Skocz do zawartości

Czy ma ktoś Videostrade z Livebox-a


Nana
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od tygodnia i działa przyzwoicie. Aktywacja poszła jak po sznurku, ale zajęła parę dni. Tuner podpięty kablem ethernetowym do liveboxa. Telewizor do tunera złączem scart. Tuner ma też dodatkowe wyjście scart, cyfrowe wyjście audio S/PDIF oraz tajemnicze, niaktywne wejscie usb z przodu.

 

Jakość nie zależy od jakości linii, ale do samego działania potrzebna jest przyzwoita linia i nie można być dalej niż jakieś 5km od centrali (inaczej się rwie i krzaczy i o normalnym działaniu po prostu nie ma mowy - nie ma to nic wspólnego z jakościa nadawanego obrazu!).

 

Video używa ok. 4Mbit pasmo ADSL które leci równoległe i niezależnie od neostrady. ADSL ma w porywach do 8Mbit, więc na dzień dzisiejszy (koniec 2008 r.) najszybsza neostrada jaką można mieć razem z videostradą to 2Mbit. Jeśli linia nie daje rady, to mamy szansę na Neo w wersji 1Mbit lub 512kbit. W moim przypadku jest to 512-tka, co w domu mi w zupełności wystarcza. Mam szczęście być mniej niż 1km od centrali, więc w razie czego mam też zapas na szybszą neo.

 

Po paru dniach znęcania się nad opcjami tunera, zawiesił mi się tylko raz (myślę, że to nie jest zły wynik). Raz też tuner domagał się aktualizacji i w tajemniczy sposób kabel łączący z liveboxem przestał działać. Po podłączeniu innym kablem zaktualizował oprogramowanie i po podłączeniu spowrotem kablem załączonym w zestawie zaczął działać normalnie.

 

Jakość obrazu jest ogólnie bardzo dobra, choć rozrzut jest spory. Na niektórych kanałach widać artefakty wynikające jak się domyślam z re-kompresji do mpeg4.

 

Przełączanie zajmuje chwilkę (jakieś 2 sekundy), ale to lepiej niż się spodziewałem. Ekrany z miniaturami na których widać co akurat się dzieje na danym kanale są przyjemną alternatywą dla przełączania +/- 1 kanał. Szkoda, że nie widać na nich które z kanałów są dostępne w posiadanym pakiecie.

 

Rozczarowaniem był dla mnie brak możliwości zmiany wersji językowej zarówno programów jak i "wypożyczanych" filmów (pomimo możliwości sprzętowych - jest opcja w menu). Nawet Polonia nie ma napisów po angielsku, do czego przyzwyczaiła mnie lokalna kablówka. Głównie z tej przyczyny nie korci mnie narazie poszerzenie pakietu programów. Wideo na życzenie ma całkiem niezły wybór (jeśli nie liczymy na nowości).

 

Mile zaskoczyłem się natomiast paroma kanałami polskiego radia - wybór znikomy w porównaniu z anteną sat., ale oferta TP nigdzie tego nie wspomina, a radio sobie jest i działa wyśmienicie.

 

Działa też teletekst na wybranych kanałach (ale na żadnym strona 888 nie zadziałała).

 

Podsumowując - najprostrzy pakiet neostrada+videostrada(po linii telefonicznej) jak dla mnie jest całkiem przyzwoitym i niedrogim rozwiązaniem jeśli komuś nie chce się mocować z czaszą antenową. Dodam tylko, że wcześniej korzystałem z samej Neo przez 1 rok i nie miałem żadnych problemów (ale jak wcześniej wspomniałem - mam to szczęście, że jestem blisko centrali!).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Videostrada nie działa na ADSL tylko na ADSL2+ co daje do 25Mbit/s. Obraz jest przesyłany oddzielnym szkieletem, niezależnie od internetu.

Czy nie da się zamówić Videostrady z np. 6Mbit/s łączem? Jeśli się nie da, to jest to dziwne, aczkolwiek technicznie możliwe (i możliwość jest zależna tylko od widzimisię operatora). Właściwie, to można by na tym i 15 Mbit/s łącze + Tv zrealizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ADSL tak, nie w ADSL 2+.

Gdyby tak było to skoro obecnie na 6 Mbps ADSL potrzeba góra 2 km linii, to w ADSL 2+ co? 200m?

 

Zrozumcie. Na tej samej linii ADSL wyciągnie 8 Mb/s, a ADSL2+ 25 Mb/s.

 

Jakoś VDSL itp. w Stanach ciągnie 54Mbps i to na liniach znacznie gorszych niż u nas.

 

Czyli twoje 6Mbps Neo + 4Mbps TV = 10Mbps pociągnęła by taka sama linia jak teraz wystarcza dla ADSL 2 Mbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom w Stanach wcale wszelkie infrastruktury nie są takie najnowsze. Niektóre linie energetyczne mają po 100 lat, nie mówiąc już o drewnianych słupach dla linii wysokiego napięcia (chociaż wcale nie jest to takie złe).

