Skocz do zawartości

Ferguson Ariva HD Combo


treviso
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Tak oczywiście. Przecież ma on wyjście euro do nagrywarki DVD lub magnetowidu chociażby. Więc musi jednocześnie przy podłączonym TV wysyłać on sygnał na złącze HDMI oraz scart. Oczywiście nie obejrzy się w ten sposób dwóch różnych kanałów. Natomiast można nagrać na dysk USB.

 

Np. kanał niekodowany nagrywamy na dysk USB (np z TV naziemnej), a jednocześnie oglądamy kanał kodowany. Nie da się naodwrót natomiast. Jak chcemy nagrać kanał kodowany to nie da się w tym samym czasie nic innego obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam zamiar rodzicowi wymienić tuner dla karty cyfra+ np na ten raz przejechałem się na Fergusonie ale podejmuje drugi krok i pytam czy ktoś już wgrał ostatni soft http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... _S023.zip/ niby stabilna wersja.

 

Czy są nadal:

 

zawieszki?

resety?

zacięcia obrazu z sat i naziemnej?

problemy z pilotem?

powolne przełączanie

 

lub inne niespodzianki?

 

będę wdzięczny o szczere odpowiedzi,po prostu chce jak inny działał bez zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp. dla JENEKA

Jestem bardzo zadowolony. Żadnych zwieszek, resetów, zacięć czy problemów z pilotem. Używam Ariva HDcombo od 1,5 miesiąca. Kupiłem go z softem 020 (dziwne, bo na stronie Fergusona był prezentowany jako testowy) i wersją hardware'u 3, pilot w wersji 2. Oprócz niego używam jeszcze Humax iCord. Oglądam Cyfrę+ (pełny pakiet) z użyciem cardsplitera Clone+. Kanały przełącza szybciej niż Humax. Ma nad Humax'em jeszcze jedną przewagę, dobrze odbiera HBO HD, podczas gdy na Humax'ie mam pikselozę na tym kanale (ta sama antena, konwerter monoblock quatro). Denerwują mnie 2 rzeczy związane z nagrywaniem, twardy dysk jest zasilany cały czas z USB, także w trybie Standby (niepotrzebnie się zużywa) i trzeba go wyłączać ręcznie po wyłączeniu odbiornika oraz nagrywa na dysku sformatowanym w FAT32, co powoduje dzielenie zapisanych plików na kawalki (po maks. 2 GB, czego też nie rozumiem, bo FAT32 dopuszcza 4GB). Dziwi mnie ten FAT 32 tym bardziej, że pozostałe Arivy (100 i 200) używają NTFS i stosują obsługiwany przez praktycznie wszystkie odtwarzacze komputerowe format .ts, a nie taki do którego znalazłem tylko jeden odtwarzacz. Chcę jeszcze uczulić na jeden problem, a mianowicie na gniazdku anteny naziemnej po ustawieniach fabrycznych jest podawane napięcie +5V, które daje się wyłączyć w menu instalacyjnym. Niektóre anteny np. używana przeze mnie Televes DAT-75 stanowią zwarcie dla prądu stałego. Na szczęście w ciągu tych paru minut zanim to przestawiłem, zasilacz w Arivie nie zdążyl się uszkodzić. Myslę, że Panowie z Fergusona pójdą po rozum do głowy jak zostaną zasypani reklamacjami w momencie gdy NTC się upowszechni i ludzie bardziej masowo zaczną korzystać z tv naziemnej z prostymi antenami.

Mam nadzieję, ze powyższe uwagi ułatwią decyzję o zakupie.

Pozdrawiam, Rypert

PS. Przedwczoraj wgrałem wersję software 023 z nadzieją, że coś zrobili z zasilaniem twardego dysku, niestety sytuacja bez zmian. Co do innych ewentualnych braków, to na razie wszystko działa OK, ale używam go dopiero 2 dni i to mało intensywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja myślę, że zasilanie dysku przez USB żaden soft nie załatwi. po prostu od strony elektrycznej tak jest i koniec.

 

Fajnie by było jak by po wyłączeniu dekodera do stanu stand-by odcinał port USB. Mam dysk zewnętrzny, który fa funkcję przechodzenia w stan uśpienia po odcięciu sygnału z portu USB.

 

Niestety. Z Fergusonem chodzi cały czas i muszę go z prądu wyłączać. No ale cóż.

 

A cha soft 020 nie przesyłał mi uprawnień na moduł Polsatu. Na szczęście można w tym dekoderze wracać do starszej wersji softu. I wróciłem do wersji 019r2.

 

Zobaczę tę najnowszą.

 

Po za tym dodam, że do dekodera mam podpiętą (do TV naziemnej) zwykłą antenę siatkową bez wzmacniacza i TV cyfrowa działa lux.

 

Co do tego FAT 32 - w tym dekoderze jest inny procesor sterujący od tych z ariv 100, 200 itd. Także te dekodery (mają tylko wspólną nazwę i pilota i nic więcej).

