Skocz do zawartości

Czy ma ktoś Videostrade z Livebox-a


Nana
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa jestem jaka jest jakość nadawanych programów przez Liveboksa. Działa to to bez anteny satelitarnej a TP SA oferuje wszystko to co ma Cyfra+ . Koszt miesięczny 29,90 pakiet startowy +10,- Livebox . Mam 2 telewizory w odległych pokojach 1-szy to CTR 32 " a 2-gi LCD 20" . Na razie ten CTR jest w naprawie i na LCD odbieram Cyferke ale jak wróci to nie mam nic dla tego LCD więc pomyślałam o Liveboksie . A może ktoś ma inny pomysł

 

Edycja Burli: Przeniosłem temat we właściwe miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak do końca nie wiem czy sie zdecydowałam bo jedn telewizor ten LCD zostanie bez niczego . JemesBond007 ja już mam Cyfre + i nie chciałbym drugiej anteny sat. bo nie bardzo mam gdzie umieścić. Widzę , że nikt nie ma

liveboksa więc odpuszczam i dziekuje za odpowiedzi

Pozdrwiam Nana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nana - było tak od razu napisać a nie pchać się w nowe technologie.

Wstarczy wymienić (przy antenie) konwerter na Twin - podwójny i z tego wyprowadzisz, dwa niezależne kable, jeden do jednego, drugi do drugiego telewizora. Obydwa (telewizory) będą grać naraz - bo to tanga trzeba dwojga - potrzebny będzie drugi "aktywny" dekoderek cyferki (albo inny np: CP lub n- ki) i wszystko gra i huczy.

 

-serdecznie pozdrawiam :wink:

-buźka :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam livebox'a i videostrade!!! I powiem szczerze ze dziwie sie tym,ktorzy odradzaja zakup tego sprzetu! Mam Tv LCD i jakosc programow tv z Videostrady jest Cool poza tym spoko wypozyczam filmy,narazie oferta jest jeszcze wąska bo to poczatek ale przynajmniej dziala VOD a nie jak to obiecują wszystkie platformy a szczegolnie "n" fikcja! Przynajmniej nie rzucają słów na wiatr,działa wszystko i to bardzo wysokiej jakosci!!! POLECAM :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@heksal - bardzo miło witam, tym bardziej, że jesteś tu jedyny?, który posiada livebox'a i videostradę. Nikt inny, nie mógł tego, tu zaopiniować. Były, tylko gdybania. :(

Ponadto zwracam uwagę, że @Nana posiada "antenkę sat" i tu droga jest bardzo prosta i tania? oraz do wyboru i koloru (C+, CP i n).

 

-pozdrawiam :wink: i życzę przyjemnego przebywania na Forum. Bywaj z nami. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz cyfre to wydaje mi sie że najlepszym rozwiązaniem byłoby dokupienie konwertera twin do anteny drugiego tunera do cyfry i splittera do karty i wtedy masz pakiet c+ na obu tv bez konieczności płacenia drugiego abonamentu. Oba tv znajdują sie w tym samym mieszkaniu wiec jest to rozwiązanie w 100% legalne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Splittery nie są do końca legalne. Operatorzy i nadawcy zwykle nie godzą się na dzielenie uprawień i udostępnianie jakichkolwiek kanałów poza umową bezpośrednio z nimi. W przypadkach wątpliwych, jest trudno udowodnić, że sygnał był wykorzystany w jednym mieszkaniu i dla członka, z jednej rodziny, z którą zawarto umowę. Z uwagi na te wątpliwości i inne niejasności , nie chcę, tu na Forum widzieć podobnych wpisów - ostrzegam.

 

-pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam tę usługę i jest dalej w fazie testów. Co do jakości to nie mam zastrzeżeń na zwykłym TV. Jest jedna sprawa, ze dość często jakość jest zależna od jakości kabli linii telefonicznej. Druga sprawa stb którego wersja opragramowania jest starsznie niestabilna. Ja pewnie mam jeden ze starszych oprogramowań, ale z tego co wiem, to tak jak w przypadku Livboxa są oferowane już te z porpawkami. Dość często trzeba go resetować, bo np ginie połowa paska z EPG. Straszne głośne jest warczenie przy resetowaniu. I wogóle głośna praca STB i jest to uciażliwe. Pomysł może dobry, ale oferta napewno nie i pakiet podstawowy powinien być bogatszy nawet niekoniecznie o kanały będące w pakiecie C+. Jest sporo takich kanałów, kótrych nie ma w żadnej platformie. A jeszcze co do Vodu oferta jak narazie nie jest powalająca na kolana choć jest kilka produkcji nie bedących jeszcze w kanałach premium, takich jak, Polski Francuski Numer. Obecnie jest coś ponad 100 filmów + filmy z Chaplinem i Flipem i Flapem. Ceny nienajniższe, jak dobrze pamiętam do 14 zł, najwidoczniej liczą sobie za wygodę. Niedługo ma być Erotyka. Plusem Vodu jest napewno to, że można obejrzeć najpierw zwiastun filmu i dopiero potem zadecydować o jego zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No więc mam Videostradę od wczoraj Uffff . Obraz jest super na TV5 nawet lepszy niż na Cyfrze+ a co najważniejsze ma TVP3 lokalna czyli z Gdańska bo na Cyfrze jest warszawska. Dekoder chodzi cichutko (nic nie słychać) nie mam żadnych zawiszeń nic nie trzeba resetować jak pisze mad85 może ja mam inne (nowsze ) oprogramowanie. A-ha odbieram na LCD Funai 20 "