Podobnie z liniami telefonicznymi. Też niektóre mają bardzo stare. W niektórych budynkach na wejściu do domu można znaleźć odgromniki jeszcze zza czasów wojny...

 

Nie mówię o wszystkich liniach oczywiście, tylko o części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Michcio -- z tego co wiem, videostrada NIE JEST na ADSL2+.

Mam videostrade, i jestem przekonany, że chodzi ona po "normalnym" adsl na podstawie 2 faktów:

1) livebox tp (czyli router Sagem F@st 3202) nie jest modemem adsl2+. W danych technicznych masz, że max. downlink to 8160 kbit/s = normalny adsl

2) zamawiając videostradę w tp zostałem poinformowany, że max. prędkość mojej NEOstrady z videostradą będzie wynosić 2Mbps.

 

Pozatym, maksymalne osiągi adsl2+ NADAL są ograniczone przez jakość linii i adsl2+ w drastyczny sposób nie polepszy przepustowości linii która np. na zwykłym adsl osiąga w porywach 2 czy 3 Mbps. Będzie lepiej, ale na te dziesiątki megabitów nie ma co liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pewnego stopnia zgodzę się ze stanem/wiekiem infrastruktury w Stanach, ale z telefonami to co widać może nas zmylić. Sieć szkieletowa może być nowoczesna, zato kabelki "ostatniej mili" (czyli to co widać - między centralą a domem) może być przedpotopowe. Byćmoże dlatego adsl2 ma tam prawo śmigać - to co u nich to jest ostatnią MILĄ, u nas często ma nawet kilkanaście km :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powszechnie to trochę za dużo powiedziane - vdsl jest dostępny w dużych miastach i zapewnia przesyły do 50Mb lub nawet do 250Mb (vdsl2, przy samej centrali). Czyli na starych "drutach" telefonicznych z użyciem odpowiedniej technologii MOŻNA zrobić szybkie łącze.

 

Ale czy nie prościej (i taniej) jest położyć kawałek koncentryka lub skrętki między centralą a domem i "z marszu" uzyskać stabilne, pewne 100Mb czy 1Gbit - tak robią np. kablówki nawet w naszym kraju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam videostradę (1MB + 4MB na tv), dekoder IDS84 czy coś takiego.

Jakość jak dla mnie jest żenująca, dzwoniłem już wszędzie i lepiej nie będzie.

W ciemnych scenach widać pixelozę (efekt kompresji) przy ciemnych przejściach tonalnych. Nie wiem z czego to wynika ale jestem zawiedziony - wygląda to prawie jak podłej jakości DIXiV. W jasnych scenach tego nie widać.

 

Może ktoś mógłby mi nakreslić skąd te problemy? Linia ok, praktycznie idealna - 700m od centrali (linia kablowa - w lini prostej jakieś 300m), Modem synchronizuje sie na 5320/384.

Czy przez satelitę bedzie lepiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ITAD83 SD ładuje się parę sekund. zdjęcie jest na stronie sagem. Ale możesz mi powiedzieć jaka jest jakość na satelicie ? Warto wymienić ? Z tego co mi mówili na infolini że i w tym i w tym VOD leci po internecie, w co mi się nie chce wierzyć i na dodatek jeszcze mówili że film się sciaga na dekoder (tylko gdzie skoro nie ma dysku).

 

Napisz jak z jakością, ciemny film, ciemne przejścia tonalne, kanał 1 lub 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Internet to jedyna możliwa opcja, no chyba, że wprowadzą dekodery z dyskiem albo możliwość podłączenia twardziela do dekodera (USB chyba jest).

VOD po kablu to najlepsze wyjście, bo nie ma właściwie ograniczeń co do ilości filmów. Na dysku zapisze się maksymalnie np. 50 filmów w dobrym SD, a po kablu do wyboru możesz mieć przypuśćmy pół tysiąca. Dodatkowo przez Internet nie trzeba czekać aż film się ściągnie na dysk, a tylko zamówić i oglądać.

 

Pewnie wybiorą to rozwiązanie, bo ta opcja ma mniej ograniczeń. No jedynym problemem może być słabe łącze, jeśli ktoś jest daleko od centrali albo DSLAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja mam videostradę (1MB + 4MB na tv), dekoder IDS84 czy coś takiego.

Jakość jak dla mnie jest żenująca, dzwoniłem już wszędzie i lepiej nie będzie.

W ciemnych scenach widać pixelozę (efekt kompresji) przy ciemnych przejściach tonalnych. Nie wiem z czego to wynika ale jestem zawiedziony - wygląda to prawie jak podłej jakości DIXiV. W jasnych scenach tego nie widać.

