Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na stale wlozona karte cyfry+ do czytnika i TNK w module CI CONAX TechniCrypt CX - TechniSat. Fabryczny soft, lista ze strony fergusona. Wszystko chodzi idealnie, tuner szybko zmienia kanaly, wlacza i wylacza sie jak powinien, kanaly HD nie przycinaja. Mam z nim tylko jeden problem - Universal i SciFi nie chca sie wlaczyc, po kilkukrotnym przelaczeniu na inny kanal i wroceniu na ktorys z tych wymienionych zaswieca, ale czemu nie odpalaja tak jak inne odrazu? Ma ktos jakis pomysl co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz soft w module, najnowszy jest 26.1.5.0.13, ja miałem podobny kłopot tylko na Technomate ale jak ten załadowałem to mu przeszło, może i tutaj tak jest a podniesienie wersji softu w module myślę że nie zaszkodzi a mogą nie startować te kanały które lecą w simulcrypcie i na liście pierwszy jest conax a seca na dalszej pozycji :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta cyfry siedzi w czytniku fergusona, wiec to chyba nie kwestia softu w module, ale sprobuje zaktualizowac, nie powinno zaszkodzic.

 

--edit

Aktualizacja z tego co widze jest tylko z astry, wiec nie mam jak zaktualizowac, ale nawet przy wyjetym module universal i scifi maja problem z wlaczeniem sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było za nudno dziś padła komunikacja przez pilota.

Włączniki, przełączniki na panelu przednim tunera działają normalnie.

Rozkodował się wielozadaniowy pilot. Telewizor już nie działa, nawet nie mrugnie, że jakiś sygnał do niego dochodzi.

Tuner działa za którymś naciśnięciem przycisku na pilocie. Czasem jak wcisnę np 1 to wskoczy 1, a czasem zupełnie coś innego. Że tylko rozkodował się pilot? Nie, to nie takie proste, mam Ferdynanda 8800 i piloty działają na tych samych częstotliwościach.

Pilot z 8800 działa na Arivę podobnie beznadziejnie opieszale. Czyli kropnęło też coś w tunerze.

Pomyślałem, że warto przywrócić ustawienia fabryczne, ale mi szkoda czasu jaki poświęciłem na walkę z kanałami, a nie widzę możliwości zgrania kanałów na pendrive. Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D:D:D Witam serdecznie użytkowników satkuriera...

Ostatnio zostałem szczęśliwym posiadaczem tunera Ferguson Ariva 200.

Mam pewien problem, dotyczy on złącz...a mianowicie, podpiąłem tuner pod HDMI oczywiście, jednak po włączeniu dekodera i TV przełącza mnie na złącze 1 czyli bez HDMI, dopiero z pilota muszę przełączać na aktywne HDMI,nie wiem gdzie leży przyczyna.

Mój LCD Samsung ma takie wyjścia aktywne:

1. TV

2. Złącze 1

3. Złącze 2

i

4. HDMI (Ariva)

i mam prośbę czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego po włączeniu TV i dekodera nie zapamiętuje ostatniego wyjścia czyli HDMI tylko ładuje się na Złącze 1 :x:x:x ???

Dziękuję... :P:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasoniki mają coś takiego jak tryb hotelowy (gdzieś w menu serwisowym). Na sztywno można ustawić z którego złącza ma startować tv. Może Samsungi tez mają coś takiego? Poszukaj, popytaj tutaj:

http://hdtv.com.pl/forum/

http://hdtvpolska.com/index.php?act=idx

http://www.elektroda.pl/rtvforum/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy odbiera kanały TVP?

Jeśli to żargon oznaczający coś innego niż wprost to nie rozumiem, a jeśli pytanie wprost to oczywiście, że odbiera.

