Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. nabylem ten sprzet i jestem poniekad krolikiem doswiadczalnym. na stronie producenta nie ma jeszcze list kanalow, o sofcie nie wspominajac.

a przydaloby sie, ale od poczatku:

 

bardzo dobrze wykonany tuner drobnej budowy, pilot oblugujacy 4 urzadzenia ale tylko TV moze byc dowolny. STB, AMP, DVD musza byc fergusona i sa nieprogramowalne.

tv mozna nauczyc kodami (-i tu uwaga- producent podaje i w necie i w papierze kody do producentow od litery S :) i na szczescie mozna tez programowac ustawiajac pilota w tryb macania i sam szuka prawidlowego kodu.

jakosc obrazu bardzo dobra , szybkosc przelaczania na uniwersalnym czytniku blyskawiczna. czasem mignie plansza " zakodowane" ale na mniej niz sekunde.

zero zwiech.

bardzo zle rozwiazano kwestie przenoszenia kanalow. nie da sie paczkami, trzeba pojedynczo sie mozolic, oraz nie znalazlem nic na temat ustawiania kanalow nazwami. Żeby sobie ulatwic wyszukiwanie.

drogi fergusonie soft do poprawki!

cos czego nie da sie poprawic to za krotki wyswietlacz, napisy biegaja na poczatku, pozniej juz na stale skroty- nieeleganckie. zal zegarka, ale moj Icord za trochę więcej kapusty też nie ma- wybaczam.

 

z nagrywaniem jest tak, ze mozna nagrywac kodowany i ogladac inny kanal z tego samego transpondera. co mozna wyswietla sie po nacisnieciu guzika na pilocie. producent zamiescil na stronie www instrukcje obslugi i kazdy moze sie zreszta zaprzyjaznic z tunerem :)

 

po fatalnej przygodzie z HD 8800 ten jawi sie niczym bostwo stabilnosci jakies. tfu, tfu- żeby nie zapeszyc.

 

 

p.s.

1. mam C+ i tylko w tej kwestii testuję.

2. Klapkę da się łatwo wyjąć. Zaczepy ( dwa) są w kształcie litery C i trzeba mocniej połozoną klapkę pociągnąć zeby wyskoczyla. nic nie odginamy srubokretami. oczywiscie widok wtedy jest malo estetyczny.

3. oryginalna karte abonencka wkladamy dolem, karty smart wi chodza tez bez problemu. zero zaklocen.

4. bardzo fajny tuner za zadziwiajaco male pieniadze ( HD 8900 ma wyższą cenę- może dlatego, że jest większy? :) ), aż sie boję czy coś nie wyjdzie w praniu. Jeśli nie- będzie przebój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak softu na stronie to chyba niezły znak. Skoro na razie wiele wskazuje na to, że urządzenie jest udane. :smile: A ideałów nie ma.

 

Napisałes, że można oglądać inny program z tego samego transpondera, gdy nagrywa sie zakodowany, ale nie napisałes, czy oba mogą być kodowane. Możesz nam to doszczegółowić?

 

Dziekuję za info o klapce. Ważna informacja. Rozumiem, że współpraca ze splitterem również układa sie pomyślnie?

 

Napisz jeszcze, jakie rozszerzenie maja pliki nagrane za pomocą PVR i czy używasz jakiegoś programu na pececie do ich obróbki.

 

Dziękuję i pozdrawiam

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:

 

1. Nagrywam Canal+ Film HD ( czyli kodowany) wciskam OK na pilocie i wyskakuje mi lista kanałów na tym transponderze, które mogę oglądać. Wybieram np Canal + Sport HD ( czyli kodowany) i spokojnie oglądam. W tle trwa nagrywanie. Działa.

 

1.a. Fajne jest, że na pasku informacyjnym pokazuje stopień zapełnienia pamięci.

