Skocz do zawartości

Nowości na platformie Cyfra+ - stan aktualny


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

włącz skanowanie całego Hotbird, u mnie to trwa 2,5 minutki, wtedy te nowe kanały będziesz miał dopisane w liście głównej tunera jako ostatnie pozycje :D

 

możesz też szukać po nazwach literami PO zeskanowaniu a jak nazwy się nieraz dublują to sprawdź w której nazwie odpowiada tp z prawami dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włącz skanowanie całego Hotbird, u mnie to trwa 2,5 minutki, wtedy te nowe kanały będziesz miał dopisane w liście głównej tunera jako ostatnie pozycje :D

 

możesz też szukać po nazwach literami PO zeskanowaniu a jak nazwy się nieraz dublują to sprawdź w której nazwie odpowiada tp z prawami dostępu.

 

Jadę....chociaż mój post wyżej ciagle aktualny ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szacunek dla Cyfry+, jakościowo i pod względem kanałów premium, obsługi klienta (sami dzwonią i oferują duże rabaty i promocje mimo, że trwa moja umowa) i tak dawno przebili 10x polsat, ale teraz względem oferty HD już chyba przeganiają N, dla której to był priorytet

 

teraz czekamy na BBC HD i może TVP HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, niechciałbym być malkontentem,ale mi do pełni szczęścia brakuje Discovery HD Showcase.Tym bardziej,że " Cała oferta programowa Discovery HD Showcase jest produkowana od początku do końca w HD, czyli w najwyższej jakości technologii wysokiej rozdzielczości, bez konwersji ze standardu SD.".Tak czy tak, widać ,że C+ zaczyna iść w dobrym, bardzo dobrtm kierunku IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ernet: National.G.Ch. HD też jest cały w HD i jest dużo lepszy wg mnie, bynajmniej mając oba w HD go dużo częściej oglądam niż DiscHD

 

 

czy Cinemax HD działa tylko tym co mają aktywny Cinemax SD ? bo u mnie to jedyny kanał z nowych HD który nadal jest zakodowany, ale pewnie go w maju nie udostępnią wszystkim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ernet: National.G.Ch. HD też jest cały w HD i jest dużo lepszy wg mnie, bynajmniej mając oba w HD go dużo częściej oglądam niż DiscHD

 

Możesz mieć rację.. ale mi chodzi o większy wybór. Nic więcej.Stąd moja wypowiedź. Ale...należy się cieszyć z tego,co się ma. Nawiasem mówiąc od czasu oglądania programów HD mój ( jeśli o tym nie pisałem wcześniej ) 46" TV ( ogladany ;-) z 2,8m zmiejszył się :lol: dramatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hecol:

czy Cinemax HD działa tylko tym co mają aktywny Cinemax SD ? bo u mnie to jedyny kanał z nowych HD który nadal jest zakodowany, ale pewnie go w maju nie udostępnią wszystkim?

 

Niestety, tak.

Jedynie fox life hd i nat geo wild hd do końca mają być za free, jeśli posiada się przynajmniej jeden kanał HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Cinemax HD działa tylko tym co mają aktywny Cinemax SD ? bo u mnie to jedyny kanał z nowych HD który nadal jest zakodowany, ale pewnie go w maju nie udostępnią wszystkim?

 

Tak, Cinemax HD udostępniono tylko tym co mają kupiony nie tylko Cinemax ale tez opcję HD (zapewne z oferty kanałów premium HD - nie byłem w stanie sprawdzić).

 

Pozostałe kanały są dostępne wszystkim, którzy (nawet nie mając dzierżawionego terinala HD od Cyfry+) mają wykupiony choćby tylko jeden kanał HD jako opcja dodatkowa.

 

Trzeba mieć cokolwiek wykupionego z HD by móc ogładaćnawet w okresie promocyjnym.Tak samo było z Animal Planet HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no, no. Cyferka szaleje z nowymi kanałami.

no no, szacunek, oby tak dalej ;)

 

Tylko aby nie przeinwestowali w ilość bo skończą jak ś.p. Wizja TV.

