Skocz do zawartości

tivùsat


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiscie to pytanie jest do ewentualnych posiadaczy owej karty.  Mozna juz kupic zestaw karta+ modul w Hollex .  Cena jak na razie kosmiczna 780 zl.  W opisie jest wzmianka o tym ze jest mozliwosc uruchomienia jej w Oscam , ale jak to jest w rzeczywistosci trudno powiedziec.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny są takie ponieważ do tych zestawów nie ma na razie 50% dopłat od państwa (RAI) jak było do tej pory.

Oczywiście chodzi tu o ofertę 4k i myślę że RAI jeżeli chce pokazywać w 4k coś więcej niż tylko kilka własnych produkcji to wcześniej lub później będzie udostępniał swoje kanały 4k na tych ,,lepiej" zabezpieczonych zestawach żeby jakoś ułagodzić właścicieli praw. Z tego co pamiętam to na RAI 4k już na jesieni miało być kilka głośnych produkcji chociażby trylogia ,,Obcego"... A co na tym kanale jest to każdy kto ma dostęp widzi ?.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mara68 napisał:

Oczywiście chodzi tu o ofertę 4k i myślę że RAI jeżeli chce pokazywać w 4k coś więcej niż tylko kilka własnych produkcji to wcześniej lub później będzie udostępniał swoje kanały 4k na tych ,,lepiej" zabezpieczonych zestawach żeby jakoś ułagodzić właścicieli praw.

A to niby w jaki sposób? Przecież tak z niczego nie wyłączą tego kanału na złotych kartach skoro od początku jest dostępny. Poza tym trochę słabe by to było - dostępne wszystkie kanały rai oprócz jednego "bo zabezpieczamy kontent", który i tak prędzej czy później będzie dostępny na tej samej zasadzie jak kanały z kart złotych o ile już nie jest. 

 

@kedar1

Gdzie to widziałeś, że jest mowa o oscam, bo chyba nie stronie Hollex?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kanalu RAI 4K pozostanie on na zlotych kartach ale tylko z produkcjami wlasnymi . Pewnie beda stosowali ten sam manewr co dawna NC+ na kartach typu Cameleon w czasie kiedy pokazywali pierwsze transmisje meczow pilkarskich  w 4K na Canal + Now.   Na czas trakiej transmisji  , usuwany byl CAID 0100 dla tego kanalu i odbior na Cameleonie  byl niemozliwy.  Nastepnie byl przywracany i dalsze pozycje programowe w HD na Canal + Now dzialaly jak wczesniej.  Poki co jednak RAI 4k to kanal glownie dla milosnikow wloskich oper , ciagle zreszta powtarzanych ,wiec tez dlatego jest nadal bez przeszkod dostepny non stop na ,,zlotych kartach''.   Jesli chodzi o uruchomienie ,, czarnej'' karty na Oscamie , to w opisie jej na stronie Hollex jest wzmianka o mozliwosci uruchomienia jej w Oscamie.  Pisza tez ze modul CI+ ECP dziala  ,  na niektorych boxach linuxowych . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację jest faktycznie wpis że kartę można uruchomić w czytniku ale nie za 780zł żeby mieć dostęp dodatkowo do dwóch czy trzech kanałów UHD. Poza tym żeby skonfigurować oscama potrzebne są dane których się nie posiada, więc jest to chwyt marketingowy ze strony sklepu aby przy okazji jakiś sprzęt UHD jeszcze do tego sprzedać ?. Warto poczekać aż karty pojawią się na innych portalach wtedy cena będzie znacznie niższa niż ta która jest na Hollex tak jak w przypadku kart złotych - kartę można kupić znacznie taniej, zamawiając bezpośrednio z zagranicy, a nie przez pośredników.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś ich o to czy tylko przypuszczasz? Bo to co napisali można różnie interpretować. Mnie to wygląda na skopiowanie fragmentu opisu z modułu z kartą "złotą", który też posiadają, a dane są publicznie dostępne. Tak czy inaczej jeśli jest tak jak napisałeś, to ktoś chyba nie do końca wiedział co robi.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ich nawet nie miałem zamiaru pytać o cokolwiek, bo ceny mają dla mnie za wysokie jeśli chodzi o moduły więc i tak bym nie kupił ale to moje zdanie. Ktoś kto z jakiegoś powodu nie chce zamówić od zagranicznych sprzedawców pewnie to kupi.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo wyciaganie danych z modulow jest  w swietle prawa nielegalne . Zaden sklep nie bedzie narazal sie na promowanie nielegalnych dzialan i narazania sie na odpowiedzialnosc karna .  Oficjalnie kupuje sie zestaw modul

+ karta i ten zestaw ma dzialac . Alternatywny sposob uruchomienia karty nalezy juz tylko do kupujacego.   Nawet jesli te dane juz ktos wydobyl , poki co nie sa udostepnione publicznie .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...