Skocz do zawartości

DVB-T Koszalin


kreciolboss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, mianowicie czy na chwilę obecną jakbym zamontował jakąś antenę ze wzmacniaczem to bym był w stanie odebrać jakiś multipleks DVB-T z kraju (Śrem lub Zielona Góra) lub z zagranicy Szwecja, Dania ?

 

Odpowiedziałem sobie na to pytanie samemu, wziąłem z piwnicy starą antene ze wzmacniaczem i walczyłem. Na początku jak złapałem anologowy TV2 Dania to ustawiłem tak antenę by miec jak najlepszy sygnał i złapałem DVB-T z Bornholmu (DR1, DR2, DR Update, TV2) siła 40% jakośc 20 % ale po godzini przestało odbierać, w między czasie złapałem jakiś mux ze Szwecji ale wszystko było kodowane. W tej chwili odbieram 2 muxy z Niemiec , gdzie siła i jakośc są na maxa.

 

06082009005.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy

Mecklenburg-Vorpommern K29

Rugia K40

http://www.dvb-t-nord.de/programme/mecklenburg_vorpommern.html

 

Dania

Bornholm Rø K59

Vordingborg - Nakskov K66

 

Najstabilniejszy sygnał mam na niemieckich muxach. Duńskie niestabilne raz najsilnieszy jest Bornholm, nieraz Ost, a raz nawet Kopenhaga. Niestety Szwecji nie obiorę bo mój budynek mi nie pozwala, a szkoda ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie na temat startu DVB-T w Koszalinie. I nie chodzi mi o to że powinno wystartować w marcu przyszłego roku według planów cyfryzacji kraju a o wiadomości chociażby od ludzi pracujących na Górze Chełmskiej lub ich znajomych którzy na pewno w tym temacie wiedzą troszkę więcej o przewidywanej dacie nadawania programów w DVB-T chociażby jako test w tym regionie. Z góry dziękuję za jakieś wiadomości w tym temacie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Witam! To mój pierwszy post. Też mieszkam w Koszalinie i chciałbym poeksperymentować z dvb-t. Zamówiłem przez Internet antenę ATX 91w ze wzmacniaczem MC-9102 CERAMIC. Jak myślicie, czy uda mi się odebrać telewizję duńską jak zamontuję nową antenę?

 

P.S. Na razie udaje mi się odbierać (przy dobrym tropo) radio duńskie PR4 i PR3 z Bornholmu za pomocą anteny radiowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na Gołogórze, ani na Chełmskiej nie zauważyłem jeszcze żadnych ruchów. Jedyne co się dzieje w okolicy to:

 

2010.03.24: 51 - Nowa częstotliwość DVB-T TVP (MUX-3) (Wałcz *Rusinowo*), ERP 20 kW, pol. H, kompresja. MPEG-4,

2010.03.24: 49 - Nowa częstotliwość DVB-T TVP (MUX-3) (Szczecin *Kołowo*), ERP 10 kW, pol. H, kompresja. MPEG-4,

2010.03.24: 38 - Nowa częstotliwość DVB-T TVP (MUX-3) (Łobez *Toporzyk*), ERP 5 kW, pol. V, kompresja. MPEG-4.

 

Wszystkie z powyższych nadajników są troszkę za daleko, biorąc pod uwagę niską moc z jaką (zakładam, że pojawił się sygnał) nadają.

 

ps. Publiczne Radio Duńskie z Bornholmu zdarzało mi się łapać dosyć często w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na Gołogórze, ani na Chełmskiej nie zauważyłem jeszcze żadnych ruchów. Jedyne co się dzieje w okolicy to:

 

2010.03.24: 51 - Nowa częstotliwość DVB-T TVP (MUX-3) (Wałcz *Rusinowo*), ERP 20 kW, pol. H, kompresja. MPEG-4,

2010.03.24: 49 - Nowa częstotliwość DVB-T TVP (MUX-3) (Szczecin *Kołowo*), ERP 10 kW, pol. H, kompresja. MPEG-4,

2010.03.24: 38 - Nowa częstotliwość DVB-T TVP (MUX-3) (Łobez *Toporzyk*), ERP 5 kW, pol. V, kompresja. MPEG-4.

 

Wszystkie z powyższych nadajników są troszkę za daleko, biorąc pod uwagę niską moc z jaką (zakładam, że pojawił się sygnał) nadają.

 

.

 

To dotyczy tylko MUX3 inne mają iść normalnie - tzn. z Gołogóry.

Swoją drogą to widać dyletanctwo TVP przy planowaniou sieci nadawczej dla MUX3. Koszalin, Sławno, Szczecinek leżą na skraju zasięgu Sławoborza (widać to teraz na przykładzie analogowego TVNu). A to właśnie z tego obiektu ma być nadawana zachodniopomorska wersja TVP Info. Gołogóra ma nadawać dla Słupska wersję pomorską w sieci SFN z Człuchowem właśnie. Oznaczałoby to ni mniej ni więcej tylko to, że Koszalin zostanie pozbawiony w DVB-T "swojego" TVP Info.

No chyba, że coś się jeszcze na Górze Chełmskiej "dołoży" w SFN ze Sławoborzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zgodnie z https://satkurier.pl/uploads/10920.jpg

nie ma żadnego nadajnika w pobliżu Koszalina. Olali nas czy z Rusinowa da radę?

Edit:

Jak wynika z mapek zasięgu emitela zamieszczonych tu:

http://www.emitel.pl/telewizja/naziemna ... ania-mux-3

Koszalin został odstawiony na boczny tor. Za 4 lata może coś będzie!!!

W d... mam taką cyfryzację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszalin został odstawiony na boczny tor. Za 4 lata może coś będzie!!!

W d... mam taką cyfryzację.

 

Wcześniej będzie mux 2- 31.07.2011. Odbiór będzie raczej bezproblemowy bo nadawany będzie z Gołogóry.

Co do samego przebiegu procesu cyfryzacji - mam podobną opinię.

Po włączeniu Polsatu do C+ DVB_T jest mi właściwie do nieczego nie potrzeba poza loklanym TVP Info ze Szczecina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

Dla tych, którzy chcą coś odebrać w Koszalinie, polecam skierować antenę na Rusinowo (Piła). Ja właśnie dzisiaj tak zrobiłem i udało mi się odebrać na TV MUX-2 (k. 43) sygnał ok. 40%. MUX-3 nie odbiera w ogóle (za słaba moc nadawania). Antena ATX 91w. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...