Skocz do zawartości

Nowości na platformie Cyfra+ - stan aktualny


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:evil::evil:

To chyba jakiś mały skandal!!

 

Od grudnia zlikwidowali ścieżkę angielską na National Geographic.

Nie miałem czasu interweniowac w tej sprawie.

 

Jeśli potwierdzi się to samo w odniesieniu do History to trzeba będzie zrobić małą petycję w tej sprawie.

 

Proszę o głosy od osób którym zalezy na zachowaniu oryginalnej ścieżki na kanale History oraz na przywróceniu jej na National Geographic.

Być może wspólnie napiszemy do nich w tej sprawie. Może myślą że tylko kilka ;) osób ogląda programy w takiej wersji.

 

Z wartościowych programów dokumentalnych pozostanie tylko Discovery World oraz Science. Siłą Cyfry było ( i mam nadzieję, żę będzie) udostępnianie oryginalnych wersji językowych. Jest to jedyna platforma która ma (miała?) najwięcej kanałów z wyborem oryginalnej ścieżki.

 

Co oni wyprawiają???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od grudnia zlikwidowali ścieżkę angielską na National Geographic.

Nie miałem czasu interweniowac w tej sprawie.

 

Niestety mozliwe jest ze problem jest po stronie NatGeo albo History.

 

Jeśli potwierdzi się to samo w odniesieniu do History to trzeba będzie zrobić małą petycję w tej sprawie.

Proszę o głosy od osób którym zalezy na zachowaniu oryginalnej ścieżki na kanale History oraz na przywróceniu jej na National Geographic. Być może wspólnie napiszemy do nich w tej sprawie.

 

Jestem za.

 

Z wartościowych programów dokumentalnych pozostanie tylko Discovery World oraz Science.

 

Na pocieszenie mamy dostac BBC Knowledge od 1-szego lutego. Bedzie tam m.in. Horizon! Ale to bedzie tylko luksus dla drozszych pakietow. Tak jakby nikt sie nie martwil o "misje edukacyjna" tylko o talary.

 

(warto tez wymienic The Learning Channel na kanale 78, np. Mystery Diagnosis, itp.)

 

Siłą Cyfry było ( i mam nadzieję, żę będzie) udostępnianie oryginalnych wersji językowych. Jest to jedyna platforma która ma (miała?) najwięcej kanałów z wyborem oryginalnej ścieżki.

 

Jest to jedyna rzecz co mnie trzyma przy Cyfrze mimo zjadliwego cennika.

 

Podsumowujac, warto by ktos wtajemiczony sie wypowiedzial n.t. przyczyny wylaczenia sciezki angielskiej (np. jak to bylo na Discovery Channel po wielu latach dwujezycznosci). Bez tego nie wiadomo gdzie trzeba uderzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jedyna rzecz co mnie trzyma przy Cyfrze mimo zjadliwego cennika.

 

Podsumowujac, warto by ktos wtajemiczony sie wypowiedzial n.t. przyczyny wylaczenia sciezki angielskiej (np. jak to bylo na Discovery Channel po wielu latach dwujezycznosci). Bez tego nie wiadomo gdzie trzeba uderzyc.

 

Dziękuję piotroaza2008 za głos w tej sprawie.

Mam dokładnie takie same uwagi w tej sprawie. Mnie również Cyfra skusiła ilością kanałów dokumentalnych z możliwością wyboru angielskiej wersji językowej.

