Jump to content

Recommended Posts

Mam pytanie, mianowicie czy na chwilę obecną jakbym zamontował jakąś antenę ze wzmacniaczem to bym był w stanie odebrać jakiś multipleks DVB-T z kraju (Śrem lub Zielona Góra) lub z zagranicy Szwecja, Dania ?

Odpowiedziałem sobie na to pytanie samemu, wziąłem z piwnicy starą antene ze wzmacniaczem i walczyłem. Na początku jak złapałem anologowy TV2 Dania to ustawiłem tak antenę by miec jak najlepszy sygnał i złapałem DVB-T z Bornholmu (DR1, DR2, DR Update, TV2) siła 40% jakośc 20 % ale po godzini przestało odbierać, w między czasie złapałem jakiś mux ze Szwecji ale wszystko było kodowane. W tej chwili odbieram 2 muxy z Niemiec , gdzie siła i jakośc są na maxa.

06082009005.th.jpg

Niemcy

Mecklenburg-Vorpommern K29

Rugia K40

http://www.dvb-t-nord.de/programme/mecklenburg_vorpommern.html

Dania

Bornholm Rø K59

Vordingborg - Nakskov K66

Najstabilniejszy sygnał mam na niemieckich muxach. Duńskie niestabilne raz najsilnieszy jest Bornholm, nieraz Ost, a raz nawet Kopenhaga. Niestety Szwecji nie obiorę bo mój budynek mi nie pozwala, a szkoda ;/

• 2 months later...

Mam pytanie na temat startu DVB-T w Koszalinie. I nie chodzi mi o to że powinno wystartować w marcu przyszłego roku według planów cyfryzacji kraju a o wiadomości chociażby od ludzi pracujących na Górze Chełmskiej lub ich znajomych którzy na pewno w tym temacie wiedzą troszkę więcej o przewidywanej dacie nadawania programów w DVB-T chociażby jako test w tym regionie. Z góry dziękuję za jakieś wiadomości w tym temacie. :D

• 4 months later...

Również podpisuje się pod pytaniami przedmówcy. Ma ktoś jakieś "wtyki" w Emitelu na Górze Chełmskiej ?

Ostatnio zauważyłem sporadyczne chwilowe przerwy (30 sek) w nadawaniu Polsatu (K40), DVB-T ma być na K44, czyżby jakieś przymiarki.

• 4 weeks later...

Witam! To mój pierwszy post. Też mieszkam w Koszalinie i chciałbym poeksperymentować z dvb-t. Zamówiłem przez Internet antenę ATX 91w ze wzmacniaczem MC-9102 CERAMIC. Jak myślicie, czy uda mi się odebrać telewizję duńską jak zamontuję nową antenę?

P.S. Na razie udaje mi się odbierać (przy dobrym tropo) radio duńskie PR4 i PR3 z Bornholmu za pomocą anteny radiowej.

Niestety na Gołogórze, ani na Chełmskiej nie zauważyłem jeszcze żadnych ruchów. Jedyne co się dzieje w okolicy to:

2010.03.24: 51 - Nowa częstotliwość DVB-T TVP (MUX-3) (Wałcz *Rusinowo*), ERP 20 kW, pol. H, kompresja. MPEG-4,

2010.03.24: 49 - Nowa częstotliwość DVB-T TVP (MUX-3) (Szczecin *Kołowo*), ERP 10 kW, pol. H, kompresja. MPEG-4,

2010.03.24: 38 - Nowa częstotliwość DVB-T TVP (MUX-3) (Łobez *Toporzyk*), ERP 5 kW, pol. V, kompresja. MPEG-4.

Wszystkie z powyższych nadajników są troszkę za daleko, biorąc pod uwagę niską moc z jaką (zakładam, że pojawił się sygnał) nadają.

ps. Publiczne Radio Duńskie z Bornholmu zdarzało mi się łapać dosyć często w samochodzie.

Niestety na Gołogórze, ani na Chełmskiej nie zauważyłem jeszcze żadnych ruchów. Jedyne co się dzieje w okolicy to:

2010.03.24: 51 - Nowa częstotliwość DVB-T TVP (MUX-3) (Wałcz *Rusinowo*), ERP 20 kW, pol. H, kompresja. MPEG-4,

2010.03.24: 49 - Nowa częstotliwość DVB-T TVP (MUX-3) (Szczecin *Kołowo*), ERP 10 kW, pol. H, kompresja. MPEG-4,

2010.03.24: 38 - Nowa częstotliwość DVB-T TVP (MUX-3) (Łobez *Toporzyk*), ERP 5 kW, pol. V, kompresja. MPEG-4.

Wszystkie z powyższych nadajników są troszkę za daleko, biorąc pod uwagę niską moc z jaką (zakładam, że pojawił się sygnał) nadają.

.

To dotyczy tylko MUX3 inne mają iść normalnie - tzn. z Gołogóry.

Swoją drogą to widać dyletanctwo TVP przy planowaniou sieci nadawczej dla MUX3. Koszalin, Sławno, Szczecinek leżą na skraju zasięgu Sławoborza (widać to teraz na przykładzie analogowego TVNu). A to właśnie z tego obiektu ma być nadawana zachodniopomorska wersja TVP Info. Gołogóra ma nadawać dla Słupska wersję pomorską w sieci SFN z Człuchowem właśnie. Oznaczałoby to ni mniej ni więcej tylko to, że Koszalin zostanie pozbawiony w DVB-T "swojego" TVP Info.

No chyba, że coś się jeszcze na Górze Chełmskiej "dołoży" w SFN ze Sławoborzem.

• 6 months later...

Zgodnie z https://satkurier.pl/uploads/10920.jpg

nie ma żadnego nadajnika w pobliżu Koszalina. Olali nas czy z Rusinowa da radę?

Edit:

Jak wynika z mapek zasięgu emitela zamieszczonych tu:

http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-3

Koszalin został odstawiony na boczny tor. Za 4 lata może coś będzie!!!

W d... mam taką cyfryzację.

Myślę, że z Rusinowa powinno odbierać. Ja ze Szczecina (Kołowo 10kw) mam 20% sygnału k.49, jednak telewizor mi nic nie znajduje. Antenę mam ustawioną na Sławoborze dlatego nie mogę sprawdzić czy jest sygnał z Piły. Ponadto Piła nadaje z mocą 20kw.

Koszalin został odstawiony na boczny tor. Za 4 lata może coś będzie!!!

W d... mam taką cyfryzację.

Wcześniej będzie mux 2- 31.07.2011. Odbiór będzie raczej bezproblemowy bo nadawany będzie z Gołogóry.

Co do samego przebiegu procesu cyfryzacji - mam podobną opinię.

Po włączeniu Polsatu do C+ DVB_T jest mi właściwie do nieczego nie potrzeba poza loklanym TVP Info ze Szczecina.

• 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Witam!

Dla tych, którzy chcą coś odebrać w Koszalinie, polecam skierować antenę na Rusinowo (Piła). Ja właśnie dzisiaj tak zrobiłem i udało mi się odebrać na TV MUX-2 (k. 43) sygnał ok. 40%. MUX-3 nie odbiera w ogóle (za słaba moc nadawania). Antena ATX 91w. Pozdrawiam.