 

Może ktoś mógłby mi nakreslić skąd te problemy? Linia ok, praktycznie idealna - 700m od centrali (linia kablowa - w lini prostej jakieś 300m), Modem synchronizuje sie na 5320/384.

Czy przez satelitę bedzie lepiej ?

 

Brzmi jak opis typowej re-kompresji do MPEG4 - to nie jest problem, tylko jakość nadawenego strumienia video. Powiedz jak wygląda BBC World News albo Deutsche Welle (na szerokim ekranie) - mają najlepszy obraz. Czekamy na relację kogoś z anteną!

 

Jedno jest pewne - "telewizja jakości DVD", którego używa TP w opisie usługi telewizyjnej przez adsl jest TOTALNYM NADUŻYCIEM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Już trochę użytkuje to IPTV. Jakość obrazu żenująca (HBO,TVP,TVN - wszytsko, BBC nie mam). Obraz nie dość że jak DIVX (w ciemnych scenach) to przekolorowany (w porównaniu do DVD i kablówki) jakieś 2 razy, do tego przekontrastowiony (wymianiałem dekoder na inny - to samo). Dźwięk tylko Stereo, pomimo że np HBO nadaje czasem w DD5.1, czego już wogóle nie rozumiem. Traktuję to jako dodatek do neostrady, a nie jako platformę cyfrową mogącą z czymkolwiek konkurować nie licząć ściągania filmów z sieci, choć to drugie o niebo tańsze :). Nadal nie wiem jak to wygląda na tunerze satelitarnym. VOD bardzo drogie ( ta sama jakość) - nowość za 12PLN to rozbój w biały dzień - podobna cena w wypożeczalni zwykłej za RZECZYWISTĄ jakość DVD obrazu i dźwięku.

 

Tpsa po raz kolejny uruchomiło usługę drogą w użytkowaniu i kiepską jakościowo - nadużyciem jest twierdzenie że to platforma cyfrowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Boe666 - niewiem czy wogóle powinno się wspominać "ściąganie filmów z sieci" do porównywania z czymkolwiek. To tak jakby mówić, że ukraść kołpaki sąsiadowi "wychodzi taniej" niż kupić je w sklepie. Ale do czego zmierzam - VOD nie jest konkurencją dla wypożyczalni - ani cenowo, ani jakościowo, ani pod wzgl. wyboru czy dostępności nowych tytułów - i to nie jest żadne odkrycie. Na dodatek nie ma szans na org. wersję językową ani na dźwięk 5.1. Ale na pewno ma jedną OLBRZYMIĄ zaletę - jest wygodne. Nie trzeba lecieć do wypożyczalni (a nie wszyscy mają ją pod nosem) żeby tam dostać odrapane dvd w pudełku ze skserowaną okładką, a potem śmigać jeszcze raz - żeby oddać (i czasami zapłacić dodatkowo za spóźnienie!). Wybieramy w menu to co chcemy (nawet można obejrzeć "zajawkę") i oglądamy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam videostradę (1MB + 4MB na tv), dekoder IDS84 czy coś takiego.

Jakość jak dla mnie jest żenująca, dzwoniłem już wszędzie i lepiej nie będzie.

W ciemnych scenach widać pixelozę (efekt kompresji) przy ciemnych przejściach tonalnych. Nie wiem z czego to wynika ale jestem zawiedziony - wygląda to prawie jak podłej jakości DIXiV. W jasnych scenach tego nie widać.

 

Może ktoś mógłby mi nakreslić skąd te problemy? Linia ok, praktycznie idealna - 700m od centrali (linia kablowa - w lini prostej jakieś 300m), Modem synchronizuje sie na 5320/384.

Czy przez satelitę bedzie lepiej ?

Różnica jest następująca, że bezposrednio z "kabla" (linia kablowa) dostajesz sygnał analogowy a z satelity jest cyfrowy.

Możesz to zmienić pobierając sygnał z anteny satelitarnej a te niedogodności ustąpią. Radzę wykonać telefon do tp.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest następująca, że bezpośrednio z "kabla" (linia kablowa) dostajesz sygnał analogowy a z satelity jest cyfrowy.

Od kiedy IPTV to telewizja analogowa?? Obie oferty DTH jak i IPTV są cyfrowe różnica w obrazie ma związek z różnym stopniem kompresji strumienia MPEG-4, w wersji kablowej istnieje problem ograniczonego pasma (na tej linii ma działać również internet)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tą różnicą że dodatkowym problemem w IPTV jest przepustowość serwerów np 4Mbps razy np. 10000 użytkowników to już jest łącznie ok 40Gbps - nie wiem jakie bitrate mają kanały tp w wersji IPTV ale zapewne dużo niższe niż 4mbps.

Każdy chyba widział EduSat tam bitrate jest bardzo niski zapewne w iptv telekomunikacji polskiej jest podobnie stąd ta słaba jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...