Jump to content

Nowości w Orange TV – stan aktualny


Recommended Posts

Dzisiaj uruchomiono VOD :jupi: , filmy są pobierane internetu. Wybór jest naprawdę wielki jak napoczątek m.in Katyń, Next, To nie tak jak myślisz kotku czy mecze Ekstraklasy z poprzedniego sezonu.

Link to post
Share on other sites

Ja też tak miałem ale nie ma się co dziwić skoro to jedynie testy.Też włączylem ściąganie jakiegoś meczu bo jest gratis.W sumie i dobrze można przetestować troche. A tak wogóle to gdzie te programy bedą sie zapisywały? Ten dekoder posiada jakiś dysk?

Link to post
Share on other sites

No są zdjęcia jak wygląda w środku ten dekoder ale tam żadnego dysku nie ma, ktoś kiedyś pisał ale już nie pamiętam kto że ma kość pamięci flash 2gb ale to i tak mało na film jak piszą w jakości dvd - ciekawe jakie kodowanie dali.

Link to post
Share on other sites

A kiedy dekoder jest w stanie czuwania to ściąganie dalej idzie czy tylko kiedy jest włączony. Chodzi mi o to czy np. kiedy chcem jakiś film ściągnąć przez noc to musze zostawić dekoder włączony czy wystarczy sam Livebox?

Link to post
Share on other sites

Nie mam pojęcia, mi się pobrało do któregoś momentu i pokazało podczas ogladania tv że już można oglądać no i włączyłem: jakość jest nawet nawet ale nie wygląda mi to na dvd, nie wiem jak po hdmi bo mam tylko telewizor z scart

 

Przewijanie jak i zatrzymywanie filmu w trakcie nie działa

Link to post
Share on other sites

Video na życzenie w DTH nie idzie po linii telefonicznej, tylko po satelicie. To było by lekko mówiąc niedorzeczne rozwiązanie. Masz 512 chcesz sobie poprzeglądać strony WWW ale nie możesz bo rodzinka właśnie ściąga film na VoD, w rozmiarze 2,5GB. Dekoder może ma pamięć ale na pewno nie dysk twardy. Więc filmu nie zapisze da dysku. Ale filmy powinny być dostępne od razu po kilkuminutowym buforowaniu.

Link to post
Share on other sites

Jedyna możliwość to przesyłanie filmów przez kabel. Satelitarnie nie jest możliwe, żeby użytkownik wybrał sobie jakiś tam film i zaczęło go ściągać, jeśli już ma być VOD przez satelitę to najpierw musi się ściągnąć (operator przesyła automatycznie i każdy film zapisuje się na dysku), a dopiero później można oglądać. Poza tym Livebox posiada standard ADSL 2+ co umożliwia szybsze przesyłanie tych wszystkich filmów i na pewno ulepszą VOD, skoro teraz trzeba na to czekać, powinno to iść "poza" transferem z kompa.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy teraz Neostrada jest w ADSL 2+ ale raczej nie, może za niedługo przełączą bo dojdą prędkości 10 Megabitów i 20 megabitów

 

Edit: sprawdziłem co pokazuje Livebox - standard ADSL: G992_1_A a według wikipedii to jest zwykłe ADSL over POTS

ADSL 2+ to jest standard G.992.5

Link to post
Share on other sites

No to się grubo pomyliłem, sądząc że jest to po satelicie. Ale to straszna głupota taka usługa. To co ją tak długo wprowadzali jeśli prawie identycznie to wygląda jak przy IPTV. Z tym że mając IPTV to masz od razu zarezerwowane pasmo 4Mbit na sama telewizje bez wpływu na prędkość Internetu.

 

A jak wygląda oferta VoD ile jest mniej więcej pozycji.

 

Sam standard ADSL czy ADSL 2+ nie zrobi różnicy ważne z jaka prędkością masz synchronizacje bo z taka pójdzie max. Wszyscy posiadacze IPTV maja właśnie ADSL 2+

Link to post
Share on other sites

Orange Sport Info już na satelicie (wkrótce kodowany)

Łukasz Szewczyk, Beata Ratuszniak, 5 sierpnia 2009, godz. 14:35

TAGI: Orange Sport Info, sport, Cyfra Plus

Od środy (5 sierpnia 2009 roku) na satelicie pojawił się sportowy kanał informacyjny Orange Sport Info. Kanał początkowo będzie dostępny dla wszystkich, jesienią sygnał będzie szyfrowany. Na inaugurację stacja zaplanowała gratkę dla kibiców piłki nożnej.

Orange sport info , sportowy program informacyjny, utworzony przez Telekomunikację Polską , można już oglądać również pośrednictwem anteny satelitarnej. Od dziś jest dostępny w satelitarnej usłudze telewizyjnej Telekomunikacji Polskiej (program 5) oraz w ofercie Cyfry+ (pozycja 67, do 15 września dla wszystkich - później w wybranych pakietach). Wcześniej (od 6 kwietnia) kanał rozpoczął nadawanie w sieci IPTV Telekomunikacji Polskiej (program 5).

 

Przed chwilą sprawdzałem i nie mam niestety Orange Sport Info na moim SHD-85. Czy ktoś już pobrał aktualizacje z tym kanałem ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...