 

Dobra jest. Kwestia niedziałania pilota się wyjaśniła. Należy po prostu przyjąć, że nic- nawet jeśli ma swoje nogi- nie mozna postawić na tym tunerze. Ja postawiłem HDD w obudowie na nóżkach w najbardziej newralgicznym miejscu tunera ( lewa strona- tam jest zasilacz) i tuner osiągał temperaturę, która widać była wystarczająca do zakłócania pracy pilota. Powiem Wam, że to i tak połowa tego co osiągają HF 8800/8900 :) Przesunąłem HDD na prawą stronę, temperatura spadła i jest OK. Pozostaje kwestia utraty kodów telewizora przez sam pilot.

 

Podsumowując po kilkunastu dniach-

 

zalety:

szybkość,

obraz,

wygląd,

cena,

stabilna praca na uniwersalnym czytniku ( CYfra+, TNK),

dobra współpraca ze spliterem Smart Wi,

Time Shift, Semi Twin Tuner ( możliwość oglądania innego kanału niekodowanego z tego samego transpondera co kanał nagrywany).

pilot- w końcu coś co nie wygląda jak wystrugane toporkiem z sękatego drewna i przyciskami nie wyginającymi się na boki- do tego w pewnym stopniu jest to pilot uniwersalny, zainwestowano w diodę migającą w czasie wysyłania sygnału i kilka przycisków fosforyzujących ( a to akurat nie wiem do czego); dużo droższe sprzęty mają gorsze piloty - brawo!

dobra praca z nosnikami przez USB. JA sporo rzeczy podłącząłem, kilka osób tu podłącząło i nikt się nie skarżył. Czyli jest GUT.

 

wady:

soft dziurawy jak ser szwajcarski tj:

a) makabryczna współpraca z modułem polsatowskim

B) brak możliwości ustalenia progu wieku w ochronie rodzicielskiej, włączenie nic nie blokuje, można sobie oglądać np [beep]eczki na Polsacie.

c) przyciski numeryczne pilota przypisane do funkcji Time Shift

d) nieergonomicznie rozwiązane układanie własnej listy kanałów.

 

Podsumowanie- Ferguson poprawi soft i powinien być przebój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muniek 1410

piszesz, że można w czasie nagrywania oglądać inny program z tego samego transpondera ale czy ten drugi program jest kodowany?

 

u mnie nagrywając program kodowany mogę oglądać inny ale tylko nie kodowany, po przełączeniu na kodowany, owszem można go oglądać ale na nagrywanym uruchamia się pauza aż do momentu powrotu do nagrywanego kanału lub na inny nie kodowany .

 

Proszę abyś potwierdził czy u Ciebie jest tak jak u mnie czy może masz inaczej. W instrukcji obsługi jest napisane, że można oglądać podczas nagrywania tylko jeden kanał kodowany. a ja tak właśnie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soft dziurawy jak ser szwajcarski tj:

a) makabryczna współpraca z modułem polsatowskim

B) brak możliwości ustalenia progu wieku w ochronie rodzicielskiej, włączenie nic nie blokuje, można sobie oglądać np [beep] na Polsacie.

c) przyciski numeryczne pilota przypisane do funkcji Time Shift

d) nieergonomicznie rozwiązane układanie własnej listy kanałów.

 

Chyba przesadzasz - jak to mówią, 3 dziury sera nie czynią :brawo:

(bo ostatniego nie liczę - kwestia gustu dla mnie jest ok)

Jak dla mnie to już jest przebój - najtańszy na rynku sprzęt do odbioru nowej platformy TVP z Astry :)

No bo nie ma na razie odbiorników HD FTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak udostępniła ale tylko na swojej liście poza 900 kanał, cyfra nadaje na HB 13st.a paczka TVP na ASTRA 19.2st,to i tak jesteś zmuszony kupić zeza,lub monoblocka i antena to max 80cm dla doskonałego odbioru.

Ponadto każdy użytkownik CYFRY+,CP,TNK co mają tunery HD muszą dokupić drugi konwerter jako zez lub monobloca i ważna jest też antena 70,80,90 do wyboru,bez tego nie ma szans na odbiór paczki TVP z ASTRY 19.2st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Hot Birdzie jest TVP HD i nadaje to to jakiś sygnał ale póki co jest kodowany. Chyba trzeba wykonać telefon do działu technicznego C+ i spytać czy mają w planach odkodowanie tego kanału.

Problem leży razej po stronie nadawcy niż technicznych możliwości Arivy.

 

Wgrałem ten update i powiem Wam, że szału nie ma ( dlaczego mnie to nie dziwi?).

W sumie więcej szkód niż pozytku bo długo wymęczana lista kanałów poszła się oczywiście walić.

 

"Welcome"- nie pamiętam czy się witał, może i tak, ale teraz na pewno :)

Moduł CP włożony do gniazda CI- na początku odpalił tuner. Wyłączyłem i włączyłem- już nie odpalił- zgasł podczas uruchamiania systemu. Restart włącznikiem z tyłu powiódł się. Poskakałem troszkę po kanałach, Polstat Sport HD już chodzi płynnie, pozostałe rzeczy tym bardziej. Włączanie i wyłączanie dawało losowe rezultaty. Z pilota raczej umierał na uruchamianiu systemu. Włącznik z tyłu ratował sytuację ( wcześniej, przed update, nic nie pomagało). Zostawiłem na 10 minut Polsat Sport HD, moduł się solidnie rozgrzał i tuner po wyłączeniu już nie odpala się z włożonym modułem polsatowskim.

Bez modułu- spoko.

 

Nadal nie widzę możliwości zgrania listy kanałów poprzez USB na dysk- padaczka.

Nadal nie widzę możliwości suwania kanałami paczkami ( trzeba zaznaczać pojedynczo).

Nadal przyciski numeryczne pilota są podporządkowane funkcji Time Shift gdy ta jest włączona. Czyli nadal klikamy sobie po jednym kanale przyciskami P+ i P-

Nadal nie rozumiem działania funkcji blokady rodzicielskiej. Jej działanie jest po prostu bezsensowne w tej formie.

 

Ze zmian- daje się zauważyć- w menu, że jak ustawia się język to reszta ( napisy, telegazeta) też wskakują na ten język. Miłe, ale trochę mało. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Hot Birdzie jest TVP HD i nadaje to to jakiś sygnał ale póki co jest kodowany. Chyba trzeba wykonać telefon do działu technicznego C+ i spytać czy mają w planach odkodowanie tego kanału.

Problem leży razej po stronie nadawcy niż technicznych możliwości Arivy.

 

Problem leży w tym że TVP HD z HB jest zakodowany w Conax dla potrzeb platformy n. Jeśli Cyfra sie dogada z 'n" to może dołączą ten kanał. A na razie pozostaje tylko zapiać zeza i odbierac z Astry tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym zachęcał do zezowania na Astrę. Tylko być może trzeba będzie dograć konwerter zezujący do czaszy. Ponoć nie każdy konwerter z każdą czasą gada. Wczoraj kupiłem taki konweter firmy Maximum i czaszę jajowatą ( niby pod niego) 90 cm za łącznie 200 zł. I hula. Na Astrze jest np kilka darmowych, niemieckich kanałów w HD. W naprawdę sympatycznej jakości. Trochę [beep]eczek i na drugim biegunie TV Trwam :), Jest parę kanałów muzycznych np MTV Germany i Viva Germany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jest pewna różnica, jak będziesz używał Arivę za granicą to są marne szanse na odbiór paczki TVP za granicą, potrzebna będzie bardzo duża antena bo wiązka jest punktowa a wtedy musisz zastosować drugi konwerter zezujący i przełącznik diseqc bo monoblock działa dla anten między 80 a 90 cm. Nie sądzę by się C+ kumało z n-ką dla jednego kanału który i tak jest darmowy (i dołączony do listy w tunerach cyfry)bo musieli by partycypować w kosztach. Ale za to Animal Planet włączyli w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...