Skocz do zawartości

Przypadki kopiowania bez zgody z naszego serwisu


Rekomendowane odpowiedzi

To Forum też jest bardzo dobrym źródłem wiedzy dla redaktorów tego serwisu. Świadczy choćby o tym te info o nowym logo Polsat Film. Źródło jest tu. W innym temacie na forum zwracałem już na to uwagę. Już nie chodzi mi tutaj o podanie źródła jako Forum Sat Kurier, ale o szacunek dla osoby, która poświęciła swój czas żeby porobić skany i je pokazać wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, sprawa wyjaśniona, póki co zamykam. Najlepszy do tego celu jest kontakt mailowy, smarowanie przez jedne portale na inne portale publicznie nie powinno następować. Anita ma teraz namiar do redakcji dvbnews, w drugą stronę też kontakt jest, więc liczę, że sprawy będą wyjaśniane 1:1. Zresztą ktokolwiek ma uwagi do nas - redakcja (malpka) satkurier.pl - kontakt podaję i przypominam od lat, działamy natychmiast.

 

Co do wykorzystywania forum SAT Kuriera jako źródło informacji: także to zauważyłem w kilku miejscach w sieci i może to zaowocować w skrajnym przypadku wyłączeniem RSS, co utrudni takie działania, przeanalizuję temat.

 

Przy okazji proszę o niekopiowanie ZAP-ów (zupełnie niezwiązane z powyższą sprawą) z serwisu. Wszystkie ZAP są autorstwa redakcji, oprócz tych, które są opisane, że autorstwa redakcji nie są i wtedy podane jest źródło grafiki. Nawiązuję, bo widziałem po sieci radośnie pokopiowany ZAP z NatGeo Wild HD, który osobiście robiłem z przekazu na 24,5W (krótko FTA). Do tego ostatnio nawet jak podpisywałem grafiki, to i tak musiał się znaleźć jakiś pseudo cwaniak, który uciął dół obrazka. Mam cały ZAP ogromnym napisem SATKURIER zasłaniać, żeby nic nie było widać? Może wtedy wreszcie kopiowanie grafik się skończy. ZAP sam się nie robi, kosztuje to nieco pracy i proszę to uszanować.

 

Także ostatnio widziałem skopiowane zdjęcia wykonane na konferencji n przez naszą redakcję; zmiksowane z tekstem z innego portalu i słowa o autorach zdjęć nie było. Następnym razem na zdjęciach znajdzie się napis "satkurier.pl" zasłaniający pół treści i już ukraść (to zwykłe złodziejstwo) się nie uda. Nie byłeś na konferencji i nie masz zdjęć? Nie kradnij innym. Mnie nie stać na Mercedesa to nie znaczy, że mam podejść do pierwszego lepszego i go sobie zabrać.

 

Nie podoba mi się także:

- wrzucanie tekstów z serwisu po forach TV Sat (ja jestem wszędzie i widzę wszystko) bez podawania źródła

- usilne szukanie obejścia, byleby tylko nie podać źródła satkurier.pl (przykład: tłumaczenie tekstu na polski z serwisu zagranicznego, choć serwis zagraniczny powołuje się na nas jako na źródło)

 

Oczywiście zabronić tego nie zabronię, zbić nikogo nie zbiję, co nie zmienia faktu, że jest to przejaw zwykłej złośliwości, w Polsce bardzo modnej. Takie polskie kombinatorstwo. Nie chcę i nie zamierzam nikogo wskazywać, piętnować itp., ale aprobaty ze strony redakcji na takie działania nie będzie i wyrabiamy sobie własne zdanie nt. osób nie szanujących naszej pracy.

 

Dziś dla przykładu zajrzałem na niemieckie forum dxtv.eu - tam dopiero panuje kultura - jeden z użytkowników sam przetłumaczył tekst z polskiego i ładnie podpisał źródło satkurier.pl. Osoba z zagranicy, w życiu zapewne bym tego nie namierzył, gdybym chciał szukać naszych tekstów bez źródła, bo przetłumaczone. Ale da się kulturalnie? Da, tylko nie w Polsce. Zresztą współpracujemy z licznymi portalami za granicą, jak choćby parabola.cz i tam zawsze szanują pracę kolegów z zagranicy. W Polsce o to doprosić się nie można.

 

Przemówienia koniec, rozejść się :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...