Jump to content

Recommended Posts

Spokojnie, zasięg ze Sławoborza obejmie cały Koszalin, Sianów i Szczecinek, oczywiście wymagana będzie antena wyposażona we wzmacniacz sygnału nawet 26 dB wystarczy czyli zwykła pokojowa antena. Ja np. odbieram sygnał na takiej antenie z nadajnika o mocy 2 kW oddalonego około 30 km siła 96-98% a jakość 100%. Zielono oznaczony zasięg na http://www.dvbtmap.eu to powinno łapać na kawałku druta.

Spokojnie, zasięg ze Sławoborza obejmie cały Koszalin, Sianów i Szczecinek, oczywiście wymagana będzie antena wyposażona we wzmacniacz sygnału nawet 26 dB wystarczy czyli zwykła pokojowa antena. Ja np. odbieram sygnał na takiej antenie z nadajnika o mocy 2 kW oddalonego około 30 km siła 96-98% a jakość 100%. Zielono oznaczony zasięg na http://www.dvbtmap.eu to powinno łapać na kawałku druta.

Nie byłbym taki pewien. Jakoś analog ze Sławoborza raczej kiepsko odbiera w Koszalinie nie mówiąc już o Szczecinku. Potrzeba conajmniej 25 elementowych anten kierunkowych.

Poza tym 90% anten w Koszalinie skierowana jest na Gołogórę bo to jest podstawowy obiekt nadawczy dla tego regionu.

TVN k.32 (100kW) i TVP1 k60 (200kW) bardzo dobrze odbierają na byle czym, ja biorę laptopa na uczelnie na Kwiatkowskiego to na tunerze TV gdzie jako antenę mam 10 cm kabelka odbierają 4/6, więc jak MUX2 ma mieć podobno 100kW to nie powinno być problemu

Na Rokosowie za to trzeba mieć odpowiednią antenę i na byle czym nie da się odebrać. Tu raczej Gołogóra chodzi dobrze na małej antence (zwłaszcza TVP 2 k. 23) Poczekam do sierpnia na odbiór z obiektu, na który mam poustawiane anteny.

Ja mam ustawioną antenę na Piłę i na TVN-ie (Sławoborze) odbiór mam doskonały (tak samo jak TVP1 i TVP2 ze Sławoborza).

U mnie na samym kablu odbiera na Rokosowie Polsat, TVP1, TVP2 w miarę dobrze i TVP INFO bardzo ładnie, jednak TVN wogóle.

Polsat i TVP Info nie są nadawane ze Sławoborza tylko z Toporzyka pod Połczynem, ale kierunek zbliżony.

Ja dzisiaj przeprowadziłem test na samym kablu i ze stacji nadawanych ze Sławoborza i Toporzyka mam śnieżący TVP 1 oraz bardzo snieżący Polsat. Reszty nie ma, co najwyżej śladowe sygnały. Na antenie ustawionej na Gołogórę ma ze Sławoborza TVN ale z dużymi odbiciami jakość 2/6 oraz lekko zaśnieżony Polsat z Toporzyka 4/6 i snieżący TVP 1 2 oraz INFO. Kilka razy udało mi się złapać MUX 2 Rusionowo przy antenie skierowanej na Gołogórę. Sygnał na poziomie: siła 30% jakość 20% - przekaz się rwałą a odbió występował głównie w nocy.

Także ja anteny przestawiać nie zamierzam. Poczekam sobie do sierpnia.

Polsat i TVP Info nie są nadawane ze Sławoborza tylko z Toporzyka pod Połczynem, ale kierunek zbliżony

Zapomniałem napisać, że TVP1, TVP 2 i TVP INFO odbiera na kablu z Góry Chełmskiej, a Polsat z Gołogóry,

Natomiast na antenie ze wzmacniaczem odbieram ze Sławoborza (TVP1, TVP2, TVN) i Łobzu (POLSAT i TVP INFO), a także inne "śmieci".

Panowie easy analog to nie dvb-t tutaj śniegu nie ma. Obecnie odbieram na zwykłej pokojowej antenie Thomsona (http://elektroshop.com.pl/pl/thomson-an ... rtner=2072) PolsatHD z nadajnika o mocy 2kW oddalonego o jakieś 30 km w linii prostej. Siła 98% jakość 100%. Wystarczy dobrze wycelować w nadajnik jak z satelitą. Antenka ma wzmacniacz max 36 dB. W Sławoborzu nadajnik mux-2 ma mieć moc próbkowania 50 kW czyli przy wzmocnieniu anteny 36 db zasięg spoko 100 km oczywiście nie jest powiedziane, że akurat wszędzie no i trzeba pomyśleć wtedy o antenie zewnętrznej. Wysokość nadajnika ok. 280 m.n.p.m. Polecam stronkę www.dvbtmap.eu po polsku i wszystko można sprawdzić łącznie z profilem terenu.

• 2 weeks later...

Potwierdzam - była emisja z RTCN Białogard/Sławoborze. Złapałem nawet na antenie Telmor AS 860 (a niektórzy tak psioczą na anteny szerokopasmowe) ustawionej bokiem w stosunku do tego obiektu (antena patrzy na Gołogórę). Także muszę przyznać, że nie miałem racji z odbiorem w Koszalinie z tego nadajnika. Na telewizorze Samsung LE40A756 odbierał nawet ścieżkę dolby na TVN bez problemu.

mi na zbiorczej siła sygnału wynosiła 22 % LG odbierał stabilnie (opcja wzmacniacz włączona), natomiast na Thomsonie szatkowało, a na tunerze N 2850ST nie chciało łapać ze zbiorczej, ale na przedłużaczu z nożyczkami ;) złapało siłę 25%, jakość 70 %, miejsce odbioru zachodnia część miasta widok na Makro

• 2 months later...

Emitel uruchomił wczoraj Gołogórę. odbiór w Koszalinie na kanale 47 - znakomity - siła 95% błędów -0% (TV Samsung LE40A756).

Nawet na antenie ustawionej bokiem do Gołogóry (była przeznaczona na Sławoborze) siła sygnału 80% błędy 0%

Antena Telmor ASR860

U mnie na antenie pokojowej własnej roboty postawionej w mieszkaniu w bloku na segmencie (dipolek + wzmacniacz zasilany z tunera Ferguson Ariva T60) uzyskałem siłę sygnału ok. 90% i jakość sygnału 82%. To znacznie lepiej niż z nadajnika ze Sławoborza gdzieś o 20% zarówno na sile i jakości przy czym ta sama antena na Sławoborze umieszczona była na zewnątrz na parapecie.

Nic innego teraz nie pozostaje jak czekać na MUX 1 i 3. :brawo: