Skocz do zawartości

Nowości na platformie Cyfra+ - zapowiedzi


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czyli z całego wywiadu interesujace tak naprawdę jedno zdanie - prowadzimy rozmowy w sprawie dołaczenia /jednego/kanału HD hmmm. nie za wiele tego. Mała nadzieja,że może to ewent. History hd lub Cinemax hd ale sie rozmarzyłem :D

 

Chyba bardziej chodzi o kanał Animal Planet HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie na polskim rynku dostępnych jest 11 kanałów wysokiej rozdzielczości, aż 8. z nich znajduje się w ofercie CYFRY+

 

Niestety pani Dyrektor Programowa słabo orientuje się w tym, co dzieje się na polskim rynku. Kanałów HD na polskim rynku (platformy & kablówki) jest znacznie więcej:

Canal+ Film HD, Canal+ Sport HD, HBO HD, Filmbox HD, MTVN HD, TVN HD, TVP HD, Polsat HD, Discovery HD, Animal Planet HD, National Geographic HD, NatGeo Wild HD, History HD, FTV HD, Voom HD, Luxe.tv HD, TVS HD, Eurosport HD, Eurosport 2 HD, Polsat Sport HD, nSport HD, nFilm HD i nFilm2 HD.

 

Wyszło mi 23!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ano tak to jest z kobietami :jupi: pewnie nadal w szoku po konfie. N. Tak na poważnie to dobrze wyliczyłeś z małą poprawką - częśc z nich to takie nasze,krajowe HD. Mariusz pewnie masz rację, że chodzi o Animal Planet ale wtedy wyjdzie po raz kolejny, że cyfra zbiera okruszki po innych. Nic z własnej inicjatywy, a mogliby wreszcie raz zaszalec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywiad z Dyrektor Programową CYFRY+, a tam komentarz do nfilmów i krótkie zapowiedzi:

Aktualnie na polskim rynku dostępnych jest 11 kanałów wysokiej rozdzielczości, aż 8. z nich znajduje się w ofercie CYFRY+: CANAL+ Film HD, HBO HD, Filmbox HD – prezentujące największe hity filmowe, CANAL+ Sport HD i Eurosport HD i Eurosport2 HD – gwarantujące solidne sportowe emocje, światowej sławy kanał dokumentalny National Geographic Channel HD i oferujący doskonałą rozrywkę MTVNHD.

 

mojehdtv.info

Albo ta Pani jest ignorantką, albo udaje, że nie wie ile jest kanałów HD w Polsce, albo kłamie w żywe oczy.

Skoro wg. tej pani 8 kanałów HD jest w C+ to trzy pozostałe to pewnie te, których w C+ nie ma.

Policzmy więc:

1. Discovery HD

2. TVP HD

3. nFilm HD

4. nFilm HD 2

5. Nat Geo Wild HD

6. Polsat Sport HD

7. nSport HD

8. MGM HD

9. History HD

 

Nie liczę kanałów pół-HD typu Polsat HD, TVN HD oraz kanałów obcojęzycznych np. Luxe TV HD

 

Gdyby policzyć wszystkie kanały HD na naszym rynku okazałoby się, że jest ich dwa razy więcej niż podała to pani dyrektor C+.

 

Ignorancja to pierwsze imię dyrektorów C+. Wcześniej prezes twierdził, że są pionierami Push HD na skalę światową (to już mocne przegięcie) oraz że strata Dreamworks i Paramount to "ekonomicznie uzasadniony ruch" (po którym wyleciał jej szef).

 

Dlatego tym bardziej kibicuję CP i "n"ce, żeby utarli nosa włodarzom C+, którzy twierdzą, że wszystko mają "naj".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pani mowiac o kanalach HD miala na mysli rowniez C+Film HD i C+Sport HD?

Przeciez te kanaly nie sa HD - to sa upscale i HD malym w procencie! Podobnie jak np. TVN HD czy teraz Polsat HD...

 

A brak wiedzy ile kanalow w PL nadawanych jest w HD (czy tzw. "HD") to pokazuje jak kompetentni ludzie tam pracuja - do tego ten belkot PR dot. hitow itd.

Gdyby konkurencja nie zadzialala to ludzie w Cyfrze nie wiedzieliby, ze sa takie kanaly jak AP HD i NGW HD! Zreszta jak to historia pokazuje - jak ktos na Cyfre nie nacisnie (konkurencja) to sami nic nie zrobia - zero kreatywnosci!

Ciekawe czy wiedza (ta pani), ze od dawna istnieje na naszym rynku History HD?

Jezeli ta pani nie wie to niech poszuka na googlach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] A brak wiedzy ile kanalow w PL nadawanych jest w HD (czy tzw. "HD") to pokazuje jak kompetentni ludzie tam pracuja [...]

 

Nadawanie kanału w HD, a oferta HD, to dwie rózne sprawy. Kanał HD to taki, który jest nadawany z rozdzielczością 720p lub 1080i. Nieważne, czy materiał źródłowy jest skalowany, czy oryginalnie jest opracowany w HD. Masz racje jedynie w kontekście pochodzenia części materiałów. W przyszłości (pewnie odległej) będą tylko kanały nadawane w standardzie HD. Czy to oznacza, że nadanie na nich archiwalnych programów SD dyskwalifikuje je?

 

Pytanie A rebous: jak nazwać kanał SD, który transmituje treści nakręcone oryginalnie w HD?

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczycie Cyfra+ też czymś zaskoczy tylko w odpowiednim czasie :D

 

Co do kanału History HD to gdyby go Cyfra+ wprowadziła i tak będzie odpowiednik SD albo nawet samo SD podobnie z Nat Geo Wild przecież liczba abonentów nie korzystających z HD lub nie mając możliwości technicznej jest ogromna. Zresztą nie ma na Cyfrze+ kanału HD który nie miałby odpowiednika SD i tak na pewno pozostanie jeszcze przez dłuższy czas.

 

Skoro kanał Nat Geo Wild nie jest na wyłączność w N to kwestia czasu kiedy będzie na Cyfrze+ podobnie z Animal Planet HD choć dla mnie ten drugi jest zbędny a wg. mnie to kanał History będzie odpowiedzią, ale pożyjemy zobaczymy bo zrobiło się ciekawie niczym plotki jak na transferach piłkarzy do danego klubu :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nFilm HD to tez nie jest kanał HD raczej SD z marnym 2.0 tragedia. Ogólnie jak cos ma znaczek HD to wszyscy mysla ze to Hd :lol:

Warto podkreślić, że pisze to osoba, która na codzień nie ma styczności z tym kanałem.

 

Co ciekawe, tacy wszystko wiedzą najlepiej.

Z jakością nFilm nie jest tak źle, ale rozumiem, że lepiej Ci się zrobiło, gdy napisałeś kilka wygodnych dla siebie bzdur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka spora? NGC to kanał ogólnodokumentalny a Wild to przyrodniczy więc jest miejsce dla obu. Archiwa tej stacji są przepastne. Osobiście obstawiam że pani mówiła właśnie o tym kanale HD (i SD oczywiście również byłby). Martwi mnie tylko że mówiła tylko o jednym. Może zatem kanałów SD będzie nieco więcej, nie obraziłbym się gdyby History był tylko w wersji SD. I tak materiałów HD na takim kanale nie spodziewałbym sie wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no teraz to żeś przesadził porównując jakośc tych kanałów do TVP hd, albo kup sobie okulary ,albo zmień telewizor :D

 

@pawcho, czy ja porownywalem cos do TVP HD?

 

@ArtS007, HD to HD, dobrze wiesz, ze nadawac w 720p czy 1080i mozna obrazki "kwadratowe", ktore nie maja nic wspolnego z HD poza tym, ze sa przekazywane w strumieniu HD! Liczy sie jakosc nadawanego materialu.

Nie deprecjonuj wartosci HD jak i materialow archiwalnych nadawanych w tresciach / kanalach HD, no i jeszcze "A rebous" - chyba nie rozumiesz istoty HD skoro tak sie "bawisz".

 

@pitero77 - daruj sobie chlopie takie uwagi, bo tego kanalu na oczy nie widziales, a uwaga o znaczkach i tych "wszystkich myslacych" to pisales tez w kontekscie znaczkow na C+film HD i C+Sport HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animal Planet Hd będzie prawdopodobnie w Cyfrze+ i Cyfrowym Polsacie- negocjace trwają.

Cytowane za tv.satelitarne

 

Tam również piszą, że nieoficjalnie od 1 listopada w Cyfrze+ Discovery Historia i Nat Geo Wild w wersji SD.

 

Chciałem zapytać o rządowy plan cyfryzacji - kiedy on niby będzie jest szansa w tym roku ? orientuje się ktoś w tym zagdnieniu - miło by było zobaczyć come-back Polsatu w Cyfrze :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArtS007, HD to HD, dobrze wiesz, ze nadawac w 720p czy 1080i mozna obrazki "kwadratowe", ktore nie maja nic wspolnego z HD poza tym, ze sa przekazywane w strumieniu HD! Liczy sie jakosc nadawanego materialu.

 

Strumień HD. Własnie o tym pisałem. Standard nadawania, a treści podawane tą drogą to nie to samo. Sam to przyznałeś.

 

Oczywiście, że liczy się jakość materiału, ale jak oglądam w domu film z płyty DVD wydany w jakości porównywalnej z VHS, to nie moge powiedzieć, że to nie standard DVD. Po prostu powiem: marna jakość materiału. Podobnie jest z kanałem HD. Ja wiem, że gdy piszesz o kanale "HD", masz na myśli to, że nie wszystkie materiały sa oryginalnie w HD. Ale mówienie, że kanał nie jest HD, to jednak nie to samo. Chyba, że to taki skrót myślowy. :smile:

 

Kanał może być HD lub SD. Materiał SD można nadać w HD, podobnie, jak materiał HD można nadać w SD. Tak, jak w radiu FM mamy kanały stereo mimo tego, że puszczaja tam czasami jakiś swing z lat czterdziestych.

 

ArtS :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać o rządowy plan cyfryzacji - kiedy on niby będzie jest szansa w tym roku ? orientuje się ktoś w tym zagdnieniu - miło by było zobaczyć come-back Polsatu w Cyfrze :jupi:

 

Tu masz daty rozpoczęcia nadawania sygnału cyfrowego oraz zakończenia nadawanai sygnału analogowego.

http://telewizja-cyfrowa.com/harmonogram.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam również piszą, że nieoficjalnie od 1 listopada w Cyfrze+ Discovery Historia i Nat Geo Wild w wersji SD.

 

To pójdźmy za ciosem i dołączmy Discovery Channel w wersji HD (wolałbym już podstawowy kanał Discovery w wersji HD niż Animal Planet).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...