Jump to content

Recommended Posts

Czy czasem to nie jest sama karta?    http://www.ebay.pl/itm/CARD-TIVUSAT-TESSERA-TIVU-SAT-HD-/271978239111?hash=item3f532a9487:g:QckAAOSwv0tVY1X5

Ceny na TVCorner sa zawyżone nie każdy chce mieć kolejne pudło    tylko po to by odbierać 10+ kanałow.  Kiedyś  chciałem kupić kartke TVR   . W Rumuni tylko 12 euro  a w TV Corner chcieli 60  podziekowałem i papa.

Bez przesady z tą ciekawszą ofertą...

TivuSat jest dużo tańszy, płaci się tylko przy zakupie i nie ma abonamentu.

Nie wiele ma to wspólnego z oferta ale przypadkowo się dowiedziałem iż oferta   SCT  satisfaction TV       jest dostępna na kartach Nagry  i działać ma na dekoderach   Tivusat    czyli 2 kartki w 1 dekoderze o ile tam są miejsca na 2 czytniki.

RAI 4 HD świeci na podanych tutaj parametrach. W tej chwili leci jakiś film i ma nawet angielską dżwiękową. EPG nie widzę.

Czy ktoś coś słyszał na temat usunięcia kanału 'la effe' z tivusat? U mnie ciemno, nie ma włączonej Nagry, lyngsat też raportuje że kodowanie tylko w Videoguard dla Sky Italia...

Witam zamierzam kupic karte Tivu sat.mam pytanie czy karta będzie dzialac z dekoderem nc+ nbox hdtv recorder?

Standardowo nie będzie działać. Chyba, że masz dekoder przerobiony na tzw. Enigmę2. I to też pod warunkiem, że dekoder masz na własność.

czy może mi ktoś wytlumaczyc na czym polega roznica pomiędzy niebieska karta a zlota.

zależy mi glownie na odbieraniu kanalow mediaset -czy sa one nadawane w hd?i czy odbior hd jest uwarunkowany od dekodera którego kupie?

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Pewnie mają inny CAID. Ja mam niebieską, ma CAID 183D i działa. W przekazie jest jeszcze CAID 183E i pewnie taki jest na złotych kartach.

Większość kanałów w Tivusat jest w SD. O ile się nie mylę w HD są dostepne tylko RAI 1 do 4 i RAI Sport 1. Plansza Paramount Channel też jest w HD (i jest znacznik HD w nazwie kanału).

Edited by tomkep

Identyfikator systemu kontroli dostępu. Czyli technikalia.

EDIT 20:58:

Na Paramount HD leci w tej chwili Merlin. Jest włoska i angielska ścieżka dźwiękowa.

Obraz Full HD (1920x1080), ale jest OHYDNY pasek WSS na górze ekranu.

Edited by tomkep

Czy czasa ustawiona pod nc+ będzie odpowiednio skrecona by odbierać tivusat za pomocą odpowiedniego dekodera

Kanał Canale 5 nadawany jest z satelity Hot Bird 13°E, który swym zasięgiem pokrywa całą Europę, a więc również i Polskę. Nie ma więc żadnych problemów z odbiorem tego kanału, jak i pozostałych z tego satelity na terenie całego naszego kraju. :)

Panowie szybkie pytanie.

Zestaw zakupiony we Włoszech karta + moduł. Jak aktywować kartę aby wszystko poszło bez kłopotów. Na jakim kanale trzeba ją aktywować ? Czy mogę to zrobić sam czy musi osoba na terytorium Włoch ?

Żeby karta się aktywowała, musisz ją najpierw zarejestrować, a do tego potrzebujesz Codice Fiscale i adres we Włoszech (szczegóły są w tym wątku). Jak już ją zarejestrujesz, to moduł w TV/dekoder i włącz się na dowolną stację kodowaną z Tivusat i poczekaj chwilę.

Edited by tomkep

Dziękuję @tomkep

Kartę udało się zarejestrować wszystko hula jak należy i co ważne karta śmiga w oscam.

Niespodzianka - mecz otwarcia Euro 2016, który nie był zapowiadany jako emisja w UHD na Tivusat - jednak w UHD leci :D Posiadacze złotych kart mogą oglądać z 12,399 GHz, pol. H SR: 27500, FEC: 2/3 (DVB-S2/8PSK) :D

Nie ma stałej grafiki z wynikiem, pojawia się co jakiś czas, nie ma komentarza - jest dźwięk prosto ze stadionu. Obraz ok. 26 Mbit/s :) Dźwięk w dwóch wersjach - stereo i 5.1 :D

Zrzut w pełnej rozdzielczości 3840x2160: https://forum.satkurier.pl/images/Euro_2016.png

Ogólnie to chyba własnie 8 meczy miało być realizowane w UHD (w RTP tak zapowiadano czy Bein) a Tivusat zapowiadał siedem - może się nie doliczyli

Na Arivie Combo 250 HD z najnowszym softem karta działa. I to pomimo, że raportuje brak BOXKEY i RSA.

Jest szansa, że na Arivie 102E też zadziała.

Dobra wiadomość! Złota, podobnie jak niebieska, nie jest parowana z modułem (i z dekoderem pewnie również) - w menu mojego Uni-Boxa 2, podobnie jak u innych w przypadku niebieskiej karty, pojawia się informacja o braku klucza RSA I BoxKey'a. :)