Skocz do zawartości

Kanały z Ameryki Płd. i Środkowej


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie odbieracie kanały z tej części świata? Co na nich jest pokazywane? Wiem, że wiele nadaje już "poza horyzontem", ale może Wanderer coś złapał? :D

Swego czasu (w lipcu 2008) była przerwa w kodowaniu Globo TV Intenational (Brazylia) na Hotbirdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka kanałów:

Cubavisión Internacional z Kuby - Astra, Hispasat

Telesur z Wenezueli (programy różnych stacji z Ameryki Łacińskiej) - Astra, Hispasat

Record Internacional z Brazylii - Astra, Atlantic Bird 1, Record News - Atlantic Bird 1

Canal de las Estrellas z Meksyku (programy z różnych kanałów, m.in. Televisa i Univision) - Intelsat 3R i 905 (ostatnie znowu niekodowany).

Poza tym jest jeszcze sporo kanałów w paśmie C lub DVB-S2 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

A na tym Europe leci Brasileirao? Chociaż retransmisje? Bo widzę, że część ramówki się pokrywa - choćby fajny teleturniej "O Melhor do Brasil." Ktoś może wie? Bo teraz trzeba czekać kilka miesięcy, żeby sprawdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Anonymous

To w takim razie wylane mam na 28,2E/28,5E z jakimś Premier Sports, gdzie lecą liga irlandzka w piłce nożnej czy jakieś wyspiarskie rozgrywki pici polo. Wybieram ligę chilijską. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam koledzy.

 

Czy mógł by mi ktoś pomóc rzucając światło na temat odbioru w PL, kanałów satelitarnych z Ameryki południowej. Mam na myśli, głównie programy z Argentyny, Meksyku, Chile, jak i z innych państw tamtego rejonu nadawane w języku hiszpańskim.

 

Sam nie mam dużego doświadczenia "satelitarnego" i nie potrafię odpowiedzieć sobie na pytanie, czy u nas w Europie możliwym jest odbiór satelit z których korzystają tamtejsi nadawcy. Tak więc proszę o opinie i podpowiedzi na powyższe pytanie.

 

Dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za wiele tych kanałów tu link jest do bezpłatnych kanałów danego kontynentu http://www.cyfryzacja.media.pl/content/bezpłatne-kanały-telewizyjne-w-polsce

Astra 1 - 19,2°Wschód

Telesur, Record Internacional Europa, Cubavisión Internacional

Hot Bird - 13°Wschód

Telesur, TV Cançao Nova Internacional

Hispasat - 30°Zachód

Telesur, Record Internacional Europa, Maríavision, Cubavisión Internacional

 

źródło: satmania.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za link dziękuję, krok po kroku udaje mi się wyłowić te nieliczne rodzynki na których mi zależy.

Nadal jednak zastanawiam się czym spowodowana jest tak nikła ilość programów hiszpańsko języcznych nadawanych z krajów Ameryki Południowej. Czy może przyczyną jest to, że tutaj w Europie (nasza lokalizacja) uniemożliwia odbieranie sygnału z satelit z których nadają tamtejsi operatoży? Może ktoś mógł by podzielić się swoją koncepcją na ten temat ?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę kanałów jest do wyłapania w paśmie C z 40,5°W: http://www.lyngsat.com/NSS-806.html - trzeba jednak mieć na uwadze, że:

- satelita jest daleko na zachodzie - trzeba mieć możliwość skierowania anteny w taki sposób

- całość jest nadawana w paśmie C - wymaga odpowiedniego konwertera i anteny większej, niż zwykle używane w Polsce (zasada w tym przypadku to: im większa czasza tym pewniejszy odbiór, ale od 120 cm powinno się już coś zgłaszać, dodatkowo lepsze warunki mogą być na zachodzie kraju, zalecałbym 150-180cm, jeśli to miałoby być na bardziej regularne oglądanie, bo inaczej warunki atmosferyczne będą często uprzykrzać odbiór)

- kanały tam nadawane to nie jest jakiś szał

- kanały mają różne warunki odbioru - po części wynikające z samych mocy transponderów, po części z parametrów, więc nie wszystko musi udać się odebrać

 

Ogólnie jak pisze @anttys - jest skromnie, bo satelity przekazujące kanały na tamten obszar są w dużej części nie widoczne w ogóle w Europie (zbyt odległa pozycja) lub kierują wiązki na tamten obszar i do Europy już nic nie dolatuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy, dziękuję za kolejne cenne dla mnie informacje. Teraz już wiem na co można liczyć, a co jest walką z wiatrakami odnośnie odbioru programów z A. Południowej.

 

Trochę kanałów jest do wyłapania w paśmie C z 40,5°W: http://www.lyngsat.com/NSS-806.html - trzeba jednak mieć na uwadze, że:

- satelita jest daleko na zachodzie - trzeba mieć możliwość skierowania anteny w taki sposób

- całość jest nadawana w paśmie C - wymaga odpowiedniego konwertera i anteny większej, niż zwykle używane w Polsce (zasada w tym przypadku to: im większa czasza tym pewniejszy odbiór, ale od 120 cm powinno się już coś zgłaszać, dodatkowo lepsze warunki mogą być na zachodzie kraju, zalecałbym 150-180cm...

Tutaj przyznaję, że kolega Mr. Orbita, bardzo zaciekawił mnie tematem, a nawet powiedział bym, że narobił mi sporego apetytu. Przejrzałem listę kanałów z tego satelity i widzę, że możliwość ich odbioru była by ukoronowaniem moich poszukiwań. Martwi mnie jedynie, kwestia wielkości anteny. Nic prostszego, iść do sklepu i nabyć odpowiedni talerz, niestety największa czasza jaką mogę obecnie zamontować, to max 110 cm, więc mało, ale na pewno o temacie nie zapomnę.

 

Koledzy, mam wstydliwe pytanie. Chcąc odebrać sygnał z Intelsat 905 (24.5°W), w którą stronę trzeba kręcić anteną ? Obecny kierunek na który patrzy mój konwerter to Hot Bird.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam wstydliwe pytanie. Chcąc odebrać sygnał z Intelsat 905 (24.5°W), w którą stronę trzeba kręcić anteną ? Obecny kierunek na który patrzy mój konwerter to Hot Bird.

 

Dziękuję i pozdrawiam.

Kolego aby odbierać Intelsat 905 (24.5°W) musisz kręcić anteną w lewą stronę aż najdziesz na tą pozycje satelitarną.Życzę powodzenia w szukaniu tego satelity. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby upolować satelite Intelsat 905 (24.5°W) należy obrócić antenę w kierunku zachodnim o 37,5° od satelity Hot-bird (13°E) tzw azymut oraz elewacja czyli kąt nachylenia anteny w dół o 13°, skos LNB czyli skręt konwertera powinien być ustawiony w kierunku przeciwnym wg. wskazówek zegara o 20°. Tak skierowana i ustawiona antena powinna trafić na tego satelite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...