 

2. Używam dwóch kart Smart Wi. Zarówno Icord jak i teraz Ariva 200 działają wysmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, jak za dotknięciem czarodziejską różdżką na stronie producenta pojawiła się lista kanałów i trochę oprogramowania:

 

http://www.ferguson-digital.eu/pl/downl ... lect&id=95

 

Tuner wg instrukcji nagrywa w formatach TS lub okrojonym PS. Zachęcam do lektury instrukcji umieszczonej na stronie Fergusona. Jest dużo kolorowych obrazków :) Każdy sam sobie wyrobi zdanie.

Ja na penie podłączonym teraz do kompa widzę pliki w formacie DVR.

 

P.S. Po 8800 mam siwe włosy, aż dziw, że dałem się namówić na kolejny produkt tego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogliby zrobić 2xUSB, z przodu i z tyłu.(...) Przypuszczam że w zamierzeniach projektantów, USB z przodu ma służyć do łatwego podłączenia Pendrive'a w celu przeglądnięcia np. zdjęć z cyfrówki lub posłuchania mp3.

Zgadzam się i potwierdzam- używam pendrive'a i nie wyobrażam sobie ciągłego wyciągania tunera z półki tylko po to, aby wyjąć z tyłu pendraka. Oczywiście możnaby użyć przedłużacza, ale ... Tak więc wejście z przodu to wygoda.

 

Powiem tak:

1. Nagrywam Canal+ Film HD ( czyli kodowany) wciskam OK na pilocie i wyskakuje mi lista kanałów na tym transponderze, które mogę oglądać. Wybieram np Canal + Sport HD ( czyli kodowany) i spokojnie oglądam. W tle trwa nagrywanie. Działa.

1.a. Fajne jest, że na pasku informacyjnym pokazuje stopień zapełnienia pamięci.

Ad1) Z modułem Polsatu ten numer pewnie nie przejdzie, bo niestety nie jest dwustrumieniowy a więc zostaje oglądanie tylko jednego kodowanego i drugiego niekodowanego z tego samego transpondera- ale u mnie to rzadko by było wykorzystywane.

Ad1a) Fajna funkcja :) - kiedyś zabrakło mi miejsca, ale prawda jest taka, że wiedząc o kończącym się miejscu i tak nic już nie zrobimy w krytycznej chwili :( Chyba że szybko podepniemy drugi dysk i stracimy kilka(naście sekund).

 

Muniek, a powiedz mi czy ten tuner ma możliwość odtwarzania w zwolnionym tempie jak 8900 (tam są prędkości 1/2 i 1/4)?

Podoba mi się to, co sugerowałem bezskutecznie dla 8900, a dostała dwusetka- można zapisać plik z pauzy czyli jak stwierdzimy że fajny program to jest szansa bufor zapisać, a nie dopiero od tego momentu; druga rzecz to podobno możliwość przewijania w trakcie nagrywania- możesz potwierdzić, że działa to stabilnie i niczego przez to nie gubi? Na 8900 jak się włączyło nagrywanie to albo trzeba było oglądać od razu od początku, albo dopiero po zakończeniu nagrywania.

Tu A200 wydaje się mieć to idealnie rozwiązane.

Natomiast nie zauważyłem, żeby w instrukcji wspominano o możliwości zaznaczania zakładek w nagraniu- 8900 to ma i wbrew pozorom jak się nauczyłem to wykorzystywać to stało się to szalenie przyjemną funkcją.

 

Co do klapki, fakt- A200 nie ma USB z tyłu, teraz sobie zdałem sprawę, ale może da się delikatnie wyprowadzić przedłużacz bokiem i przymknąć klapkę? Może to zbyt optymistyczne założenie :). W porównaniu do 8900 klapka nie jest przez całą długość obudowy i to jest zmiana na lepsze!

 

A ile miejsc ma wyświetlacz? 8900 też przewija na nim napis, ale to nie problem bo oglądam tv a nie wyświetlacz tunera.

Z ciekawości zapytam o jeszcze jedno- jakie nazwy mają zapisywane pliki i czy jest możliwość tworzenia katalogów i przenoszenia plików?