 

Proszę o komentarz innych abonentów mających podobne uwagi. Chyba Cyfra nie myśli, że takich osób jest tylko kilkanaście ;)

 

Nie chciałbym również usłyszeć, że jedyną przyczyną jest aspekt finansowy. Po tylu latach emisji wersji oryginalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może chodzi po prostu o to, że te kanały zauważyły, że właśnie sporo osób korzysta z oryginalnej ścieżki dźwiękowej i zażądały za jej obecność od "Cyfry" dodatkowej opłaty (oryginalna ścieżka dźwiękowa to przecież produkt "premium" :D! - teraz za wszystko każdy żąda dodatkowej opłaty, a przecież siłą telewizji satelitarnej od zawsze dla mnie była między innymi właśnie możliwość wyboru ścieżki dźwiękowej i w ogóle jestem nawet za tym, żeby "TVP", "TVN" i "Polsat" emitowały przez satelitę filmy z dwiema ścieżkami audio do wyboru, tzn. z lektorem i bez oraz dodatkowo może też napisami w standardzie "DVB" , które mogłyby również przecież pełnić rolę napisów dla osób niesłyszących, bo "TVN" i "Polsat" właśnie jakoś nigdy nie przygotowywały napisów dla tych osób, a przecież mogłyby właśnie choćby w taki sposóB)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony dobrze: w końcu sporo krwi przelano żebyśmy mogli w swoim ojczystym języku mogli mówić, pisać czy TV oglądać, a z drugiej strony szkoda że w erze gdy bez obcego języka ciężko o pracę usuwa się oryginalne ścieżki językowe. Tłumaczenia są jakie są, to już odrębny temat dlatego miło się ogląda oryginalne wersje i ma się pełny obraz tego co autor miał na myśli, nie znika nic w trakcie tłumaczenia. Pozostaje mieć nadzieje, że przywrócą oryginalne ścieżki, chętnie się podpiszę pod petycją w tej sprawie do nadawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuk87

@Frazes

@piotroaza2008

Dziękuję za Wasze opinie.

 

Dzisiaj dzwoniłem w tej sprawie do działu technicznego COA. Miły pan sprawdził ten problem, skonsultował się z innymi osobami odpowiedzialnymi za te sprawy.

Powiedział mi, że przekażą tę kwestię do nadawcy (History jak również National Geographic) . Być może, jest szansa na pozytywne załatwienie tego problemu.

 

Próbowałem lobbować w imieniu innych osób które są zainteresowane tym tematem. Ciągle jednak mam wrażenie, że problem ten jest lekceważony ponieważ Cyfra pewnie myśli, że jest bardzo niewielu takich abonentów. Dlatego też, bardzo ważny jest Wasz głos w tej sprawie. Proszę Was abyście w najbliższych dniach KONIECZNIE zadzwonili do działu technicznego i zaakcentowali ten problem z Waszego punktu widzenia. To że jesteśmy w mniejszości, nie oznacza, że powinno się takich abonentów i ich potrzeby ignorować.

Zapytajcie (przy okazji) dlaczego nie mogą odblokować oryginalnej wersji kanału National Geographic HD skoro taka wersja jest dostępna przy kanale Nat Geo Wild HD???

O co tu chodzi?

 

Jak tu się nie irytować, gdy po wielu, wielu latach (8 latach?) nadawca National Geographic postanawia z dnia na dzień usunąć oryginalną ścieżkę. Po co w takim razie przez tyle lat była. Czyżby tak dużo to kosztowało?

 

P.S. Kiedyś (wiele lat temu) marzyłem sobie, że Cyfra (tak jak ich wtedy włoski odpowiednik TELE+) będzie emitowała w filmach oprócz napisów w ojczystym języku również angielskie. Ale o czym tu mówić skoro są takie problemy z włączeniem ścieżki oryginalnej.

 

Gdyby ktoś miał podobne uwagi i komentarze w dalszym ciągu czekam (czekamy) na "ujawnienie się" takich abonentów.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nat Geo Wild HD jest nadawane z transpondera ITI gdzie jest kilka ścieżek dźwiękowych i kilka wersji z napisami, Cyfra Nat Geo HD nadaje ze swojego tp gdzie jest tylko nasza ścieżka językowa.

