Skocz do zawartości

Problem z Hama DVB-T Hybrid Stick


patak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno kupiłem tuner pod USB do laptopa. Z racji, że dzisiaj uruchomiono 1. multipleks z Cernej Hory (626 MHz) próbowałem go przeskanować. Pojawił się jednak problem. Na każdej częstotliwości, w każdym programie (DVBViewer, DVB Dream, AltDVB, ProgDVB) mierniki sygnału i jakości wskazują 100% . W AltDVB zauważyłem, że znajdujące się obok pasków kontrolki zaświecają się tylko przy skanowaniu wspomnianej częstotliwości. Zapalają się wszystkie oprócz ostatniej - Tuner Lock , ale kanałów nie znajduje.

Domyślam się, że chodzi o sterowniki. Nawet nie wiem na jakim chipsecie chodzi ten tuner. Czy ktoś miał do czynienia z tą kartą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samego tunera wprawdzie nie znam, ale zapytam o coś innego - AltDVB (v2.2?) próbowałeś uruchamiać z alternatywnym interface BDA od Diodato? Na tym oryginalnym wiele urządzeń nie chce działać, ale na tym napisanym od Diodato - startują. Jeśli nie próbowałeś i ew. nie możesz go znaleźć - mogę podesłać (przy czym działa z AltDVB 2.2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linux nie wykrywa automatycznie tej karty, ale moja ciekawość kazała mi otworzyć obudowę. W środku jakby klon Leadteka WinFast DTV Dongle H . Układy DIB7700 , Conexant 25843. Tuner pod blachą, ale obstawiam, że ten sam.

Po zainstalowaniu na siłę sterowników dla Leadteka paski sygnału dalej stoją na 100% , a tuner lock dalej się nie zapala.

To chyba nie był dobry zakup...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny program (Presto!) jest na tyle dla mnie nie zrozumiały, że nie wiem jak go zmusić do działania. Nie znalazłem w nim nawet wskaźnika poziomu sygnału.

Postaram się niedługo wybrać ze sprzętem "pod nadajnik". Tak, żeby sygnał musiał być i wtedy się okaże, czy wszystko jest w porządku.

Analogowe kanały działają. To możliwe, że uszkodzony jest tylko układ do odbioru DVB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji dzisiejszej propagacji w rejonie Wrocławia postanowiłem jeszcze raz spróbować. Nie udało się, ale zrobiłem screenshoty aby lepiej przedstawić sytuację.

Są może jakieś sposoby na sprawdzenie dib7700 nie wymagające wypraw pod nadajnik? Wyjazd w okolice Zielonej Góry nie doszedł do skutku, a jazda ponad 100km tylko po to, żeby sprawdzić kartę nie uśmiecha mi się.

 

AltDVB na częstotliwości z cyfrowym sygnałem

k8jd14z3mna0qllc9kzz_thumb.png1kkoprzdfntx9x2xuzcr_thumb.png

 

AltDVB na częstotliwości bez sygnału

2njravx1pd8ce8kn3d7_thumb.png5oo33s8yw0w9b0otu9_thumb.png

 

Presto! podczas skanowania

u5ow5hdxmumnda2uro3f_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...