 

Czy A200 jest lepszy niż 8900? Nie można ich zrównać- to dwa różne tunery- 8900 ma tylne USB i co bardzo ważne- 2 sloty na moduły CI i to jest istotna różnica. Ma też moim zdaniem przyjemniejszą grafikę (chociaż SD, a nie HD).

 

PS: Muniek, dlaczego od 8800 osiwiałeś? Na początku ostro się denerwowałem, kiedy 8900 miał problem z nagrywaniem, ale odkąd to naprawili to nie miałem zastrzeżeń do jego działania- robi co do niego należy, ma przyjemne menu i wogóle OSD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner mam trzeci dzień ( ani jednej zwiechy- szok). Kupiłem bo hf 8800 hd się wiecznie wieszał. Szczególnie latem. Najstabilniej chodził na jakimś wczesnym sofcie- chyba 1.04. Każde kolejne wersje były coraz bardziej zabójcze dla jego stabilności. Rok się przekulałem zwalając pojawianie się plansz mediaguard restartujacych tuner na splitter. W końcu oddałem do naprawy,wrócił- nic nie pomogło, przerzuciłem do dzieci, one nie oglądają kanałów HD które zacnie nagrzewały tuner prowokującc plansze mediaguard i restart systemu. W kółko. Trochę pochodził, ale podkusiło mnie by zainstalować najnowszą wersję softu 1.21. Restarty zaczeły występować po nagrzaniu tunera co kilka minut. Masakra.

Wczesniej trochę walczyłem wracając do wersji 1.04 ( oczywiście naokoło bo Ferguson utrudnia takie zabawy). W końcu gwarancja mineła, spisałem tuner na straty i zacząłem szukac czegoś nowego...

 

Pytania są coraz trudniejsze i będę potrzebował chwilkę by sprawdzić np ewentualne suwanie podczas nagrywania.

 

Znaczników rzeczywiście nie zauwazyłem, ale akurat ja ich nie używam. Prawdopodobnie nie ma też prędkości odtwarzania wolniejszych od 1:1. Tutaj znowu nasuwa mi się pytanie- po co to?

 

Materiał nagrywa się na penie do folderu z datą i nazwą nagranego materiału. Np 2009-09-02.08.22.53-ZBoto dezerter-507.

Oczywiście chodziło o film Złoto Dezerterów. W folderze są trzy pliki: 000.dvr, 001.dvr, oraz info.dvr .To było kilkunastominutowe nagranie i zajeło prawie 2 GB ( materiał w jakości HD).

 

Wyswietlacz zamiast npTV POLONIA wyświetla TV POLON. Czyli ma 8 znaków.

 

Z mojego punktu widzenia Ariva 200 jest lepsza od 8800 bo przede wszystkim działa :) . Ponoć 8900 się już tak nie wiesza, ale demonem stabilnosci nadal nie jest. Ariva ma mozliwość włożenia modułu, czyli oglądania dwóch róznych platform satelitarnych. Czy rzeczywiście aż tak bardzo potrzeba trzech? Kto ma trzy platformy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ci mówię po co trzy, chcesz mieć cp - 1 moduł, c+ - drugi i powiedzmy nsport pobierany z tnk i masz trzecią kartę, używam obecnie 8900 i nic się nie zawiesza, a gdyby nawet to przecież w końcu jest maly komputer z dodatkami, może modele z początku produkcji tak miały a na problem z czytaniem kart od cyfry znaleziono rozwiązanie - wystarczyło usunąć jeden rezystor tak jak na srone producenta wyjaśniono i nawet zdjęcie było, kto nie potrafił to można było odeslać do serwisu a co do splitterów to różne ich typy różnie wpływały na tuner więc jednej miary nie można przykładać. Faktem jest że różnice niewielkie bo jeden ma ethernet, drugi nie ma, jeden ma 2 usb drugi 1 usb, jeden ma 2 CI drugi ma 1 CI no i różnica w cenie niewielka więc jeśli komuś bardzo nie zależy na tych różnicach to i tak wybierze tańszy, co do softu to nie ma się też co przejmować bo akuratnie ferguson poprawia błędy. No ale jak to zwykle będą dwa obozy Ariva 200 i HF8900 ale za to dyskusja będzie ciekawa. Co do różnic w zastosowanych komponentach do budowy obu tunerów to nie mamy na razie informacji ale czas wszystko pokaże. A do wyglądu i zewnętrznego i menu też bym wagi nie przywiązywał - to rzecz gustu a pewnym jest że soft do Arivy będzie ewoluował więc to też dobra wiadomość należy też mieć nadzieję że nie będzie miał jakichś usterek które będą nagminnie się powtarzały nie mówię o sofcie bo wiadomo że coś jeszcze wyjdzie ale o wadach np. zasilaczy jak swego czasu miał bodajże amstrad. Posumowując mimo tego że używam 8900 to przyznam że dwusetka też mi się podoba i niewykluczone że jeśli potrzebny mi będzie następny tuner to będzie to dwusetka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kupiłem ten tuner i ogólnie wydaje sie być ok.