 

Każda dodatkowa ścieżka językowa to dodatkowe miejsce na transponderze, a z tym jak wiadomo jest u nas krucho :( Wątpię żeby w taki sposób szukali miejsca na nowe kanały bo stosunkowo niewiele potrzeba na dodatkową ścieżkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego już nie wiem, wszystko zależy od umowy między nadawcą, a operatorem. Przy większej ilości ścieżek zawsze można się pokusić o udostępnienie kanału innej platformie (nawet zagranicznej) i już spadają koszty utrzymania tp przez nadawcę.

 

swego czasu zastanawiałem się dlaczego Cyfra nie przejdzie na Astrę i nie pobiera od Canalsatu kanałów (tych które można udostępnić z większą ilością ścieżek dźwiękowych NG, Discovery itp). Spadają koszty utrzymania tp na 2 satelitach, większa ilość kanałów dla widza (szczególnie dla nas), sporo plusów... Ogromnym przeciwwskazaniem (wg. wykluczającym wspólne działanie Cyfry i Canalsatu) jest tworzenie specjalnych wersji kanałów na dany rynek, co wiąże się z innymi reklamami, zawartościami programów etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywrócili angielską wersję History.

 

Faktycznie! Dzieki za info. Juz wyrzucilem History z "ulubionych". Widocznie bylo to cos typu "maintenance" jak w przypadku Discovery world/science 18-tego grudnia. Szkoda tylko ze przepadl ostatni odcinek History of the USA.

 

Niemniej, pozostaje problem National Geographic i w tej sprawie dzwońcie do CAO

 

Wielkie dzieki za telefon w imieniu wszystkich zainteresowanych. Czy dlugo musiales czekac? Ostatnim razem wisialem na linii powyzej 40 min i nic nie zdzialalem. Boje sie ze oni nie maja "licznika zainteresowanych", a przekazywanie informacji "w gore" jest potwornie slamazarne i dziurawe. Chyba oficjalny list by mial wieksze szanse. Chyba dzwonilem w 2003 aby zapytac kiedy bedzie mozna wylaczyc napisy z filmow w Canal+. Operator powiada "pracujemy nad tym". Do dzisiaj nie da sie wylaczyc! (jezeli oglada sie wersje "oryg"). Ciekawe czy ktokolwiek w Cyfrze czyta wpisy z tego forum (chyba najpopularniejsze w Polsce)? Podejrzewam, ze ktos je szybko przeglada i nasmiewa sie z naszej ignorancji bez kiwniecia kciukiem (np. "to te [beep]y nie kapuja ze za sciezke dzwiekowa trzeba placic xxx" itp.).

 

NB: National Geographic HD bylby nawet cenniejszy z angielska wersja!?

 

Dzieki za Twoje dzialania Nasir!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dlugo musiales czekac? Ostatnim razem wisialem na linii powyzej 40 min i nic nie zdzialalem. Boje sie ze oni nie maja "licznika zainteresowanych", a przekazywanie informacji "w gore" jest potwornie slamazarne i dziurawe. Chyba oficjalny list by mial wieksze szanse.

 

Dzwoniąc ok 15:00 czekałem 5 minut. Łączyłem się z działem technicznym.

 

Spróbujmy jak na razie działać drogą telefoniczną (National Geographic, National Geographic HD).

Być może jednak, rzeczywiście trzeba będzie pomyśleć o wysłaniu listu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyliście, że Cyfra oznacza kanały Eska TV, CSB i TVR jako "kanały niekodowane dostępne na satelicie Hot Bird, nie będące częścią oferty" ?

To ciekawe, bo ze wszystkich polskich kanałów FTA tylko te 3 mają takie oznaczenie. Jest to tym bardziej dziwne, że przecież mają chyba z nimi podpisane umowy o dystrybucję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej CSB czy TVR nie ma świetlanej przyszłości, zwłaszcza jak puszczają takie gnioty jak teraz, Cyfra woli się na przyszłość zabezpieczyć i nie włączać ich do ogólnej oferty, bo jakby któryś kanał się posypał to byłaby możliwość zerwania umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniąc ok 15:00 czekałem 5 minut. Łączyłem się z działem technicznym.

