Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ferguson Ariva 200 - nowy model wyposażony w port Ethernet (LAN) oraz port USB 2.0 z możliwością nagrywania oraz obsługą MP3, OGG, JPEG, MPEG. Dodatkowo czytnik kart i gniazdo na moduł CAM oraz uniwersalny pilot. Tuner oparto na procesorze ALi M3602.

A200_main.jpg

A200_rcu.jpg

A200_usb.jpg

A200_open.jpg

 

1. Odbiór kanałów wysokiej rozdzielczości (High Definition)

2. Skalowanie sygnału PAL do rozdzielczości 720p lub 1080i

3. Obsługa 32 programowalnych timerów

4. Oddzielne listy kanałów ulubionych, TV i Radio

5. Funkcja szybkiego wyszukiwania kanałów (QuickFind)

6. Obsługa teletekstu i napisów ekranowych

7. Obsługa DiSEqC 1.0, 1.1 oraz DiSEqC 1.2, USALS

8. Obsługa standardów MPEG-2, MPEG-4, MPEG-4 AVC/H.264

9. Kompatybilny z systemami DVB-S i DVB-S2

10. Sterowanie uniwersalnym pilotem RCU-640

11. Czytnik kart dla płatnych telewizji

12. Gniazdo CI

A200_back.jpg

1. HDMI z HDCP

2. LAN, USB 2.0, RS-232

3. Component (Y, Pb, Pr)

4. CVBS - RCA (Cinch) video

5. 2x RCA (Cinch) analogowe audio

6. Optyczne cyfrowe wyjście audio

7. Koaksjalne cyfrowe wyjście audio S/PDIF

 

 

http://www.ferguson-digital.eu/pl/odbiorniki-hd-ariva/184-ariva-200.html

 

cena:569zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo piękny tylko............ czy oni nie mogą usb wcisnąć z tyłu,co oni tak wciskają z przodu rany,z przodu to nie wygodne. :/ a myślałem że następny tuner zrobią z usb z tyłu.

Tak samo combo,co ma z przodu też wejście usb,dla mnie to nie normalne,czy nie widać że bezpiecznie i wygodniej jest z tyłu,są dzieci małe co wyciągną kartę,lub w trakcie nagrywania usb lub dysk odłączą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogliby zrobić 2xUSB, z przodu i z tyłu. A właściwie to dlaczego do takich tunerów z USB nie zastosuje się gniazda kart SD? Najpopularniejszych kart. Przypuszczam że w zamierzeniach projektantów, USB z przodu ma służyć do łatwego podłączenia Pendrive'a w celu przeglądnięcia np. zdjęć z cyfrówki lub posłuchania mp3. Każdy tuner z USB ma playera. Jeśli taki był zamysł twórców tunerów to na froncie powinni dać slot kart SD, znika problem niedomykających się klapek przez Pendrive'a, a z tyłu gniazdo USB na zewnętrzny dysk. Zresztą na karty SD tez można nagrywać. Większość nowych komputerów i laptopów ma czytnik kart wbudowany a czytnik SD na USB kosztuje 2-5 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w następnym modelu ulepszonym Ariva wstawią z tyłu USB,no w Ariva HD i być może Ariva Combo nowszy model.

 

Bo w 8800,8900,7900 tu im wyszło super ze usb jest z tyłu,i nie trzeba tu za każdym razem bez sensu otwierać klapki i powinni tak to ciągnąc w serii Ariva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty SD sa droższe od porównywalnych pendraków. Choc opcjonalnie taki port mógłby być.

 

USB z przodu nie jest może takim złym pomysłem, ale dlaczego pod klapką? Jednak z tyłu byłoby lepiej, gdyz najczęściej na ten port się nagrywa i nie ma potrzeby wkładać i wyciągać pendraka co chwilę.

 

Klapka zaś nie domknie sie przy zastosowaniu kart od splitterów, chyba, że sie kupi te łamane.

 

ArtS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem informacji na temat tego, jakie systemy dekoduje wbudowany czytnik kart. Sam tuner wydaje się interesujący. Pobrałem instruikcje obsługi, ale panowie z Fergusona przesadzili z kompresją i niewiele widać na ilustracjach. Mam nadzieję, że ktoś w najbliższym czasie dokona zakupu i podzieli się z nami wrażeniami.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PVR działa bez problemu, wraz ze wszystkimi ścieżkami dźwięku i napisami :jupi:

 

ścieżke dźwięku oraz napisy (także DVB) można dowolnie wybrać podczas odtwarzania - polskie czcionki teletekst - napisy i EPG.