Mam jednak takie problemy:

1. Przy nagrywaniu z timera tuner uruchamia się na wybranym programie ale nie nagrywa, gdy tuner jest włączony nagrywanie się uruchamia zgodnie z ustawieniem timera a po zakończeniu wyłącza się.

Wynika z tego, że można zaprogramować tylko jedną pozycję bo po zakończeniu nagrania tuner się wyłączy a w przypadku zaprogramowanej następnej pozycji włączy się ale już nic nie nagra.

2. Jest prawdą, że nagrywa całą zawartość sygnału (ścieżki dzwięku+napisy) ale przy odtwarzanym materiale po wybraniu opcji wyboru ścieżki dzwiekowej pokazuje wszystkie dostępne ale dzwięk jest tylko na tej która była aktywna w czasie nagrywania. Napisy chodzą idealnie (nawet na C+film HD)

Do nagrywania używam dysku WD 320 2,5 - po przejściu tunera w stan czuwania dysk się wyłącza.

 

- czy ktoś z Was to sprawdzał czy tylko u mnie tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii 8800-skoro oddałem go kilka miesięcy temu do serwisu i skoro wszyscy wiedzieli ( ja też bo czytałem to forum) , że rezystor ( wcześniej była mowa o wadliwej partii transformatorów, układów scalonych)- to dlaczego gdy wrócił nadal się wieszał?

Na pewno zaś to nie była wina splittera bo na oryginale też siadał równie zgrabnie.

 

W kwestii potrzeby posiadania trzech gniazd CI- szacun. Nigdy bym nie wpadł, jak rozumiem Icord posiadający ledwie dwa takie gniazda jest na straconej pozycji u najtwarszych oglądaczy? :)

 

 

Małe uzupełnienie testów:

Nagrywanie na pendrive jest uzależnione od samego pendrive ale to chyba oczywiste.

Po włączeniu w opcjach funkcji Time Shift tuner nie chce rozmawiać z pędrakami 2GB twierdząc, że jest za mało miejsca. To znaczy nie nagrywa w ogóle. Po wyłączeniu funkcji- działa.

Druga kwestia to prędkość pędraka. Np TDK 2GB TRANS-IT ma pewne problemy wydolnościowe. Podczas przewijania w czasie nagrywania, oraz na samym nagraniu, potrafi skakać, obraz pikseluje, raz po dłuższym przewijaniu obraz się zatrzymał zupełnie. Trzeba było wyłączyć oglądanie materiału. Da się obejrzeć nagranie, ale lepiej za dużo nie grzebać :)

Ale mam też SONY MICROVAULT 16 GB i ten śmiga aż furczy.

 

Podłączony dysk HDD Trekstor 500 GB też śmiga. Niestety nie ma funkcji zasypiania w ogóle więc nie polecam do tych celów. Będe musiał poszukać czegoś innego, bo mi szumi nawet jak wyjmę kabel z gniazda USB.