 

Dzieki za sugestie. Ja wiec tez sprobowalem o 15:00, wybralem #4, i czekalem 3 min. B. mila rozmowa. Czasem Cyfra zaskakuje pozytywnie.

Niestety wiesci nie sa dobre ...

 

Spróbujmy jak na razie działać drogą telefoniczną (National Geographic, National Geographic HD)
.

 

Niestety szanse sa nieduze. Tak jak podejrzewalem wina lezy po stronie NatGeo.

O ile dobrze zrozumialem, lektorzy angielscy dostaja swoje royalty za transmisje ich glosu, wiec NatGeo postanowilo zaoszczedzic.

Szkoda, ze Cyfra nie pozwala wybierac szczegolowej listy kanalow do oplacenia. Wyrejestrowalbym NatGeo i w ten sposob oddal swoj glos, a tak place niezaleznie wiec maja mnie w ...

Wydaje mi sie, ze NatGeo leci nosem w dol. Bardzo malo nowej jakosci. Mnostwo powtorek, lub godziny odgrzewane w 30 min. Coraz wiecej komercji i masowych produkcji. Nawet Aircrash Investigation stracilo 70% jakosci (np. duzo okraglych slowek o ludzkiej tragedii, a malo schematow technicznych, diagramow, animacji, itp.). To samo dzialo sie w Discovery Channel.

 

Mysle, ze BBC Knowledge zrekompensuje te strate. Jak dla mnie, nie ma nic lepszego na swiecie niz Horizon !!!

 

A przy okazji dowiedzialem sie, ze ponoc niektore filmy TVN w Cyfrze (#4) leca ze sciezka angielska (ponoc najczesciej w piatki?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze zrozumialem, lektorzy angielscy dostaja swoje royalty za transmisje ich glosu, wiec NatGeo postanowilo zaoszczedzic.

 

Dzięki za głos w tej sprawie.

 

Czy oznacza to, że kanał National Geographic już nie będzie emitowany z oryginalną wersją językową??

Konsultant z którym rozmawiałem nie wypowiadał sie kategorycznie w tej sprawie.

 

Ponadto, czegoś tutaj nie rozumiem. Czy to oznacza, że po chyba dziewięciu latach NAGLE National Geograpic uświadomił sobie, że powinien zrobić duży biznes na wersji oryginalnej??? Czy też Cyfra jest tak chytra i tnie koszty na wszystkim co się da???

 

Druga sprawa: jak wytłumaczyć fakt, że nadawcy Nat Geo Wild HD nie przeszkadza oryginalna ścieżka w tym programie? Czy tutaj rezygnuje z tantiemów przy kanale HD o większej atrakcyjności dla przeciętnego widza (większych opłatach). Bo nie wierzę w to, że Cyfra płaci za wersję angielską akurat dla tego programu a za Animal planet HD czy National Geographic HD już im się nie opłaca.

 

Chciałbym od Cyfry, usłyszeć uczciwą odpowiedź, bez owijania w bawełnę i zrzucania winy na nadawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie napiszesz do Cyfry? Czy my nie potrafimy nic innego robić, tylko ciągle narzekać ? Jak ma być dobrze w tym kraju, skoro nawet ścieżka językowa "nie polska" wprowadza taki zamęt, że ludzie nie mogą spać po nocach.

 

Oczywiście, że to zrobię (zrobimy). Problem polega jednak na tym, że list od jednego abonenta zostanie całkowicie zignorowany.

 

Dyskusja która się wywiązała pokazała, że są inne osoby które są zainteresowane tym tematem. To jest w tym NAJWAŻNIEJSZE. Działania (listy) podpisane przez kilku abonentów będą już miały inną wymowę. Po to jest m.in. forum, żeby wymieniać takie uwagi.

 

W dalszym ciągu liczę (liczymy), że odezwą się inne osoby które "... nie mogą spać po nocach" ;) z powodu braku oryginalnej ścieżki językowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...