Skocz do zawartości

Nowości w Orange TV – stan aktualny


Martini
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No to pozamiatali równo:

 

NeostradaPakiety_nowe_tabela.jpg

neostradaTV_nowaoferta_tabela.jpg

 

Od 9 października Telekomunikacja Polska wprowadza do oferty nowe ceny pakietów telewizyjnych, a także obniża ceny Neostrady z telewizją. Przedstawiciele TP zapowiedzieli także uruchomienie kanałów HD, które pojawią się w ofercie operatora najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, jeszcze nie pozamiatali ;-) News z konferencji:

Telekomunikacja Polska na konferencji prasowej oficjalnie zaprezentowała dziś nową ofertę. W ramach usługi Neostrada z telewizją będzie można uzyskać dostęp do oferty telewizyjnej oferowanej drogą satelitarną. Wkrótce mogą pojawić się kanały HD i multiroom.

 

- To kolejny krok w rozwoju naszej oferty telewizyjnej – powiedział Dominique Lesage. Telekomunikacja Polska już w marcu 2008 roku wprowadziła ofertę IPTV, której celem było stworzenie „operatora multimedialnego”. Teraz wszyscy klienci TP, niezależnie od tego czy odbierają telewizję przez kabel telefoniczny (IPTV), czy przez satelitę mają do dyspozycji jednolitą ofertę - pakiet podstawowy z ponad 30 popularnymi kanałami telewizyjnymi, usługę wideo na życzenie (ponad 2000 tytułów) oraz szeroki wybór dodatkowych pakietów telewizyjnych.

 

Docelowy klient będzie mógł skorzystać z oferty telewizyjnej tylko pod warunkiem korzystania z usługi internetowej, a co za idzie także z oferty telefonicznej lub opłatą za korzystanie z łącza. - Gdy jesienią 2008 roku uruchamialiśmy telewizję satelitarną zapowiedzieliśmy, że naszym celem jest identyczna oferta programowa w obu technologiach: kablowej i satelitarnej. Dziś, poprzez pakiety telewizyjne, realizujemy tę zapowiedź - powiedział Dominique Lesage, dyrektor Pionu Kontentu TP. – W ofercie satelitarnej startujemy dziś z nowej pozycji. Przestajemy być operatorem wirtualnym i samodzielnie oferujemy naszym klientom bardzo ciekawe pakiety telewizyjne – dodał.

 

Neostrada z telewizją zostanie zaoferowana w trzech opcjach prędkości: 512kb, 1mb i 2 mb. W wersji umowy na 12 miesięcy opcja 512 kb i 1 mb (cena jest identyczna, ponieważ TP dąży do migracji klientów do opcji 1mb) będzie kosztować 69,90 zł. Opcja 2 mb będzie kosztować 69,90 zł przez pierwsze 3 miesiące i 84,90 zł przez kolejne 9 miesięcy. W wersji umowy na 24 miesiące opcje 512 kb i 1 mb będą kosztować 59,90 zł, a opcja 2 mb 59,90 zł przez pierwsze 6 miesięcy i 80,90 zł przez kolejne 18 miesięcy. Do tej ceny należy doliczyć cenę abonamentu telefonicznego lub opłaty za utrzymanie łącza oraz pakiety telewizyjne TP.

Pakiet M kosztuje 39,90 zł, pakiet L 59,90 zł, pakiet HBO 25 zł, Orange Sport 14 zł. Dodatkowo w ramach umów terminowych klienci uzyskają bezpłatny dostęp do pakietów. W przypadku umowy na 12 miesięcy będzie to okres 4 miesięcy, a w przypadku umowy na 24 miesiące okres promocyjny wyniesie 10 miesięcy.

 

Różnice pomiędzy ofertą IPTV a satelitarną wynikają we wszystkich przypadkach z problemów z podpisaniem umowy z danym kanałem telewizyjnym. Jest to związane z istniejącymi umowami na wyłączność (Kanały BBC, National Geographic) czy też brakiem porozumienia z nadawcą (TVP Sport). Przedstawiciele Telekomunikacji Polskiej deklarują, że w miarę możliwości oferty IPTV i satelitarna będą ujednolicane. Ze względów interaktywnych nacisk na rozwój oferty będzie jednak dotyczył technologii IPTV.

