Skocz do zawartości

Crime+Investigation Polsat


andrzejnet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I tak będzie to brzmiało lepiej niż "cipolsat" :D

Bo ktoś kto widzi taką nazwę po raz pierwszy na pewno właśnie tak to czyta ;)

To raczej przeczytałby po literkach, czyli "ce i polsat" ;)

Ja zastanawiam się dlaczego nie może być Polsat Crime+Investigation? Francuska wersja kanału Planete+ Crime+Investigation czytają normalnie od lewego do prawego, a w Polsce bawią się taką nie spójną nazwą jak Crime+Investigation Polsat

Może dlatego, aby podkreślić, że to nie jest kanał Polsatu? Nie wiem. A we Francji, to A+E udziela im licencji na wykorzystanie marki, więc jest PLANÈTE+ CI. Tak jak u nas CANAL+ DISCOVERY, gdzie Discovery nie ma żadnych udziałów w kanale. A tutaj CI Polsat należy w całości do A+E i to ich wybór w jakiej kolejności będą dane człony nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nadal mi nikt nie wytłumaczył dlaczego jest dopisek Polsat.

Chodzi o to,że reklamy mają u nich, czy udziały, czy jak?

Telewizja Polsat nie ma żadnych udziałów. Taką zawarli umowę z nadawcą. Współpraca marketingowa. Przynajmniej kanał zyskał na rozpoznawalności, bo Polsat każdy zna. Ludzie pomyślą, że to kanał Polsatu i chętniej włączą, niż jakieś CI czy Crime & Investigation Network, jak było wcześniej.

Bez sensu. To tak jak by wszystkie kanały, które są w Polsat Media albo w Cyfrowym Polsacie dopisać 'Polsat'

Dla Ciebie bez sensu, a dla nich już nie. To samo Viasat. Chcieli być na satelicie. Polsat im to zapewnił, ale w zamian za reklamy i doczepkę do nazwy. Trafili do najtańszego pakietu i jakoś im się wiedzie.

 

Jedynie w Polsacie JimJam mają 50%, a szefem spółki Polsat JimJam Ltd. (zarejestrowana w UK) jest niejaki Maciej Stec, członek zarządu Cyfrowego Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiam się dlaczego nie może być Polsat Crime+Investigation? Francuska wersja kanału Planete+ Crime+Investigation czytają normalnie od lewego do prawego, a w Polsce bawią się taką nie spójną nazwą jak Crime+Investigation Polsat.

Lepsze to niż Crime+Polsat+Investigation. :P Taka nazwa to już byłaby przegięciem totalnym. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to bardzo dziwna nomenklatura. Może dla ludzi w USA jest to jednoznaczne. W polskim języku nie ma czegoś takiego, raczej każdy kojarzy, że & to "and" ale myślę, że 99% uzna "+" za "plus".

Ja sam byłem nieco skonsternowany gdy zobaczyłem "A+E" zamiast "A&E".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy poważnie tak z tym nc+ ?

Nawet jak by tak nie myśleli to nie ma podstaw do żadnych pozwów. W przypadku Polsat News+ było inaczej bo ta nazwa była zrobiona w takim samym stylu jak Kuchnia+, Planete+ itd.

Tutaj takiej sytuacji nie ma.

Edytowane przez Tomo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, u Polsat News+ wówczas (tak chyba miał wyglądać początkowo zapis?) ten plus był na końcu nazwy jak u ich własnych tematycznych np. Ale kino+, i dlatego uznali, że ludzie będą mylić ten kanał, jako ich własny. A tutaj kanał nie będzie się nazywać przecież CI Polsat+.

Edytowane przez Mimic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. Polsat News + był, ale Plus się nie zgadzał i potem się przekształciło w Polsat News 2

Najpierw miało być Polsat News Plus. Z logo, w którym był normalny znak plusa. Ostatecznie był Polsat News+, w którym użyto logo sieci Plus. I do nazwy kanału przyczepiło się nc+, bo na tak małym polskim rynku mogło to być według mylące i kojarzące z kanałami nc+. Więc nagle bez większego ogłoszenia zmieniono na Polsat News 2.

Wy poważnie tak z tym nc+ ?

Jak widać niektórzy właśnie serio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki mieliby mieć cel i sens, aby się kłócić z większym od nich A+E Network? Bo Polsat nie ma nic do rzeczy w przypadku tego kanału. Równie dobrze we Francji CANAL+ mógłby się kłócić o to. Szczególnie, że tworzą PLANETE+ CI.

 

Fantazja trochę kogoś ponosi i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...