 

Dodam iż używam pilota RCU640 V.2 i jestem z niego bardzo zadowolony. Mogę nim sterować dekoderem, telewizorem i jeszcze wieżą np, dzięki temu, że ma funkcję uczenia się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę jeszcze uczulić na jeden problem, a mianowicie na gniazdku anteny naziemnej po ustawieniach fabrycznych jest podawane napięcie +5V, które daje się wyłączyć w menu instalacyjnym. Niektóre anteny np. używana przeze mnie Televes DAT-75 stanowią zwarcie dla prądu stałego. Na szczęście w ciągu tych paru minut zanim to przestawiłem, zasilacz w Arivie nie zdążyl się uszkodzić. Myslę, że Panowie z Fergusona pójdą po rozum do głowy jak zostaną zasypani reklamacjami w momencie gdy NTC się upowszechni i ludzie bardziej masowo zaczną korzystać z tv naziemnej z prostymi antenami.

 

@gilban czy też masz podobny problem z tym napięciem +5v jak kolega z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ja o tym napięciu dowiedziałem się teraz od tego kolegi z góry.

 

Ja dekoder zakupiłem 26 lutego tego roku. Odpiąłem antenę od TV i wpiąłem do dekodera. I działa - jak pisałem wcześniej zwykła siatka za 30 czy 40 zł bez wzmacniacza.

 

Mieszkam w Warszawie, a antena jest nastawiona na pałac kultury, ponieważ nadajnik z Łaz koło Janek zasłaniają wieżowce oraz bloki.

 

I jak pisałem wszystko śmiga lux.

 

Obraz z TVP1 i TVP2 i innych dublujących się kanałów jest lepszy niż z satelity.

 

Jak to zobaczyłem to byłem w szoku.

 

Także moim zdaniem, jak masz normalną siatkę, to podłącz i będzie dobrze. Najlepiej pewnie by było jakby bez wzmacniacza była.

 

---------------------------------

 

ps. Ja wszedłem w ustawienia dekodera to faktycznie jest te 5 V (zasilanie anteny) i ja mam tę opcję włączoną i mi działa. No ale można też wyłączyć.

Może przy antenie bez wzmacniacza dobrze działa przy włączonym napięciu 5V a przy antenach ze wzmacniaczem lepiej jest to wyłączyć. Nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Ja użytkuję powyższy dekoder od Listopada i :

pilot zaczął od niedawna tracić komunikację z dekoderem- miga mi włącznik na niebiesko i po jakimś czasie zaczyna znowu reagować np. na zmianę kanałów. Podejrzewam że są słabe baterie. Dodatkowo ścierają się przyciski- słaby materiał.

Już drugi raz przy nagrywaniu programu zawiesił się spliter clone+ (już z nowym softem) i program nie nagrał mi się.

Informacje o programie nie są w pełni wyświetlane. Opis urywa się w pół zdania. Po przez EPG jest identyczna sytuacja.

Bardzo dobry obraz m. innymi C+ i HBO też HD.

Potwierdzam to co pisali przedmówcy o stale działającym dysku w stanie czuwania

Dodam że w dekoderze jest aktualny soft.

Powiem tak. Jak dla mnie zbyt dużo problemów jest z tym dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baterie w komplecie nie są najlepsze - więc ja tych oryginalnych nawet nie wkładałem - włożyłem alkaliczne

Mi jak do tej pory starł się przycisk "OK".

Spliter clone nie używałem więc nie wiem

Piszesz:

Jak dla mnie zbyt dużo problemów jest z tym dekoderem.

To kup jakiś dekoder cyfry.

 

Wiem że dekoder nie jest idealny, ale czy są idealne za tę kasę ?

 

Tu przynajmniej jak mam problem to dzwonię również do pomocy technicznej.

 

Przy dekoderach zagranicznych, nawet jak będzie problem to mi nikt już nie pomoże.

 

Co do pilota zawsze można inny kupić - np Logitecha - będzie lux na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak możecie piszcie jakie zalety i wady ma nowy soft ten raczej ostatni podany przez JENEKA,w czym ma problem a w czym jest ok i jak go oceniacie,czy warto go wgrywać.

 

a jeśli pilot szwankuje,to wysyłasz i naprawiają go,jeśli jest na gwarancji,a jeśli nie to w necie są oryginalne sprzedawane,miałem tak z modelem ferdka 8900,pilot pad i naprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja mam ariva 200 i działa wszystko. ale jak coś z c+ nie działa to jest to wina oprogramowania bo dziś c+ dodał nowy system kodowania i kilka kanałów poznikało. mój sąsiad ma fk 6900(ferdek) zadzwonił do c+ i mu powiedzieli, że już tak zostanie, a jak nie działają kanały to zgłaszać to do producentów dekoderów o aktualizację oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem czy będzie działała nam w dekoderze moduł TNK HD jak już się ukaże. Chciałbym sobie takiego kupić.

 

No więc dziś dzwoniłem do fergusona i mi powiedzieli że jest na to szansa, jednak jeżeli chodzi o 100% pewność, to oni wpierw muszą go dostać do testów aby móc się o tym wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...