Wybrałam multipakiet czyli tak - za internet i videostrade płacę 29,90 przez pół roku a potem 62,44 przez 18 m-cy . No i mam VOIP-a łałłłłłłłłłł nawet nie wiem jak tego używać :lol::lol::lol: . Najpierw kupie telefon a potem się będę martwić :P .

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi

Pozdrawiam Nana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Nie wiem dlaczego wszyscy piszą o tym, że jakość obrazu w Videostradzie jest zależna od jakości linii telefonicznej. Przecież to transmisja cyfrowa, także jakieś zakłócenia nie mają tu znaczenia. W dodatku działa to na ADSL2+, dlatego określoną prędkość można osiągnąć dalej od centrali, niż w ADSL.

Videostrada do przesyłu TV wykorzystuje pasmo 4 Mb i kompresję MPEG-4, dla porównania, wiele kanałów satelitarnych ma bitrate około 2 Mb i MPEG-2, czyli ponad 4 razy gorszą jakość.

Mogli by jedynie umożliwić korzystanie z alternatywnych routerów ADSL, bo livebox potrafi przyprawić o mdłości.

 

Ale i tak antena satelitarna to jest coś. Szersza oferta i kanały FTA.

Nawiasem mówiąc, to videostrada ma prawdziwe VOD, ponieważ transmisja jest prowadzona do niego na jego życzenie, a nie np. jak w n. Tam co miesiąc operator wrzuci jakieś filmy na dysk i się cieszy (po prostu brak możliwości up-linku od abonenta do operatora).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Nie będę otwierał nowego tematu, z grubsza opiszę podobną usługę z za południowej granicy.

 

W Czechach jest podobna telewizja pod nazwą O2TV, sygnał po linii telefonicznej w formacie MPEG-4, właścicielem jest Telefónica O2 Czech Republic.

ČT1 już jest w formacie HDTV a do końca roku przybędą kolejne programy.

W ofercie teraz jest 38 TV + 16 radiowych programów. Podzielona jest z rozumem na pakiety tematyczne podobnie jak to jest to zorganizowane w platformie n

 

Zabawa

1.gif około 52 zł

Kino

2.gif około 52 zł

Zabawa plus

3.gif około 29,50 zł

Kino plus

4.gif około 29,50 zł

Dzieci plus

5.gif około 7 zł

Dokument plus

6.gif około 7 zł

HBO + HBO2

7.gif około 23,50 zł

Cinemax + Cinemax2

8.gif około 23,50 zł

Privat plus

9.gif około 29,50 zł

Huster

10.gif około 23,50 zł

*podane ceny są dla klientów O2

i nie ma żadnych programów na wyłączność (Pawop znowu jest tam HBO i sport :wink: ),

http://www.cz.o2.com/o2tv/cz/home/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Od kilku tygodni korzystam z tv za pośrednictwem videostrady (na razie tylko pakiet podstawowy) i nie dostrzegam żadnych negatywów w działaniu. Może jedyny mankament to minimalne opóźnienie 1-2 sek. przy przełączaniu kanałów. Praktycznie na wszystkich kanałach jakość obrazu o niebo lepsza od tego co do tej pory widziałem w analogowej kablówce z UPC z którą zresztą na dniach rozwiązuję umowę. Od 3 lat mojego pomieszkiwania w okolicach centrum Wrocławia nie doczekałem się modernizacji sieci UPC pod potrzeby tv cyfrowej i netu..i moja cierpliwość się skończyła. Może niektórzy mnie zakrzyczą ale do wyboru miałem tylko tepsę i z ich oferty skorzystałem. Przez 2 lata korzystania z neostrady nigdy nie miałem awarii więc idąc tym tokiem zakładam że z videostradą będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...