Jump to content

Recommended Posts

Nie wiem, bo nie mam daty do sprawdzenia. Pewnie wystarczy. Co nie zmienia faktu, że CP też wysyła uprawnienia na bieżąco, a nie raz na 2 miesiące.

Co znaczy normalnie? Na ile do przodu ustawiana jest data i co ile dni są wysyłane emmy zmieniające datę?

Posted (edited)

Parę słów odnośnie aktywacji online - dla tych co nie wiedzą, a mieliby podobny problem przez który straciłem trochę czasu aby go zweryfikować. Błąd polegał na tym, że ustawiłem proxy dla http, a przeoczyłem ustawienie proxy dla https przez który jest wykonywana aktywacja, która podzielona jest na 4 etapy. W przypadku korzystania z adresu IP spoza Włoch, pierwszy etap przechodzi bez problemu, a w drugim pojawia się problem - pierwsze pole o nazwie "Provincia" bez względu na to co się wpisze nie będzie poprawnie przechodziło walidacji przez ich system. Dopiero w przypadku korzystania z "włoskiego" adresu IP jest poprawnie.

Edited by tail#

Horse TV (dotychczas FTA) zostało o ile dobrze widzę zakodowane w NDS/Videoguard, bez Nagry z Tivusat. Ktoś coś wie na ten temat, czy to tak na zawsze, czy coś przegapiłem?

A była gdzieś informacja, że ten kanał należy do pakietu tivusat?

13 godzin temu, tomkep napisał:

Horse TV (dotychczas FTA) zostało o ile dobrze widzę zakodowane w NDS/Videoguard, bez Nagry z Tivusat. Ktoś coś wie na ten temat, czy to tak na zawsze, czy coś przegapiłem?

Kanał Horse TV przeszedł na HD i stał się płatną stacją dostępną na wyłączność w Sky Italia. :)

Posted (edited)

Wczoraj na kanale RAI 1 w wersji SD i HD nadawany był mecz pucharu Włoch Milan - Lazio. Mimo iż RAI 1 w wersji SD jest zazwyczaj fta, to wczoraj transmisja była kodowana w Nagravision. Natomiast na kanale RAI 4K jest już plansza informująca o transmisji meczu ligi mistrzów Barcelona - Liverpool 1 maja o godzinie 21.

Edited by tail#
  • Thanks 1

Dodam, że od początku kanał na którym nadawana jest plansza jest kodowany w Nagravision.

No bo TivùSat używa systemu kodowania Nagravision (Nagra MA). :P

1 godzinę temu, tail# napisał:

Dodam, że od początku kanał na którym nadawana jest plansza jest kodowany w Nagravision.

Nie do końca się z tobą zgodzę.

Są transmisje FTA na RAI 4K :)

Ale to są raczej ochłapy, typu pasterka. ;)

12 godzin temu, tweed77 napisał:

Nie do końca się z tobą zgodzę.

Są transmisje FTA na RAI 4K :)

Zgadza się, z tym że bardziej mi chodziło o kodowanie od momentu pojawienia się planszy.

Zgasły mi kanały na złotej karcie, fakt chwile nie oglądałem nic z oferty ale jeszcze planszę Liverpool-Barcelona widziałem. EMM-G na RAI1 HD czy Canale5 lecą jak szalone na kartę ale not found cały czas. Macie jakieś lekarstwo?

Posted (edited)

Działa co ma działać też od czasu do czasu oglądam.

5b645ca1fc73cc98.jpg

Edited by tweed77

Dzisiaj po robocie czytnik zrestartowałem i poza G spadły S i ruszyło.

Dzięki za odpowiedzi.

Posted (edited)

Na kartę aktywowaną w kwietniu tylko raz spadły Emmy podczas aktywacji i karta działa do dzisiaj bez nowych uprawnień. Celowo tak ustawiłem aby przetestować jak długo będzie działać.

Edited by tail#

Ja tam na wszelki wypadek raz na tydzień, na godzinę zostawiam na Rai 1 HD, bo z tp z jakiego codziennie oglądam Canale 5 HaDe (11432) chyba nie lecą EMM-y. :)

Posted (edited)

A dlaczego piszesz że na wszelki wypadek? :) Nawet jak karta zgaśnie to przecież nic się nie stanie. Ja poczekam aż zgaśnie, to może wtedy będę coś więcej wiedział na jakich zasadach lecą te uprawnienia.

Edited by tail#

Posted (edited)

Bo właśnie nie chcę żeby zgasła. :D Nie jestem Włochem, więc raczej miałbym problem z pomowieniem uprawnień przez call-center. :D

Edited by SatExpert

Na jakiej podstawie twierdzisz, że nie złapanie uprawnień powoduje konieczność ponowienia uprawnień przez call-center?

Posted (edited)

Dzisiaj włączyłem i brak uprawnień, więc przy okazji sprawdziłem i wystarczy wysłać do karty aktualny emm-s i kanały z tego pakietu ponownie działają.

@SatExpert konieczność ponowienia uprawnień przez call-center to mit. :)

Edited by tail#