Skocz do zawartości

Nie moge tego złapać!


kaawon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam antene 60cm i zaczałem szukac Atlanntic Bird 1 po transponderze z Sport Italia . Ostatniego satelite, jakiego zlapalem na dobrym sygnale to Atlantic Bird 3 (5W) . Z jakiego transpondera najlepiej szukać tego kosmite i jak ustawic w pionie antene w stosunku do Amosa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

wiesz może czy w jakiś naziemnych sklepach można ten konwerter do atalnic birda znaleźć!może jakis internetowy sklep!próbuje poprzez google coś wyszukać ale tam wielki śmietnik jest nic nie moge znaleźć!

 

tuner chyba nnie problem bo widziałem że na tym dekoderze jest możliwość wyszukiwania AB!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jaki tuner panowie polecacie?oczywiście bez rewalacji najprostszy z możliwościami wyszukiwania kanałów z AB?satelita: Atlantic Bird 1

pozycja orbitalna: 12,5W

transponder: F1

częstotliwość: 12,545GHz

polaryzacja: H (pozioma)

SR: 17455

FEC: 3/4

NID: 29

TID: 516

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj musisz jeszcze kupic sobie przełacznik disqued abys mógł odbierac 2satelity ale polecam ci abys kupił sobie na 4 a konwerter polecam golden za 20złoty ja mam taki układ jak ty w razie pytan mozesz pisac doo mnie na @ do chetnie pomoge w doborze itd bo sam to robiłem 2miesiace temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja też nie mogę sobie poradzić ze złapaniem Atlantic Bird 1 - 12.5 W na antenie 60 cm (a to jest chyba możliwe). Nie wiem co jest tego powodem. Być może to przez zły kąt elewacji. Próbowałem już na wiele sposobów i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Anonymous

Zobacze na innym kablu

 

 

A wiec wymieniłem kabel i konwerter i teraz poziom sygnału jest 95 natomiast jakość bez zmian co ciekawe jak ustwawie zamiast 13.0E , 19.2E to tu poziom sygnału sięga 97 a jakość to 8.2-8.3 dB .Czas poruszyć nieco antene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam problem z ustawieniem anteny na 12,5 W (antena 80), nie mogę ustawić anteny ,ostatnią pozycją którą odbieram jest 5W . Czy kąt ustawienia anteny powinien być taki sam jak na 13 E ?

 

Dodam jeszcze że w kierunku 12. 5 W niema drzew i budynków.

 

Ustawienie kątu elewacji na pewno jest przyczyną ponieważ ten satelita ma dziwny kąt elewacji o kilka stopni inny niż 13E czy inne satelity.

tutaj można policzyc

http://www.satlex.net/pl/azel_calc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...