Skocz do zawartości

Piłka nożna: Fortuna 1 Liga


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ja jestem jednak daleki od pełnego entuzjazmu. Z zaplanowanych wzmocnień nic nie wyszło i chyba jest już po ptakach, kadra jest wąska i ma braki w przygotowaniach do rundy wiosennej. W nowy stadion też jakoś nie wierzę, przeróżne obietnice z ust Pana Prezydenta słyszę od 10 lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze kilka dni temu Stomil Olsztyn po prostu nie istniał. Nie miał prezesa, zawodników, pieniędzy. A dzisiaj drużyna wygrywa swój pierwszy mecz na wiosnę - 2:0. 

 

https://stomil.olsztyn.pl/NowyStomil-pokazal-sie-z-idealnej-strony,e10794.html

 

Będzie z tego coś dobrego!

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nami pierwsza wiosenna kolejka.

 

Tak, jak już wcześniej wspomniano - po ogromnych problemach, Stomil Olsztyn wrócił na boiska i wygrał 2:0 z GKS Tychy.

Odbyło się też spotkanie spadkowiczów Ekstraklasy, które zakończyło się bezbramkowym remisem. 

GKS Katowice po wiosennej przerwie zaliczył kolejną porażkę i chyba staje się coraz poważniejszym kandydatem do spadku.

 

Co do walki o awans - myślę, że Raków Częstochowa na pewno zawita do Ekstraklasy(w tej kolejce wygrana 1:0 z Chrobrym Głogów i już 11-punktowa przewaga nad drugim miejscem).

 

Zacięta będzie jednak walka o 2. miejsce premiowane awansem do Ekstraklasy. Stal Mielec i ŁKS Łódź mają po 40 punktów, Sandecja Nowy Sącz ma 39 punktów. Mimo wszystko w walce będą się liczyć tylko te dwa pierwsze zespoły. Sandecja nie ma infrastruktury na Ekstraklasę i środków, by to zmienić w najbliższych miesiącach. 

 

Stal Mielec obchodzi 80-lecie istnienia klubu i zapewne bardzo chciałaby wrócić, właśnie chociażby z tego powodu, po 23 latach wrócić do Ekstraklasy.

 

ŁKS Łódź mocno wzmocnił zespół i zapewne też szykuje się do Ekstraklasy. Gdyby nie trzy remisy na zakończenie jesiennej serii gier (i to raczej z zespołami z dołu tabeli - Stomil Olsztyn, GKS Katowice i Bruk-Bet) pewnie byliby na drugim miejscu i goniliby Raków Częstochowa.

 

Z tej dwójki jednak bardziej kibicuje ŁKS-owi. Zobaczymy jednak jak to będzie. Przed nami jeszcze 12 kolejek, a dobrze spisuje się również GKS Jastrzębie, Chojniczanka i Podbeskidzie Bielsko Biała - mają po 32. punkty. 

 

Kibicuje też Warcie Poznań, GKS-owi Katowice i Stomilowi Olsztyn - mam nadzieję, że uda im się uniknąć spadku - mimo wszystko, patrząc na wyniki i tabele jestem przekonany, że przynajmniej jeden z tych zespołów spadnie w tym sezonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek odbyło się spotkanie pomiędzy Stalą Mielec i ŁKS Łódź. Oba zespoły walczą o awans do Ekstraklasy. W tym starciu lepszy był zespół z Łodzi skromnie wygrywając 1:0. Zajmują obecnie 2. miejsce mając trzy punkty przewagi z plasującą się na trzeciej pozycji Sandecją. Stal Mielec - 4. miejsce i tyle samo punktów, co zespół z Nowego Sącza.

 

Teraz ważne, by przynajmniej utrzymać tę przewagę punktową. 

 

Co do reszty - GKS Katowice znowu przegrało i myślę, że podobnie jak Garbarnia jest już skazany na drugą ligę w kolejnym sezonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Arkon napisał:

Może mi ktoś wytłumaczyć "fenomen" Podbeskidzia. Piękny stadion, niby niezła kadra, trener, pomoc miasta, a oni non stop przegrywają na swoim stadionie. Słaba psychika jak w przypadku P$G? :)

Dzisiaj w Poznaniu też im nie idzie. Chwilę po przerwie prowadzili 2-1, a obecnie przegrywają już 2-4, a do końca meczu jeszcze przynajmniej 15 minut.

Edit: ostatecznie skończyło się na 3-4. 

Edytowane przez kamil2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Fortuna I liga 

W Fortuna I lidze poznaliśmy już pierwszą drużynę, która wywalczyła awans do Lotto Ekstraklasy - jest nią RAKÓW. Znamy także pierwszego spadkowicza, a jest nim GARBARNIA. W najbliższej kolejce nie poznamy na pewno kolejnego spadkowicza, ale możemy poznać drugiego beniaminka Lotto Ekstraklasy. 

ŁKS awansuje do Lotto Ekstraklasy w najbliższej kolejce, jeśli: 

- wygra 
LUB 
- zremisuje i Stal Mielec zremisuje 
LUB 
- Stal Mielec przegra 

Szanse na awans do Lotto Ekstraklasy 

Raków - 100% 
ŁKS - 99,3% 
Stal Mielec - 0,7% 

Ryzyko spadku do II ligi 

Garbarnia - 100% 
Wigry - 91,9% 
Katowice - 37,6% 
Bytovia - 32,9% 
Stomil - 19,8% 
Odra - 12,4% 
Chrobry - 5,0% 
Warta - 0,4% 
reszta - mniej niż 0,1% 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w kolejnym sezonie aż trzy zespoły mogą spaść z Ekstraklasy?  Jeżeli tak,  to na pewno urozmaici to rozgrywki.  Szkoda tylko,  że zrezygnowano z meczy barażowych pomiędzy 1 i 2 Ligą. 

 

Brawo dla ŁKS-u.  Kto by pomyślał,  że ten klub tak szybko wróci do Ekstraklasy. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, jak miasto Łódź zrobiło w wuja ŁKS ze stadionem, to jest po prostu kryminał. I pomyśleć, że kibice Widzewa sieją propagandę, że miasto sprzyja ŁKSowi. Widzewa, który dostał stadion w mgnieniu oka. Będą jaja w przypadku transmisji w C+. Oj będą. Nawet Borek w Misji Futbol dzisiaj o tym wspominał. 

https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/misja-futbol/misja-futbol-awans-lks-lodz-do-ekstraklasy/1nl41qh?utm_source=t.co_viasg_przegladsportowy&utm_medium=social&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem mój Stomil, który nie tak dawno temu (raptem tej wiosny) praktycznie już nie istniał, dzisiaj zapewnił sobie utrzymanie w I lidze. Jak wygra ostatni mecz u siebie, ma szansę na solidne miejsce w tabeli (pomimo odjęcia 3 pkt.). Dzięki poważnemu inwestorowi (Michał Brański), którego wielu może pozazdrościć, w klubie wreszczie wraca normalność. Jest moc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O stadionie można napisać już książkę. Ja liczę na to, że jak Michał Brański kupi udziały, to miasto nie będzie miało wyjścia. Chociaż może to naiwne. Prezydent Grzymowicz nie interesuje się sportem. Odczuł to nie tylko Stomil, ale i siatkarski AZS, grający w będącej w niewiele lepszym stanie hali Urania...

Sokół Ostróda grający w III lidze ma nowoczesny stadion. To wstyd, że Olsztyn nie ma żadnej porządnej areny sportowej. Młodzież nie ma gdzie trenować.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...