Skocz do zawartości

Kanały z Ameryki Płd. i Środkowej


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O ile poprawnie to interpretuję, to z poniższego zdjęcia wynika, że do odbioru Intelsat 905 (24.5°W), w zupełności powinna wystarczyć antena o rozmiarze 60 cm. Czy można uznać taką informację za wiarygodną, a jeżeli nie, to jakie minimum powinno zapewnić wystarczająco mocny sygnał do odbioru programów z tego satelity ?

 

intelsat905245w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewątpliwie masz rację, 90-tka, musi dać radę. Poszperałem jeszcze nieco po forum i znalazłem podobny temat https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=94&t=5460, gdzie mapki zasięgu podają zbliżone parametry do mapki, którą zamieściłem powyżej. Wynika z tego, że pierwsze nieśmiałe próby, można rozpocząć nawet na antenie o średnicy reflektora 60-70 cm, o czym wkrótce może będę mógł przekonać się osobiście. Dziękuję za wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Koledzy, a jak to właściwie jest z tym TV CHILE (prawdopodobnie 11996 H/27500) na SIRIUS 4 ? Chyba dwie osoby w tym wątku, wspominały o tej stacji, ale nie widzę jej w żadnym wykazie, łącznie z tym na KINGOFSAT.

Obecnie nie mogę zweryfikować tego w praktyce, a jest to jedyna stacja z tego satelity, dla której szykował bym się na dołożenie następnego zeza. Mógłby ktoś zweryfikować istnienie tej pozycji?

 

Pozdrawiam.

 

satelity111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już wszystko jasne. Nie mogłem znaleźć tej stacji, ponieważ szukałem jej jako FTA, bo takie miałem właśnie przeświadczenie i pewnie dlatego wyszukiwarka na tamtej stronie milczała.

No cóż, szkoda że to nie FTA, bo był to mój "target" na 4.8 i bardzo zależało mi aby odbierać tą stację. Opcja oglądania programów z Sur America, niestety kurczy mi się :(

 

Dziękuję za oświecenie w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 lata później...
  • 1 rok później...

1 stycznia kanał H2, czyli siostrzany dla HISTORY oraz dobrze znany w Polsce, w Ameryce Łacińskiej przeszedł rebranding, w ramach którego zmienił nazwę na HISTORY 2.

 

h2_1.png

 

latest?cb=20181113145245

Edytowane przez Barti
Usunięto fragment postu niezwiązany z tematem wątku (off-topic).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...