Skocz do zawartości

tivùsat


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto kupić samą kartę (złotą), czy lepiej jest dać trochę więcej i zakupić kartę wraz z modułem? Na znanym portalu aukcyjnym jest kilka kart, lecz większość to oferty wraz z modułem. Czy są jakieś różnice pomiędzy tymi zestawami, oprócz modułu? Czy gdybym zakupił moduł wraz z kartą to karta mogłaby odbierać samodzielnie w czytniku kart?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją złotą i już aktywowaną kartę kupiłem w listopadzie za 57 euro z darmową przesyłką z Francji, oczywiście bez modułu. Uruchomiłem na tunerze z Linux, wszystkie wymagane dane w celu jej uruchomienia są bez większego wysiłku do znalezienia w necie. ;) Ogólnie tuner musi umożliwiać wpisanie niezbędnych danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Od wczoraj mam kartę tivusat włożoną do Vu+ Uno 4K (zakupiona aktywna od Niemca na ebay) - oto moje spostrzeżenia i porady dla innych:

  • w sprzedaży są trzy modele samych kart; najlepiej kupić złotą (obecnie najliczniejszą i najwięcej dającą), wciąż zdarzają się karty niebieskie (co prawda tańsze o ok. 100 PLN, ale nieoferujące dostępu do kanałów HD + Mezzo), a z karty mundialowej już zrobili kolekcjonerkę wartą ponad 100 PLN więcej niż karta złota :wink:
  • odpowiednie dane do odpalenia na odbiornikach linuksowych są do znalezienia w Google, tylko trzeba mieć trochę czasu i cierpliwości
  • ze słabą/żadną znajomością włoskiego też da się oglądać kanały - jeżeli jest angielska ścieżka audio, to w większości przypadków działa tam gdzie trzeba (jedynie w Rai Premium natrafiłem na komunikat w języku włoskim zamiast ścieżki angielskiej na jednym z seriali)
  • generalnie obecnie dość atrakcyjna oferta (rozważałem także Smart HD czy niemieckie HD+, ale tam są wymagane doładowania), nawet dla samego Mezzo - o ile w nc+ ten pojedynczy kanał to koszt co najmniej 25 PLN/mies. (wliczona cena za pakiet Start+, niewliczona kaucja za sprzęt), to w tivusat dostajemy ten kanał bez miesięcznych opłat (na karcie złotej bądź mundialowej)

P.S. Aż się dziwię, że TVP/Emitel nie wpadł na tak genialny pomysł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam kartę tivusat włożoną do Vu+ Uno 4K (zakupiona aktywna od Niemca na ebay) - oto moje spostrzeżenia i porady dla innych:

  • w sprzedaży są trzy modele samych kart; najlepiej kupić złotą (obecnie najliczniejszą i najwięcej dającą), wciąż zdarzają się karty niebieskie (co prawda tańsze o ok. 100 PLN, ale nieoferujące dostępu do kanałów HD + Mezzo)(...)
Na karcie niebieskiej działają kanały HD z TivuSat, ale Mezzo faktycznie nie działa. :)

 

 

  • ze słabą/żadną znajomością włoskiego też da się oglądać kanały - jeżeli jest angielska ścieżka audio, to w większości przypadków działa tam gdzie trzeba (jedynie w Rai Premium natrafiłem na komunikat w języku włoskim zamiast ścieżki angielskiej na jednym z seriali)
To pewnie była wersja SD, bo na Rai Premium HD jest oryginalna ścieżka dźwiękowa. :) Edytowane przez SatExpert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Co nie zmienia faktu, że nie opłaca się kupować kart niebieskich

2) Było to w wersji HD po przełączeniu ścieżki na angielską i to o dziwo na serialu w oryginale anglojęzycznym (zarówno włoski, jak i oryginalny tytuł Blue Bloods). Szkoda, że nie udało mi się tego zarejestrować w wersji wideo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena we Włoszech to 100 Euro - masz kartę praktycznie bezterminową. Dochodzi jeszcze zabawa z aktywacją karty tzw. Italiian Fiscal Code do zdobycia.

 

Na znanych zagranicznych portalach używana sama karta kosztuje koło 70 - 80 Euro z przesyłką.

