Skocz do zawartości

Nowości na platformie Cyfra+ - stan aktualny


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A wystarczy wejść na stronę Cyfry+ i wszystko jasne...

 

- Cinemax HD dołączy bezpłatnie do opcji Cinemax (Cinemax, Cinemax2 i Cinemax HD) oraz do pakietów Prestiżowego+ i Prestiżowego HD+

 

- Kanały FOX Life HD, Nat Geo Wild HD bez dodatkowych opłat zostaną włączone do pakietu Prestiżowego HD+

 

- Kanały FOX Life HD, Nat Geo Wild HD będą do końca maja dostępne bezpłatnie dla wszystkich abonentów z aktywną przynajmniej jedną opcją HD

 

- Nat Geo Wild w wersji SD dostępny będzie bez dodatkowych opłat w pakietach Komfortowym+, Prestiżowym+ i Prestiżowym HD+

 

- Od maja w miejsce dotychczasowej opcji 5xHD CYFRA+ wprowadza nową opcję HD Mix, w której oprócz NGC HD, Animal Planet HD, Eurosport HD, Eurosport2 HD, MTV HD znajdą się nowe kanały: Nat Geo Wild HD i FOX Life HD.

 

Czyli nie ma dodatkowych opłat za nowe kanały i zmiany następują z automatu w zależności jaki kto ma wykupiony pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zdanie brzmi jak magia, bo wygląda na to że moja pierwsza logiczna myśl (w tym temacie strone wcześniej) może być słuszna.

 

Od maja w miejsce dotychczasowej opcji 5xHD CYFRA+ wprowadza nową opcję HD Mix, w której oprócz NGC HD, Animal Planet HD, Eurosport HD, Eurosport2 HD, MTV HD znajdą się nowe kanały: Nat Geo Wild HD i FOX Life HD.

 

należy zwrócić uwagę na słowa "w miejsce 5xHD", trzymając się tego można wręcz się kłócić na infolinii że mi się należy HD Mix, skoro "opłacam 5xHD" czyli w starym nazewnictwie to samo co HD Mix :lol:

 

Zobaczymy jak to ostatecznie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pesymik nadal nic nie rozumiesz, JAK MIAŁEŚ ZA DARMO 5xHD to nie będziesz zmuszony do płacenia coraz więcej i więcej, tylko dlatego że C+ dodaje nowe kanały, możesz zostać ze starym 5xHD i płacić jak dawniej

 

Ja wiem że nic nie muszę ale wolałbym żeby nowe kanały zwłaszcza HD dodawane były do istniejących pakietów a nie za dopłatą. W ten sposób do każdego nowego kanału można by utworzyć nowy pakiet i żądać nowych opłat. No nic pożyjemy zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Przed godziną 23:00, w dniu 29 kwietnia 2010 roku, klienci CYFRY+ posiadający własne odbiorniki satelitarne otrzymali dostęp do nowego kanału HDTV - cinemax HD. Stacja dostępna jest z częstotliwości 11,258GHz, pol. V (pionowa), SR 27500, FEC 3/4, DVB-S2/8PSK, satelity Hot Bird 9 - 13E. Sygnał jest kodowany w Seca Megiaguard 4 (CYFRA+) oraz Conax (Telewizja nowej generacji n). Warto podkreślić iż w aktualnie dostępnym przekazie brak polskiej wersji językowej, mimo iż jest dostępny jej identyfikator. Przekaz natomiast dostępny jest w języku angielskim. Oficjalny start cinemax HD w ofercie CYFRY+ został zapowiedziany na dzień 1 maja br. i zapewne wtedy też zostanie udostępniona polska wersja językowa. Aktualizacja: Około 23:07 na kartach CYFRY+ pojawiły się uprawnienia do odbioru stacji NAT GEO WILD HD. Stacja dostępna jest z tych samych parametrów technicznych, co cinemax HD.

 

Od rana natomiast można bez problemu oglądać FOXlife HD oraz NAT GEO WILD SD.

 

Miłego odbioru, tym którzy nie korzystają z tunerów od CYFRY+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Co do BBC HD to ma się pojawić za kilka dni lub tygodni, ale na pewno nie później niż do końca maja. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że CYFRA+ chce włączyć także nowe kanały w maju. Jakie? Na razie tego nikt nie wie, a sami przedstawiciele platformy nawet informacji nie potwierdzają. Ciekawie się to wszystko zapowiada.

 

PS. FOXlife HD to także kopia FOXlife SD - ta sama ramówka w obu przypadkach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze przed chwila na Cinemax HD puscili uprawnienia. Niestety kanal nadal jest niedopracowany pod wzgledem dzwiekowym. Sciezka dzwiekowa Polska jest starsznie cicho ledwo slychac. Jest tez juz EPG.

 

PS: Mam pytanie. W fergusonie HF8900 na programie BBC HD (oczywiscie zakodowany) pokazuje mi sie sila sygnaly i jakosc sygnalu na paskach. O ile sila jest jeszcze w normie to jakosc jest tylko na polowie gdy przy innych programach mam mniej wiecej podobne wskazanie 2 paskow. Widze ze na calym tym transponderze N gdzie znajdowac sie ma BBC HD jakosc syganlu jest starsznie niska czy to norma dla tego transpondera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Tak test EPG na dwie audycje działa - aktualna i następna. W sumie nie konieczne to EPG, bo można patrzeć na EPG cinemax SD - ten sam układ ramówki:) Co do fonii to jeszcze przed 23:00 w ogóle jej nie było... czyli coś działają w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
PS: Mam pytanie. W fergusonie HF8900 na programie BBC HD (oczywiscie zakodowany) pokazuje mi sie sila sygnaly i jakosc sygnalu na paskach. O ile sila jest jeszcze w normie to jakosc jest tylko na polowie gdy przy innych programach mam mniej wiecej podobne wskazanie 2 paskow. Widze ze na calym tym transponderze N gdzie znajdowac sie ma BBC HD jakosc syganlu jest starsznie niska czy to norma dla tego transpondera ?