 

 

Jack777 czy Twój dysk przechodzi w stan uśpienia pomimo podłączenia osobnym zasilaczem?

 

I jeszcze może kamyczek do dyskusji o wyższości arivy 200 nad hf 8900 hd :)

Czy nie jest tak, że 8900 jest wybredny jesli chodzi o współpracę z HDD? Wydaje mi się, że na stronie producenta widziałem listę dysków z którymi 8900 współpracuje :) Ariva wydaje sie nie być tak wybredna, choć zastrzezono w instrukcji, że może się zdarzyć taki, który nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@muniek 1410

 

mój dysk (2,5 cala) nie ma dodatkowego zasilania, jest podłączony jednym kablem do gniazda USB tunera i to wszystko, zasypia po przejściu w stan czuwania tunera.

 

Mam do Ciebie prośbę czy mógłbyś sprawdzić nagrywanie z timera oraz wybór ścieżek dzwiękowych na nagranym materiale, dokładnie chodzi o to co opisałem w poprzednik poście, czy twój tuner ma tak samo jak mój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczników rzeczywiście nie zauwazyłem, ale akurat ja ich nie używam. Prawdopodobnie nie ma też prędkości odtwarzania wolniejszych od 1:1. Tutaj znowu nasuwa mi się pytanie- po co to?

Zakładki przydawały się do zaznaczenie ciekawych momentów w nagraniu, gdy chcesz potem do nich wrócić lub np musisz przerwać oglądania i wracasz do niego później (a nawet na drugi dzień lub więcej), to wystarczyło zaznaczyć moment gdzie przerwano zamiast na oko szukać lub zapisywać czas na kartce.

Zwolnione odtwarzanie przydaje się do szybkich sportów jak wyścigi (formuły 1)- tam wydarzenia dzieją się tak szybko, że chwila wystarczy na kompletną zmianę. Do analizy taka funkcja jak znalazł!

Tobie się nie przyda, ale mi i wielu podobnym na pewno.

 

Czy rzeczywiście aż tak bardzo potrzeba trzech? Kto ma trzy platformy?

Do tego dodać TNK i już niedługo TVP i robi się nam ciasno :)

 

Dziękuję wam za uwagi- cenne.

Jasne że menu i wygląd to kwestia gustu i o tym się nie dyskutuje.

Niepokoją mnie problemy z nagrywaniem, ale wyglądają na łatwe szybko do usunięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy testów.

 

Uwaga- najpierw testowałem( wczesniej opisywany) taki dysk firmy Trekstor:

 

http://www.trekstor.pl/en/products/deta ... d=30&cat=0

 

Później taki:

 

http://www.trekstor.pl/en/products/deta ... d=39&cat=0

 

-ten nie ma z tyłu wyłącznika prądu, za to na opakowaniu miał dumną ikonkę przekreślonej wtyczki i napis AUTO OFF. Cóż- d.pa, a nie auto off. Po wyłączeniu tunera, odłączeniu kabla USB-dysk się kręci. Zostawiłem na 2h i kręcił nadal.

 

Za to doszedłem, że oba można zgasić z poziomu oprogramowania tunera. Wchodzimy w opcje, klikamy na ostatnią zakładkę, potem klikamy w dół na "bezpieczne usuwanie dysku USB". Jak już sobie poklikamy to to zadziała. Oba dyski gasną, ale k.wa to nie jest rozwiazązanie satysfakcjonujace. Za Chiny nie zmuszę dzieciaków do każdorazowego przedzierania sie przez pokłady menu, zeby zgasić dysk.

 

Wypadałoby oddać ów wynalazek Trekstora i wziąć coś 2,5 cala bez prądu, ale raz, że nie zalecają, a dwa, że miałem kiedyś przenośnego Samsunga i czasem laptop go uruchamiał, a czasem miał za mało pradu by go pchnąć. Samsung miał 40 GB, a dziś poruszamy się po dyskach 250-500 GB. No boję się, że nie pójdzie, albo skaszanię tuner.