 

kilka opcji przewijania materiału od przycisków ff-rew, po definiowane przez użytkownika skoki.

 

kanały nagrywa oczywiście zdekodowane.

 

nic się nie żre przy współpracy modułu CP (niepełny pakiet) z kartą cyfra+ (prestiż HD) w czytniku

 

Obsługuje partycje NTFS - więc nie ma problemu dzielonych nagrań :brawo:

 

Można nagrać równiez bufor timeshift - jezlie ktoś stwierdzi że fajny program można jednak nagrać. :brawo:

 

odtwarza pliki MPEG - również 2 rozdzielczosci 1080i :brawo:

 

odtwarza MP3 i JPEG

 

obraz niektórych powala na kolana (na nie juz to nie robi wrażenia), dźwięk bardzo dobry.

 

obsługuje BEZ PROBLEMU dźwięk 5.1 przez SPDIF jak rówiez dźwięk cyfrowy 5.1 przez HDMI :brawo:

 

 

jak coś istotnego pominąłem to pytajcie dopóki mam ten sprzęt, na mojego TT PVR go nie wymienie, ale i tak robi wrażenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe ze nagrywa wszystkie sciezki audio, planuje zakup tunera HD, myślałem nad Opticum 9500 HD ale on tego nie potrafi, w tej arivie brakuje mi troche drugiego gniazda CI na przyszlosc, teraz CP + TNK, pozniej moze canal+

 

czytnik domyslnie jaki system obsluguje?

 

w informacjach o kanale podaje bitrate?

 

odtwarza pliki avi z pendrive'a ?

 

a jak jest z chłodzeniem tunera, ma wentylator? otwory w obudowie od góry?, grzeje sie bardzo? i jak oceniasz jakosc wykonania tunera?

 

wyswietlacz jest alfanumeryczny?, czytelny?, w standby wyswietla godzine? czcionka chyba z tego co widze ma biały kolor?

 

po co ma port lan? ma przeglądarkę internetową?

 

mogłbys zrobic kilka zdjec grafiki ekranowej, menu i planszy z informacjami szczegółowymi o kanale, oraz samego tunera i pilota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czytnik uniwersalny - jak 8900

2. bitrate nie podaje (a komu to potrzebne co ?)

3. avi nie odtwarza -> mpeg tak / nawet HD :brawo:

 

wyswietlacz biały alfanumeryczny - przewiaj nazwe kanalu, czasu nie ma w stand by tylko dioda (bo ma 1W w standby).

Jakosc wykonania przyzwoita, nowy pilot - jak od 8900 ale wiekszy i na baterie AAA

Nie ma wiatraka nie zauwazylem zeby sie jakos specjalnie grzal...

Menu jak skrzyzowanie AF z FX (jak ktos wie o czym mowie), mnie osobiście bardziej odpowiada to z 8900 i z TT PVR.

 

nie mozna nagrywac kodowanego i ogladac kodowanego nawet z czytnika, jezeli jeden jest FTA to OK. (czytnik jednostruminoowy), nie wiem jak z aastonem bo nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dokładny opis działania PVR.

 

To fajnie, że zapisuje wszystkie strumienie z MPEG (napisy i dźwięk). Czy format zapisu, to TS?

 

Jeszcze pytanko dotyczace PVR, a dokładniej programowania nagrań.

 

1. Czy tuner wyświetla listę zaprogramowanych nagrań? W FK6900 każda pozycja jest na osobnym ekranie. Przegląda się je jedna po drugiej, co jest dość uciążliwe.

2. Ile pozycji można zaprogramować?

3. Z tego, co wiem, można programować z odstepem tygodniowym (nagrania cykliczne). Mam rację?

 

Mam FK6900 i juz zaczynam nabierac apetyt na arivę. Martwi mnie tylko klapka na czytnikach i USB z przodu. Czy mo....zna te klapkę delikatnie usunąć?

 

Wyświetlanie bitrate'u mogłoby być pomocne przy szacowaniu wielkości nagrania. Ale można bez tego żyć. :smile:

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji przeczytalem ze szczegolowe informacje o sygnale wyswietla dopiero po trzykrotnym przycisnieciu przycisku info na pilocie

 

napisz co wtedy pokazuje za info(jak masz jak to pokaz fotke)

 

mogli by zmienic oprogramowanie zeby byla opcja w menu czy chce sie tylko diode w standby czy zegar, wtedy bym go kupil bez wahania wiekszego raczej :)

 

mam Samsung HD od CP i czesto sie wiesza, chce go zmienic, jesli nie ta Ariva to Opticum 9500 HD, ale cena o 200 zl i gorsze opcje pvr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...