Skocz do zawartości

DVB-T Koszalin


kreciolboss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o to że w MUX 2 na kanale 47 z Gołogóry w NTC (naziemna telewizja cyfrowa) nadawane jest osiem programów Polsat, TVN, TVN7, TV4, TV6, Polsat Sport News, Puls i Puls2. Ta ostatnia stacja to na razie plansza testowa.

Ja cały czas wspominałem o Polsacie bo ten kanał przeważnie oglądam z NTC gdyż nie mam dostępu do niego w moim zestawie TV Sat ponieważ w TNK SD nie jest dostępny. A skoro go oglądam to znaczy że Gołogóra nadaje - to tyle, a może aż tyle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam antenę zbiorczą z której analogowo odbieram tvp1,2,info,tvn,polsat łapię również mux2 ze Sławoborza ale niska siła sygnału, nie mogę w ogóle odebrać Gołogóry, teraz pytanie czy mam szczęście że kiedy próbuje to jest przerwa w emisji czy po prostu antena zła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od startu MUX2 z Gołogóry to jest od dnia 23 lipca cały czas jest emisja programów bez żadnych przerw ( nie licząc tych kilkusekundowych raz na jakiś czas - ale to przecież jeszcze test ). Co do anteny to powiem tak: moja samoróbka odbierała Sławoborze z parapetu zewnętrznego okna, wewnątrz mieszkania nie było sygnału. Gołogóra z tego miejsca na parapecie nie odbiera, a w mieszkaniu znalazłem taki punkt w którym odbiór z Gołogóry jest idealny. Nasuwa się więc wniosek że trzeba trafić odpowiednie miejsce na zainstalowanie anteny - bynajmniej jest tak w moim przypadku z tą anteną pokojową własnej produkcji - dipolek + wzmacniacz zasilany z tunera Ferguson T60.

kreciolboss jeżeli mieszkasz w bloku gdzie jest antena zbiorcza do odbioru analogowego to raczej nie odbierzesz NTC bo to nie te kanały , tam powinna być założona antena na Kanał 50 ze Sławoborza lub antena na kanał 47 z Gołogóry i oczywiście odpowiedni wzmacniacz do zbiorczych anten, a to co tam łapiesz te słabe sygnały to chyba tylko z kabla który działa jak prowizoryczna antena. W moim bloku też jest zbiorcza antena analogowa i nic na niej nie można złapać oprócz TVP 1,2,info oczywiście analogowo.

 

A tu jeszcze filmik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak też myślałem, zapewne wzmacniacze w instalacji mojego bloku są na konkretne kanały k8, k11, k23, k32, k40, a k50 działa chyba dlatego że też został wzmacniacz z czasów jak kiedyś tv4 w analogu było

 

ale mam drugą prowizoryczną antenkę podłączoną do tunera n multiroom(tnk hd) i na nim też k 47 nie odbiera, a k50 szczątkowo stabilnie, ale będę musiał po próbować ze zmianą jej pozycji,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie zawiódł mnie nadajnik z Gołogóry, myślałem że da się odbierać na byle drucie, w mojej lokacji (os. Lechitów, okno na zachód) na drucie odbiera stabilnie Sławoborze, a k47 cisza, mam nadzieje że na uczelni jak kupię kartę DVB-T do lapka to będzie śmigać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osiedle Lechitów i okna na zachód to jest właśnie Twój problem aby z Gołogóry odbierać na byle drucie jak to określiłeś. Gdybyś miał okna na wschód a najlepiej na południe nie miałbyś takiego problemu z odbiorem. W twoim przypadku potrzebna jest jakaś antena pokojowa ze wzmacniaczem i oczywiście trzeba w odpowiednim miejscu ją postawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam.

W drugiej połowie czerwca spędzę 2 tygodnie w Darłówku... czy są tu jakieś kłopoty z DVB-T?

Tuner mam taki podłączany przez USB do laptopa z malutką antenką na podstawie magnetycznej.

Może się ktoś podzielić swoimi doświadczeniami z tej miejscowości?

Nie wiem na co się szykować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mieszkam pod Dygowem

 

http://www.zumi.pl/namapie.html?qt=&loc=Dygowo%2C+

 

zakupilem taki tuner

http://allegro.pl/listing.php/search?st ... ory=0&sg=0

 

do tego podczepilem jakas antenke na magnesie wys. ok. 15cm

 

Niestety ale mam problem ze zlapaniem jakiegokolwiek sygnalu tv. Program jaki dostalem z tym tunerem total media 3.5 radio odbiera bez problemu ale tv niestety nic. jest tam jakis pokazany wskaznik sygnalu ale zero reakcji.

 

Zainstalowalem prog finder i udalo mi sie uzyskac

- level 55%

- quality 10%

 

Bez wzgledy jak kombinuje z ta antenka to jest max co pokazuje

 

Podlaczylem jeszcze jakas antene sitkowa ze wzmacniaczem ale na niej tez te same wartosci mi pokazalo

 

kombinowalem jeszcze z dvb viwer ale nic sie nei udalo uzyskac

 

Czy to jest wina antenki czy poprostu nie zlapie sygnalu w tym miejscu ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Caly czas walcze i jedyne co mi sie udalo to w prog finder w momencie przelaczania na "ts reader" to mam

- level 50%

- quality 100%

 

przechodzac do programu "progDVB" w momencie wybrania urzadzenia "ts reader" to w "skanowani transponderow" mam wlasnie te wartosci 50% i 100%

 

Screen_Hunter_02_Jun_07_13_51.jpg

 

 

Niestety ale jak skanuje w poszukiwaniu kanalow to nic nie ma :(

 

O co z tym chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam.

W drugiej połowie czerwca spędzę 2 tygodnie w Darłówku... czy są tu jakieś kłopoty z DVB-T?

Tuner mam taki podłączany przez USB do laptopa z malutką antenką na podstawie magnetycznej.

Może się ktoś podzielić swoimi doświadczeniami z tej miejscowości?

Nie wiem na co się szykować...

Mam mniej więcej podobny sprzęt, kupiłem go przede wszystkim na jakieś wyjazdy typu wakacje. Planuje wyjazd albo nad morze albo w góry. Jeśli nad morze to zastanawiam się nad Mielnem. Z Mielna do samego Koszalina blisko, ale już do nadajnika kawałek jest. U mnie w Jeleniej Górze (blok, parter) sygnału ze Śnieżnych Kotłów brak, więc boję się, żeby i nad morzem nie było tak samo.

 

Może ma ktoś jakieś podobne doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...