 

I na koniec timery:

-32 zdarzenia są, sprawdziłem dwa.

- pierwsza próba nagrania się nie powiodła z głupiej przyczyny. Ustawiłem czas na za 10 minut a on miał wbitą inna strefę czasową. Po ustawieniu tuner sam się właczył, odpalił USB, napisał, że rozpoznał zdarzenie i zaczał nagrywać, oraz wyłączył się. Czyli jak dotąd cacy.

- teraz łyżka dziegciu- rzeczywiście dźwięk jest nagrywany wielościezkowo, ale słychac tylko domyślny. Reszta jest niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie że piszecie o sofcie, goście z fergusona na 100% to czytają i będą likwidować bolączki. Co do dysków 2,5 cala to przy wybieraniu dobrze jest przyglądać się nalepce bo tam w większości przypadków podany jest prąd jaki dysk pobiera. Powinny być to dyski które pobierają poniżej 500 mA i najlepiej grubo poniżej tej wartości bo jak zasilamy z usb czyli bez zewnętrznego zasilacza to start takiego dysku w końcu ubije kiedyś zasilacz tunera a i dysk długo nie pociągnie jak mu na starcie siada napięcie pod obciążeniem. Pojawiają się też dyski SSD ze złączem SATA czyli te półprzewodnikowe (budowa podobna jak pendrive) bez części mechanicznych ale ceny na razie kosmiczne, większe niż tunera więc póki co na razie się nie przyjmą ale w tunerach powinny śmigać jak złoto bo mało prądu pobierają no i są bezgłośne. A wracając do kieszeni na 2,5 calowe dyski warto brać z podwójną wtyczką usb (druga tylko do zasilania) bo w przypadku kiedy Ariva będzie mieć kłopoty z zasilaniem prądożernego dysku, można dokupić wtedy sam zasilacz impulsowy wtyczkowy (podobny do ładowarek od komórki) z gniazdkiem usb w obudowie na którym jest samo zasilanie i "pomóc" dyskowi oraz odciążyć zasilacz w Arivie.

Na koniec zaznaczam że takie sztuczki powinni robić tylko ci którzy są zaawansowani w dyskach, zasilaczach i tunerach bo błąd w doborze akcesorii może nas kosztować sporą awarią :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, piszczie o istotnych niedoróbkach bo w tym przypadku i tak 99% ludzi będzie korzystać z wersji polskiej a do zabawy na kompie to i tak konsensusu nigdy nie będzie bo darmowych odtwarzaczy jest setki w necie a oglądanie materiału HD na zwyklym kompie to jest męczarnia, do tego powinien być tv i najlepiej duży :lol2:

Najpierw może wytknijmy wady i pochwalmy zalety Arivy bo widzę zainteresowanie sporej liczby ludzi z forum a że sprzęt nowy to warto go lepiej poznać prze zakupem niż później psioczyć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwołuję moją uwagę co do nagrywania z timera, wszystko działa ok.

Wnioskuję, że po pierwszym odpaleniu tunera i zrobieniu wszystkich ustawień związanych z jego działaniem trzeba zrobić restart.

W pierwszym dniu nagrywanie z timera nie działało poprawnie ale już następnego dnia (w nocy tuner z wyjętą wtyczką zasilania) wszystko ok.

Nagrywałem na dysk 2,5 cala 320G, oraz na pena San Disc 16G - 1,5 godz. film HD zajmuje 8G wg info tunera.

 

Ale mam jeszcze jedno pytanie, czy działa Wam dźwięk przez złącze koaksjalne, bo u mnie coś jest nie tak (nie ma dzwięku 5.1 ani zwykłego stereo).

Przez optyczne działa dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] a do zabawy na kompie to i tak konsensusu nigdy nie będzie bo darmowych odtwarzaczy jest setki w necie a oglądanie materiału HD na zwyklym kompie to jest męczarnia, do tego powinien być tv i najlepiej duży :lol2: [...]

Uscislam. Nie chodzi mi o odtwarzanie na komputerze, ale obróbkę takiego sygnału i nagranie go na płytę. Wbrew pozorom, to ważne pytania.

