Jump to content

Recommended Posts

Wątpię. Teoretycznie jest to towar wyłącznie do dystrybucji we Włoszech... W Euro AGD i Media Markt na pewno nie ma. A mniejsze sklepy to już niestety trzeba samemu obejść i szukać, ale nie liczyłbym na wiele, towar raczej niszowy.

Czy ktoś może polecić jakąś dobrą stronę do wygenerowania codice fiscale ? Jak coś to na prive...

Na którym kanale należy czekać na aktywację karty tak żeby zajęło to jak najkrócej ?

@davidec, naprawdę tak trudno wpisać dwa słowa w google, popatrzeć na wyniki i wybrać to, co wygląda najbardziej obiecująco? Zapewniam Cię, że wszystko jest prostsze, niż myślisz.

A moderatorów przepraszam za off-topic. Nie mogłem się powstrzymać i zaczynam rozumieć irytację czasem przebijającą na wszelakich forach.

@tomkep, nie wiem czym się tak podniecasz... zadałem zwykłe pytania w temacie... jak nie masz ochotny konkretnie podpowiedzieć to daruj sobie farmazony bo na mnie wrażenia tym nie zrobisz

Zawartość tego Tivusat się powiększa

Np Cielo dziwne że tylko w SD a nie w HD dla fanów sportu widziałem że jest WWE i jakieś Moto GP. Trzeba będzie obadać jak z org fonia. Kanał wrecz jak Polsat

Oryginalne audio jest na kanałach grupy MEDIASET. Na Rai i La7 tylko italiano :) Cielo należy do SKY Italia i nadaje w HD - nie wiadomo czemu pobierają tylko w SD.... Trochę mało kanałów HD w TivuSAT. Może się to zmieni...

Kiedyś jak jeszcze nie było kartek SKY 09cd to można było na nawet zdeaktywowanych kartkach SKY oglądać tzw freesat właśnie to RAI i MTV .A teraz to nawet SKY TG24 nie można pokookać :(

Oryginalne audio jest na kanałach grupy MEDIASET.

Ale też nie na wszystkich. Canale 5 posiada tylko "italiano" :) natomiast przy niektórych filmach zagranicznych nawet na ścieżce "org" jest emitowana fonia włoska, chociaż zdarza się to już coraz rzadziej, ale jednak. :smile:

Witam, mam pytanie czy Ferguson Ariva 102E pociągnie kartę Tivusat? Obecnie mam w nim kartę cameleon (Nc+) a wcześniej była w nim karta Al jazeera sport.

Na Arivie Combo 250 HD z najnowszym softem karta działa. I to pomimo, że raportuje brak BOXKEY i RSA.

Jest szansa, że na Arivie 102E też zadziała.

Dzięki za odpowiedź. Znacie jakąś pewną stronę gdzie można taką kartę zakupić czy trzeba ne ebayu poszukać w miare pewnej oferty?

Witam.

Chcę dobrać sobie dekoder do karty tivusat. Tu mam listę dekoderów: http://www.tivusat.tv/pages/prodotti/de ... coder.aspx

Spodobał mi się model "HUMAX HD-5600S tivùsat". Warto go zakupić z kartą? Może inny z tej listy? Na Amazonie jest promocja na tego Humaxa 129,99euro. A może kupić samą kartę a dekoder w Polsce? Zależy mi aby dekoder dobrze współpracował z kartą tivusat a na tej stronie mają certyfikowane, raczej pewne dekodery.

Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź. Znacie jakąś pewną stronę gdzie można taką kartę zakupić czy trzeba ne ebayu poszukać w miare pewnej oferty?

Na Ebayu jest dużo ofert. Tydzień temu przewertowalem oferty i zamiast we Włoszech kupiłem kartę w Niemczech, ponieważ cena z wysyłką była bardziej atrakcyjna

A czy przypadkiem karta nie jest parowana z dekoderem i że trzeba kupić kartę z dekoderem tivusat w komplecie? Gdzieś chyba tak pisało.

Dekoder dedykowany lub moduł CI do odbioru wcale nie jest potrzebny. Wystarczy np. coś na linuxie, uniwersalny czytnik wew. lub zewnętrzny, odpowiednia konfiguracja softcama i wszystko hula

Echhh... czytnik wew. lub zewnętrzny, konfiguracja softcama... Przepraszam ale nie wiem o co chodzi :-) A można prosić o jakieś modele dekoderów który kupię w Polsce i działają napewno z kartą tivusat. Bo nie wiem co robić. Czy kupić tego Humaxa 5600S czy jakiś w Polsce? Ale właśnie jak w Polsce to jaki? Przepraszam, ale nie jestem zaawansowana w tych technicznych sprawach. Proszę o pomoc i radę.

Tak, ale tomkep napisał że "raportuje brak BOXKEY i RSA". Nie wiem co to znaczy.