Nowością wobec ofert innych platform jest fakt, że pakiety kanałów premium (HBO, Orange Sport) można dokupić już od podstawowego pakietu telewizyjnej, oferowanego w ramach Neostrady z telewizją.

 

Kwestią czasu jest pojawienie się w ofercie kanałów w jakości HD. Telekomunikacja Polska jest również otwarta na współpracę pomiędzy operatorami. Na razie jednak nie ma takiej potrzeby, bo platforma mieści się na dwóch wynajętych częstotliwościach. Ruchów w tej sprawie należy się spodziewać dopiero w pierwszym kwartale 2010 roku.

 

W ramach usługi IPTV dekodery dostarcza Sagem, w ramach oferty satelitarnej Samsung. Ciekawostką jest fakt, że wszystkie dekodery Telekomunikacji Polskiej przystosowane są do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. – Uruchomimy tę opcję do końca roku – mówi Paweł Galej, dyrektor Departamentu Usług Telewizyjnych i VOD. Planowana jest również usługa multiroom, jednak z jej wdrożeniem wiążą się problemy techniczne takie jak przesyłanie uprawnień czy szerokość łącza przy technologii IPTV. – Kiedy zauważymy, że warto to zrobimy to – dodał Dominique Lesage.

 

Start sprzedaży i szerokiej promocji oferty ustalono na 10 października 2009 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie TP jest napisane, że w pakiecie M jest dostępny TVP Sport

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/tel ... ty/687284/

TVP Sport obecnie jest dostępny tylko w IPTV. Po kilku dniach od oficjalnego startu nowej promocji wreszcie uporządkowali co nieco na stronie TP: dokładnie rozpisali które kanały są dostępne w pakietach M i L w w technologii satelitarnej i kablowej. Z pakietów Cyfry Plus dostępny (przynajmniej w teorii) jest już tylko multipakiet C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest fakt, że jeszcze Sportklub, który tak naprawdę nie jest w ofercie satelitarnej jest jednak uwzględniony na stronie. Ja zdecydowałem się wykupić pakiet L i już mam aktywny, tylko, że na ESPN America mam czarny ekran, a na liście brakuje mi Discovery Channel, Animal Planet, Discovery Science, Discovery World oraz Discovery Travel & Living i nie mogę wcale dogadać się na infolinii, żeby mi to naprawili, zaczyna mnie to mocno denerwować :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adam2000 ja nie mam tego pakietu ale wszystkie kanały na liście mam włącznie z Discovery Channel, Animal Planet, Discovery Science, Discovery World i Discovery Travel & Living. Może sprawdź ustawienie anteny tzn. spróbuj trochę w jedną stronę delikatnie, później w drugą a i jeszcze sprawdź różne ustawienia skewa i po każdej zmianie wyszukuj kanały.

 

Miernik w ich dekoderze wskazuje tylko sile normalnie siłę mam -37db zielone ale teraz mam poniżej minimum tzn coś kolo -53db zielone ale wszystko nadal ok działa i wszystko wyszukuje (taka siła spowodowana jest przez to, że dokoder jest teraz podpięty przez przelotkę z innego tunera i po drodze jest też przełącznik Diseq) Jakość wskazuje kolor ale to nic nie daje, musi być zielony pasek ale popróbuj z różnymi ustawieniami.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena odpada, inne kanały z tego tp. np.: gdzie jest Animal Planet (10.911 V), to kanały np.: Zone, Cartoon Net, czy Kino Polska działają bez żadnych zakłóceń, tak samo tam gdzie są 4 x Discovery (12.476 H), to kanały np.: Comedy Central, AXN, Sci Fi, także działają. Jakośc sygnału -37 dBm, więc jest bez zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...