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem Trekstora na Samsunga Story Station 1T. Ma wygodny wyłącznik-pokrętełko z przodu ( pokrętełko reguluje natężenie diody podświetlającej dysk od spodu- taki bajer kosmiczny :) , jest bardzo solidnie wykonany, ma trochę oprogramowania, ale przez to dość droga z Samsunga zabawka.

 

http://www.samsung.com/pl/consumer/deta ... HX-DU010EB lub np:

http://www.swiatobrazu.pl/kolejne_terab ... tion_.html

 

Ogólnie rzecz biorąc działa. Przeformatowałem go w tunerze na NTFS, ale i tak jego wydajność mi nieco podpada. Być może z powodu pojemności, być może to wersja 5400 obr/min ( nigdzie nie mogę znaleźć danych dysku) przewijanie nie jest już tak płynne, ale poza tym jest OK. Samsung zostaje, szczególnie, że ten dysk nawet w pozycji ON włącznika po wyłączeniu tunera zatrzymuje się. :brawo: Wreszcie. :brawo:

 

EPG Arivy 200- działa w C+ tak jak do tej pory we wcześniejszych moich tunerach. TVP1, Canal+ - krótki opis, urwany w połowie drugiego zdania, oraz kanały typu TVN Turbo, Filmbox, gdzie opis jest pełen, szczegółowy i w całości.

 

W kwestii konwersji plików drv Wam nie pomogę. Za stary jestem, żeby się bawić w latanie od tunera do PC i potem z płytami DVD po kolegach :)

 

Tuner dotąd nie zaliczył żadnej zwiechy, ale chodzi tylko na uniwersalnym czytniku z kartą splitera na C+.

 

Dość śmieszna jest funkcja kontroli rodzicielskiej. Można ją włączyć i wyłączyć. To wszystko. Nie ma ustalenia granicy wiekowej, zresztą po co? Można i tak oglądać wszystko.

To też pewnie tylko kwestia softu więc z niecierpliwością czekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hotbird

konwerter- uniwersalny ( 9750-10600)

diseq c 1.0- port 1

diseq c 1.1. - wyłaczony

22K - auto

polaryzacja- auto

 

ASTRA

konwerter uniwersalny ( 9750-10600)

diseq c 1.0- port 2

diseq c 1.1. - wyłaczony

22K - auto

polaryzacja- auto

 

Przepraszam, to co wcześniej opisałem jako EPG to raczej funkcja INFO, prawda?

EPG działa zaś w sposób czarodziejski. Najeżdżam np na TVP 1. Było nic, ale powoli pojawiają sie pozycje. Aktualna i jedna, max dwie do przodu. Zjeżdźam np na TVN, znikają pozycje TVP1 i powoli wyskakuje nam program TVN :) Też jedna, max dwie pozycje do przodu ( taka już uroda Cyfry +).

Czyli nie ma szans usiąść rano i zaprogramowac nagrywanie na wieczór. Czyli baardzo słabo, ale to znikanie to raczej znowu słabość softu.

Do poprawki.

 

Kolejną skuchą softu jaką znalazłem jest Time Shift z "ułatwieniem" nawigacji po nagraniu. Mało tego producent jest dumny z tego rozwiązania. Wnioskuję po lekturze instrukcji obsługi. Oglądam więc sobie jakiś kanał, w tle trwa jego zapis do bufora. Dobra, kanał znudził mi się, może przełącze na TVP1 na Wiadomości? Nie. Nie przełącze- przewinę jedynie zbuforowany materiał do początku, lub procentowego miejsca nagrania. Np niby klawisz nr 5 to 50% nagrania, 3 to 30%. Czyli jak chcę wrócić z odmetów listy kanałów na TVP1 czeka mnie mega klikanie. Tylko wyłączenie Time Shift powoduje, że klawisze numeryczne znowu służą do bezpośredniego wybierania kanałów. Chyba, że czegoś nie umiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...