 

U mnie (Wrocław) siła sygnału dla tego transpondera to 94%, a jakość 99%. Korzystam z Fergusona HF8800. Na Arivie TT też jest ok. U szwagra w Oławie (Ferguson HF8900) sygnał jest bardzo zbliżony, w każdym razie jakość nie schodzi poniżej 90%. Jest możliwe, że masz nieprecyzyjnie ustawioną antenę lub konwerter należy lekko ruszyć w prawo lub w lewo. Nie zalecam jednak gmerania przy antenie jeśli odbiór jest dobry i nie masz pikselozy. Ewentualnie poroś kogoś z miernikiem żeby sprawdził precyzję ustawienia anteny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam konwerter monoblock quad ustawiony na astre i hotbirda ( wszystkie programy na nboxie dzialaja ok ) , na ferugusonie takze odbior jest bardzo dobry tylko ten jeden transponder mi takie wartosci pokazuje , ustawial mi antene facet z miernikiem z hollexu za 1300zl .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

No to ja myślę, że nie masz się czym martwić w takim układzie. A wiesz czy HB masz jako ognisko główne? Może być tak, że niewielka strata sygnału pojawia się, bo jako główny satelita jest ustawiony ASTRA 19,2E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no, no. Cyferka szaleje z nowymi kanałami.

no no, szacunek, oby tak dalej ;)

 

ale brak TVP HD przed MŚ2010 będzie boleć, mam CP i C+ a żadna z 2 największych platform nie ma tak podstawowego kanału, będzie trzeba oglądać w HD po niemiecku, ehh jakie to polskie.

 

 

telewizja STAREJ generacji N niech dalej tworzy kopie TVN+1h i pójdzie zupełnie z torbami, wystarczy spojrzeć na wypowiedzi ich abonentów na różnych forach.

 

 

PS

ja na 2 tunerach zawsze mam na kanałach HD 99% / 67% i działa dobrze, nigdy nie rwie, podczas gdy na każdym zwykłym kanale SD mam 98-99% / 76-78%.... rozbicie duże i tylko na kanałach HD siła jest niższa.

 

Można uzyskać na antenie Triax80 powyżej 90% / 90% w Gdańsku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłego odbioru, tym którzy nie korzystają z tunerów od CYFRY+.

jak to dobrze mieć własny tuner HD i kartę C+ :brawo:

 

wie ktoś kiedy C+ oficjalnie włączy BBC HD, skoro już sami go rano zapowiadali i dodano kodowanie z cyfry+ ?

 

Popatrzcie na mój podpis :brawo: Czy moge prosić o namiary techniczne,jak to znależć, bo słabo na tym sie znam :/

Czy wystarzcy wpisać częstotliwość i polaryzację, którą podał PawelU1981 > A reszta cyferek, to do czego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Parametry techniczne nowych nabytków w ofercie CYFRY+:

 

Hot Bird 6 (13,0°E)

tp. 116 (10,834 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

 

ID: BBC HD

PID V: 561 (MPEG-4/HD)

PID A: 661 (j. polski, AC3), 761 (j. angielski, AC3)

PID PCR: 561

SID: 3590

PID PMT: 1050

Kodowanie: Conax (n), Nagra MA (S4 - Cyfra+)

 

Hot Bird 9 (13,0°E)

tp. 3 (11,258 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

 

ID: Nat Geo Wild HD

PID V: 540 (MPEG-4/HD)

PID A: 640 (j. polski, AC3), 740 (j. angielski, AC3)

PID PCR: 540

SID: 15205

PID PMT: 1056

Kodowanie: Conax (n, sieci kablowe), Nagra MA (S4 - Cyfra+, N3 - Cyfrowy Polsat), Viaccess PC 3.0 (TP)

 

ID: Cinemax HD

PID V: 551 (MPEG-4/HD)

PID A: 651 (j. polski, AC3), 751 (j. angielski, AC3)

PID PCR: 551

SID: 15207

PID PMT: 1058

Kodowanie: Conax (n), Nagra MA (S4 - Cyfra+)

 

Hot Bird 8 (13,0°E)

tp. 74 (12,188 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK)

 

ID: Nat Geo Wild

PID V: 339 (MPEG-2/SD)

PID A: 340 (j. polski, stereo)

PID PCR: 339

SID: 7307

PID PMT: 32

Kodowanie: Nagra MA (N3 - Cyfrowy Polsat, S4 - Cyfra+)

 

Hot Bird 8 (13,0°E)

tp. 78 (12,265 GHz, pol.VH, SR: 27500, FEC: 2/3; DVB-S2/8PSK)

 

ID: Fox Life HD

PID V: 501 (MPEG-4/HD)

PID A: 514 (j. polski, stereo)

PID PCR: 501

SID: 3103

PID PMT: 32

Kodowanie: Conax (n), Nagra MA (N3 - Cyfrowy Polsat, S4 - Cyfra+)

 

Jak chcesz wyszukać tylko te kanały to znajdź menu wyszukiwanie ręczne. Tak wybierasz satelitę Hot Bird oraz następnie jedną z podanych częstotliwości. Dajesz szukaj kodowane lub wszystkie i kanały zapiszą się na końcu listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...