Chodzi mi o to, czy jeśli kupię taki dekoder w Polsce i włożę kartę tivusat, będzie działać i nagle kiedyś przestanie to co wtedy, trzeba zmienić dekoder? Czy nie lepiej kupić dedykowany dekoder np. ten "HUMAX HD-5600S tivùsat" i wtedy można być spokojnym, że nagle nie stracę odbioru oferty tivusat, bo rozumiem że w takim dedykowanym dekoderze to chyba jest większa pewność, nie będzie jakiś błędów o których pisał tomkep i będzie gwarancja odbioru oferty tivusat?

To znaczy, że raportuje błąd, którego tak naprawdę nie ma. I robi to tylko w konkretnym miejscu, w menu karty, sam odbiór jest bez zakłóceń. Nie będę wchodził w technikalia, ważne, że świeci.

Dedykowany dekoder ma tą wadę, że jest dedykowany. Będziesz stawiać jeden dekoder od Tivusat, drugi od Polsatu i tak dalej? Działa, to bierz, przestanie, to się będziesz martwić. Choć akurat jeśli chodzi o Tivusat, to nie sądzę, żeby przestało. A jak bardzo się boisz, że przestanie, to weź kartę z modułem, też się da go wsadzić to Arivy 250 (jak sama karta przestanie świecić).

Jestem zainteresowany zakupem karty Tivusat, a w zasadzie modułu+karty. 

W dekoderze mam miejsce na 1 kartę i 2 moduły, a prawdopodobnie to jedyne

miejsce na kartę zostanie zajęte przez TNTSAT, więc do Tivusat będę musiał mieć moduł. 

Na ebayu są oferty, ale zastanawia mnie czemu w zasadzie tylko z Niemiec? Czemu Włosi tego nie sprzedają? 

Czy ktoś się orientuje w jaki sposób te zestawy są rozprowadzane we Włoszech? Można to tam kupić w sklepach z elektroniką? 

Jakie są tam ceny? Próbowałem znaleźć jakieś włoskie sklepy internetowe z tymi kartami i też ciężko z tym.

Nie wiem jak włosi to sprzedają u siebie i dlaczego nie robią tego przez net. Ale widziałem wpisy na różnych forach, żeby generalnie nie kupować właśnie u nich, bo zdarza się im kupującego oszwabić (nie tylko w elektronice, jako turystę też mnie kiedyś nacięli). A niemcy są jakoś uczciwsi :).

Edited by tomkep

Wiesz, ja nie zamierzałem tego kupować u nich przez internet:) Chciałem się tylko dowiedzieć jaka jest rzeczywista cena. 

Już na podstawie TNTSAT wiemy, że na ebayu są spore przebitki. Gdzieś czytałem(być może tutaj), że we Włoszech 

każdy opłacający regularnie abonament radiowo-telewizyjny może nabyć tę kartę w atrakcyjnej cenie(cokolwiek to oznacza). 

Mam znajomą, która czasami jeździ do Włoch i kupiłaby mi tam na miejscu, ale musiałbym ją dokładnie pokierować dokąd ma się udać:D

Jeśli chodzi o zakupy we Włoszech, to niestety nie pomogę.

Ja za kartę w zeszłym roku płaciłem 49,95 EUR + przesyłka na niemieckim ebay-u od niemieckiej firmy. W tej chwili niestety wygląda na to, że nie bardzo są dostępne same karty, a moduł też swoje do ceny dokłada.

Czy ktoś się orientuje w jaki sposób te zestawy są rozprowadzane we Włoszech? Można to tam kupić w sklepach z elektroniką? 

Jakie są tam ceny?

Z tego co wiem cena np. dekodera Humax HD 5600S (http://www.amazon.it/Humax-Ricevitore-Satellitare-Digitale-TIvuSat/dp/B0050JMPD6) z kartą złotą Tivusat w komplecie to wydatek około 130euro. Można kupić taki zestaw w sklepach z elektroniką np. MediaWorld (https://www.mediaworld.it)

Jestem zainteresowany zakupem karty Tivusat, a w zasadzie modułu+karty. 

W dekoderze mam miejsce na 1 kartę i 2 moduły, a prawdopodobnie to jedyne

miejsce na kartę zostanie zajęte przez TNTSAT, więc do Tivusat będę musiał mieć moduł. 

Na ebayu są oferty, ale zastanawia mnie czemu w zasadzie tylko z Niemiec? Czemu Włosi tego nie sprzedają? 

Jakie są tam ceny? Próbowałem znaleźć jakieś włoskie sklepy internetowe z tymi kartami i też ciężko z tym.

Polecam tvcorner z Francji. Dostałem właśnie od nich kartę tivu i moduł, sami ją aktywowali na moją prośbę. Od nich mam tez kartę BIS - tv francuska. Polecam uczciwa firma. kaj

kaj