Skocz do zawartości

tivùsat


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na dniach przymierzam się do zakupu modułu z kartą tivusat.

Zależy mi, aby odbierać już kanały 4K i nie być zmuszony w niedalekiej przyszłości do wymiany modułu.

W ofercie na stronie zaprzyjaźnionego z forum sklepem  znalazłem 2. moduły różniące się na pierwszy rzut oka ceną: 780zł vs. 590zł

https://hollex.pl/tivusat-black-card-cam-w-uhd-p-4529.html

https://hollex.pl/tivusat-karta-cam-w-uhd-p-815.html

Dodatkowo ten pierwszy moduł obecnie jest niedostępny, ale na stronach włoskiego portalu aukcyjnego kosztuje 108€ + przesyłka. Spora różnica cenowa.

Jest szansa, że będzie u Nas taniej?

Co możecie mi podpowiedzieć?

Używać go będę obecnie w TV Samsung, ale jest również przymiarka do dekodera Vu+ Ultimo 4K.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy moduł Tivusat z tego  linku:

https://hollex.pl/tivusat-black-card-cam-w-uhd-p-4529.html

Ma nową wersję zabezpieczeń CI+ która nie będzie działać w większości TV - dekoderów na linux - E2 tym bardziej.

Nie ma sensu wydawać kasy na ten zestaw. Żadnych nowych kanałów nie odbierzesz.

 

Jak już to kupić starszą wersję zestawu. Informację nasz na PW.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa karta Tivusat na tą  chwile  pozwala na odbior Museum 4k i My Zen tv 4k.  Co do tego pierwszego kanalu , jako ze odbieram go z platformy Canal+ , moge smialo stwierdzic ze nic tam ciekawego nie ma , no chyba ze ktos jest milosnikiem  sztuki itp.  Po za tymi dwoma kanalami reszta oferty , wlacznie z kanalem RAI 4K jest dostepna z karty zlotej.   Zakup nowego modulu mija sie z celem z dwoch powodow, ceny i mozliwych problemow z uruchomieniem go w certyfikowanym zlaczu CI+ w TV.  

Edytowane przez kedar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno bedzie tak ,ze ewentualne kanaly 4K  ktore beda wchodzic do oferty Tivusat ,beda dostepne tylko z karty czarnej.  Ale moim zdaniem na ten moment zakup tej karty jest calkowicie zbedny , a juz zakup czegos co moze sprawiac problem z uruchomieniem jest tym bardziej zbedny.  Swoja droga ciekawy jestem czy CI+ ECP  zaskoczy w zwyklym  CI+ w TV .  Bo w dekoderach linuksowych raczej potrzebne beda jakies ,,dodatki,,  ktorych raczej jeszcze nie ma , podobnie jak ,,danych ,, do uruchomienia samej karty w Oscamie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mowiac watpie zeby w platformie , ktora z zasady jest bezplatna pojawily sie jakies wartosciowe kanaly 4K.  Zreszta tak ogolnie patrzac jesli chodzi o przekaz satelitarny trudno sie spodziewac jakiejs oszalamiajacej ilosci kanalow UHD  ze wzgledu na brak miejsca na transponderach .  Jesli ktos chce wykorzystywac w pelni mozliwosci TV 4K , jednoczesnie nie ogladajac bzdur tylko dlatego ze sa w wysokiej rozdzielczosci, powinien przeniesc sie do serwisow internetowych takich jak np. Netflix. Tylko tu po pierwsze potrzebne jest stabilne lacze internetowe, a po drugie trzeba placic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie swiatlowod 600 Mb/s tez nie sprawia problemow. Natomiast jak pomysle o czasach, kiedy korzystalem z Neostrady po drucie to krew mnie zalewa. Ale byc moze tylko w mojej okolicy tak "fajnie" dzialala.

Edytowane przez Barti
Zbędne nadużywanie klawisza spacji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego jak nowy zestaw czarna karta + moduł CI+ z zabezpieczeniami ECP w mało którym TV będzie działał. Nawet mogą być problemy z działaniem w dekoderach 4K z legalnym certyfikatem C+ np w Technisat - Katherein - Humax itp.

Do tego ograniczą możliwość nagrywania albo dadzą limit na nagrany materiał do 30 - 90 dni.

ECP = DRM.

Karta czarna / moduł CI+ ECP nie poleci na E2 .

 

Do tego mało który Włoch ;) zdecyduje się na zakup nowego zestawu. 

 

Wszystko idzie w kierunku parowania kart / systemów bez kartowych / dekoderów dedykowanych. 

Na czym twórcy operatorzy mogą się przejechać.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu można sprawdzić, na jakich TV moduł z ,,czarną" będzie prawidłowo działał (seleziona la marca - cerca)

https://www.tivusat.tv/pages/prodotti/cam/4k-ultra-hd/digiquest-cam-tivusat.aspx

Czytając włoskie forum o tivusat, na razie nie widziałem, żeby ktoś miał jakieś większe problemy z działaniem tego modułu na TV z CI+. Było też taka uwaga, że na dzień dzisiejszy te dodatkowe zabezpieczenia nie są jeszcze aktywowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mara68 napisał:

Czytając ten artykuł na parabola.cz można sądzić że 4k od RAI też przybędzie

https://www.parabola.cz/zpravicky/30958/rai-chysta-dalsi-tri-kanaly-ve-4k-a-jeden-v-8k/

Podobno Rai 1 4k miałby pojawić się przed olimpiadą w Japonii. Rai 2 4k pod koniec roku 2020 natomiast Rai 3 4k w 2021.

Ja tam nie ufam Paraboli, bo już kilka wtop zaliczyli (min. DAZN2 w TivùSat, czy zmiana 20 w 20 Sport), a tak po za tym, to na digital-forum nie widzę info o Rai 1-3 w 4K, a to z pewnością jest bardziej wiarygodne źródło od Paraboli. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od przedwczoraj jestem posiadaczem ‚złotej’ karty tivùsat i mam pytanie do bardziej zorientowanych w tej materii

1. Czy strona oficjalna:

https://www.tivusat.tv/pages/index.aspx

posiada na tą chwilę aktualny i zaktualizowany wykaz kanałów 4K/HD/SD ?

 

2. Mam też pytanie odnośnie dostępu warunkowego (CA).

Na kanale Rai 4K występują:

- Nagravision (183e), dotyczy kart ‚złotych’ tivùsat ?

- Nagravision (1856), dotyczy kart czarnych (nowych) ?

Znów na kanale Rai 1 HD jest dodatkowo trzeci CA 

- Nagravision (183d), dotyczy kart ‚niebieskich’ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...