 

 

ale brak TVP HD przed MŚ2010 będzie boleć, mam CP i C+ a żadna z 2 największych platform nie ma tak podstawowego kanału, będzie trzeba oglądać w HD po niemiecku, ehh jakie to polskie.

Niestety ktoś kiedyś ze strony TVP podpisał umowę na wyłączność. To może zmienić tylko pewna ustawa ale wg mnie nie da rady w tym roku.

 

telewizja STAREJ generacji N niech dalej tworzy kopie TVN+1h i pójdzie zupełnie z torbami, wystarczy spojrzeć na wypowiedzi ich abonentów na różnych forach.

N ka idzie w ilośc i powielanie tego samego contentu. Przecież tak to ładnie brzmi w reklamie 15 kanałów ...

 

TVN HD + 1 nic ich nie kosztuje - ale w reklamówce można dopisać kolejny kanał w ofercie.

 

PS

ja na 2 tunerach zawsze mam na kanałach HD 99% / 67% i działa dobrze, nigdy nie rwie, podczas gdy na każdym zwykłym kanale SD mam 98-99% / 76-78%.... rozbicie duże i tylko na kanałach HD siła jest niższa.

 

Eeeeech.... poczytaj najpierw coś od storny modulacji. To zrozumiesz wiele kwestii.

Modulacja 8PSK (używana w DVB-S2 i niestety już przestarzała - już jest 16PSK) jest bardziej wrażliwa na zakłocenia niż QPSK z DVB-S. To jedno.Pnado wartość FEC wpływa tez na ocenę jakości. Im niższa wartość (traktując FEC jak ułamek) tym wyższa jest jakość sygnału przy tych samych warunkach odbioru.

FEC 3/4 oznacza że są 3 bity danych i jeden (czwarty) nadmiarowy (coś ala bit parzystości). Pomyśl to załapiesz.

 

Np. zmiana FEC z 3/4 na 5/6 spowoduje że jakość sygnału Tobie spadnie. Siła sygnału jest najmniej istotna w odbiorze. Możesz mieć wysoką jakość sygnału przy niskim poziomie jak i zbyt niską jakość przy wysokim poziomie sygnału. Skala w procentach jest mało precyzyjna - powinno się jakość podawać jako ocenę SNR w dB.

 

Można namierzyć w sieci stosowne zależności progu poprawnego odbioru zależnie od FEC i SNR.

 

I na koniec tunery Cyfry i wskaźnik poziomu sygnału. Nie należy w ogóle się przejmować jego rozmiarem. Ważny jest jego kolor. Skala jest 4 stopniowa: Kolor zielony oznacz poprawny odbiór tj wszelkie błędy są korygowane przez FEC. Kolor żółtopomarańczowy oznacza błędy nie dające się skorygować przez FEC ale nie powinno być jeszcze "rwania" bowiem strumienie video i audio mają drugą korekcje Red Solomon (16 bajtów na 187 bajtów danych). Zakłócenia w odbiorze będą sporadyczne. Kolor czerwony - oznacza że będzie zawodzić już korekcja Red Solomon. Gdy jakość sygnału jest zbyt niska to nie jest wyświetlany pasek.

To gwoli wyjaśnienia bowiem niestety ale niestety krążą [beep]skie poglądy na tę funkcję Mediasatów.

Podczas odbioru - dla braku prawidłowego odbioru wyświetlany jest czerwony kwadracik. Dla odbioru z błędami - czwrwone kółko.

 

Poziom sygnału - wychylenie paska jedynie pozwala ocenić problemy z połączeniem konwerter - tuner. Jeżeli są jakieś niedopasowania impedancji, jakieś odbicia itp... to poziom sygnału będzie w niektórych zakresach odbieranej częstotliwości osłabiony. Głowice DVB-S dla niskich SR przy braku nośnej potrafią nawet pokazać maksymalny poziom sygnału. Dlatego należy jedynie kierować się oceną jakości i SNR. Poziom tylko gdy ktoś wykonał niechlujnie instalację - kiepski kabel, beczki - płaskie przelotki okienne itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...