 

Wygoda kosztuje i kupując na polskim znanym portalu i sklepie masz pewność że to nowy zestaw wraz z modułem CI+ w komplecie.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie drogo, bo sprzedawca nie dość, że najpierw musi kupić na FV, żeby to móc wprowadzić normalnie w obieg (i to nie od samego tivusat, tylko od kolejnego dystrybutora), to musi też (przede wszystkim) za to wziąć odpowiedzialność, zwłaszcza jak zgaśnie z jakiegoś powodu, np. się popsuje. W takim scenariuszu sklep ma obowiązek realizacji gwarancji, ale jednocześnie tivusat ma to w zadku, bo nie jest się Włochem. Już jeden CAM strzelił, a tivusat pierwsze o co poprosił to skan dowodu :) W efekcie uczciwy sprzedający (taki, który nie zamierza później udawać, że maile nie dochodzą i nie odbierać telefonów) musi po prostu uwzględnić w cenie częściowo koszt potencjalnej awarii i wymiany. Nie ma problemu ściągnąć sobie z eBay i martwić się samemu i z uruchomieniem (a i z tym jest coraz trudniej, bo już teraz tylko po włoskim proxy) i z ew. awariami, za to będzie taniej :) Na sprzedaż przez sklep niewiele da się nic poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak załadować oryginalną liste kanałów, która automatycznie by się aktualizowała. Z tego co czytam na forum, to jest taka możliwość.

Mam kartę złotą z modułem CAM w OPITCUM AX 520.

Kanały odbieram, ale muszę je ręcznie wyszukiwać.


Sorry, oczywiście AX 502

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, chciałbym uruchomić w domu tivusat i zastanawiam się czy jest dużo problemu aby zarejestrować kartę tivusat, chodzi mi o code fiscale. W necie jest sporo stronek do generowania tego kodu. Rozumiem, że wystarczy wygenerować i potem wpisać na stronie tivusat ? Czy są jeszcze jakieś dodatkowe kroki, które trzeba zrobić ? Dane adresowe mogą być dowolne we Włoszech czy jak ?

Pytam bo te karty niezarejestrowane są trochę tańsze od tych zarejestrowanych. Pytanie dodatkowe na jakim sprzęcie (dekoder) oglądacie tivusat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. rejestracja z włoskiego IP.

2. dane powinny się zgadzać z code fiscale.

3. dekoder na linux sobie radzi bez problemu.

 

W polskim sklepie kupisz nową nieużywaną i do tego pierwszy raz rejestrowaną. Będziesz miał gwarancję na zestaw - moduł i kartę.

 

 

modul-karta-tivusat-wloskie-kanaly.jpg

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena w polskim sklepie nie jest wcale za duża.

Pisane było już wcześniej - sam zestaw we Włoszech kosztuje 100 Euro - moduł + karta złota a nie niebieska. Bo niebieska nie umowżliwia odbioru Rai 4K i ta karta prędzej czy później zostanie wycofana.

Musisz mieć proxy włoskie.

Dane Code Fiscale są generowane na podstawie między innymi daty urodzenia, regionu we Włoszech i taką samą datę oraz region musisz wpisać w trakcie rejestracji modułu.

 

Więc za zarejestrowanie i koszt przesyłki oraz gwarancję płacisz kilka złotych więcej.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dodatkowe na jakim sprzęcie (dekoder) oglądacie tivusat ?

Mi karteczka działa bez problemu na tunerze wymienionym w sygnaturce (oczywiście z specjalistycznym oprogramowaniem, bo na oryginalny nie będzie działać), a modulik leży schowany i służy mi raczej tylko do robienia ZAP-ów na innym tunerze. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi karteczka działa bez problemu na tunerze wymienionym w sygnaturce (oczywiście z specjalistycznym oprogramowaniem, bo na oryginalny nie będzie działać), a modulik leży schowany i służy mi raczej tylko do robienia ZAP-ów na innym tunerze. :)

Samą kartę jestem wstanie kupić za ok 250 zł z przesyłką ale oczywiście bez modułu. Kwestia czy ten moduł CAM mi jest potrzebny ? Myślałem żeby odpalić samą kartę np w Arivie 253

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...