 E i juz mamy praktycznie to, za co trzeba byloby placic, przeciez i tak musimy miec ustawione konwertery na te satelity, wiec po co jeszcze kupywac TNTSat/Fransat ???

 

Podsumowujac - inwestujemy w instalacje i mamy podstawowe francuskie kanaly, ktore oglada wiekszosc francuzow - jezeli chcemy cos wiecej to pozostaje tylko CANALSAT - jest to zabawa droga i trudna, poniewaz zakup musi byc na osobe mieszkaja we Francji, do tego oplaty musza byc dokonywane przez osobe mieszkajaca wlasnie tam a pakiety dla Polaka sa nieziemsko drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość marekpolek

mam świeżo kupioną we Francji kartę TNT SAT 5 prov. 030B00.. jaka to wersja? 3.0 ; 4.0 czy 5.0 ? niestety nie działa na Arivie 210 ani 250, czy jest konkretnie jakieś oprogramowanie, na którym zaświeci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość marekpolek

dzięki za rady.. udało się jednak odpalić na Arivie 250, karta załapała uprawnienia na 4 lata i świeci.. niestety nie działa żaden z Canal+ (promocja 4 dni).. czy ktoś wie dlaczego i co należy zrobić aby C+ zaświeciło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam. Znajomy przez cztery lata używał TNT. Teraz dostał nowa kartę i wymyślił sobie, że chce odbierać parę kanałów w HD ( TF1 HD, M6 HD, W9 HD i TF2 HD). Ten dekoder co posiada jest SD i naturalnie działa. Próbowałem ta nowa kartę w Fergusonie 8900HD (soft Hivion) i kanały SD działają a HD nie. W Arivie 150 nie działa nic. W Opticum X402 działają i HD i SD tyle, ze nawet bez karty... :o (oryginalne softy obsługuja tylko Conax, więc naturalnie próbowałem na innym z grudnia zeszłego roku i nowszego nie ma...) Nie mam więc jak sprawdzić, czy ta karta obsługuje te kanały HD (znajomy twierdzi, że tak). Jaki tuner polecacie. Trzy juz sprawdziłem :/ .Pozdrawiam

Wybór padł na Opticum 9600 Prima. Do niedawna było wszystko O.K. teraz zgasły kanały HD i France 4. W oryginalnym Sagemie France 4 działa. Prawdopodobnie ma to związek z Viacess 5. Pół roku temu próbowałem Arivę 150 i nie działała ( a wtedy to była jeszcze stara wersja Viacces...). Czy na nowszym sofcie zadziała? Może ktoś wie czy jest soft na Primę. Obecnie ma ona soft 4.44 z 9.7.2012. I na stronie z której był pobrany nowszego nie ma... Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku temu próbowałem Arivę 150 i nie działała ( a wtedy to była jeszcze stara wersja Viacces...). Czy na nowszym sofcie zadziała?

Obecnie Ariva 150 na sofcie ostatnim to jest 21.B6 współpracuje z TNT z wyjątkiem kanałów HD. Pozostaje wykonać telefon do producenta i spytać jakie szanse na poprawną współprace z Viaccess 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
Gość marekpolek

może ktoś mi poradzi? oryginalna karta Viaccess dla TNT SAT, aktywowana na 4 lata, od kilku miesięcy nie działa na Arivie 250, ani w czytniku kart ani w module Diablo.. wie może ktoś jaka jest na to rada? wcześniej odkodowywała kanały SD.. z góry dzięki za każdą pomoc i wskazówkę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co znaczy nie działa ? sprawdzałeś czy są aktualne uprawnienia - jeżeli jest na 4 lata to musi działać. Może się da sprawdzić w menu tunera lub najlepiej karte spróbować odczytać jakimś programem do viaccess i sprawdzić do kiedy ma uprawnienia. Jest też opcja taka że masz starą kartę viaccess w wersji 2.4, 2.5 lub 2.6 - to wtedy działać nie będzie, bo te karty operator wycofał z użytku i wymagana jest teraz wersja kart 3.0 lub jeszcze nowsza 4.0. Wersję karty da się odczytać np. z providera który zapisany jest na karcie.

PS. Gdzie taką kartę można kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

nie działa znaczy nie odkodowuje kanałów, uprawnienia są na karcie do 19.09.2016, provider to 030B00, nr karty zaczyna się od 030 , na karcie jest napisane TNT SAT 5, wcześniej tzn. gdzieś do stycznia lutego działały na niej kanały TNT SAT w SD, potem nastała ciemność, właśnie nie wiem co jest przyczyną i co mam zrobić z Arivą 250 żeby kanały zaświeciły.. kartę możesz kupić za ok. 30 EUR na ebayu (de)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...