Jump to content
Sign in to follow this  
maariusz

DVB-T USB Dongle MPEG2

Recommended Posts

Czy jest możliwe że tuner usb odbiera tylko DVB-T MPEG2.

http://gadgetforless.com/home.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=184&category_id=43 DVB-T USB Dongle TX-DT108

http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/dvbt-usb-dongle-watch-and-record-digital-tv/ DVB-T USB Dongle TX-STR300

# Which DVB-T standard is supported with this tuner, MPEG2 or MPEG4 (H.264)? This unit supports DVB-T MPEG-2 broadcasts.

tu pisze że tylko MPEG2 ... a może MPEG2 na dołączonym oprogramowaniu, a na innych kodekach będzie działało MPEG4.

support - wspierać

Oznacza to, że ma sprzętowy dekoder MPEG-2, ale może dekodować MPEG-4/AVC programowo.

Guest dreamslon

zainstaluj sobie cole2k.mediapack i i bedzie ladnie dzialalo chyba z tymi kodekami najplynniej HD chodzi

na jednym z popularniejszych portali aukcyjnych ;-) są dostepne te tunery za 19zł (+przesyłka) - mam takie 2.

Jeden z nich działa przyzwoicie - sygnał mam troszke słabszy niż na karcie PCI pinnacle, ale da się czasami oglądać.

Drugi ledwo łapie listę kanałów.

Sprawdzałem je pod XP i Ubuntu 9.10 (na 9.04 nie działa).

Odbieram mpeg2 w odległości ok 55km od Wisły.

A czy na takim sprzęcie da rade złapać sygnał w odległości ~95km od Warszawy? na siatce pewnie nie da rady.

Ok. 25 km od Łaz na siatce odbiera całkiem nieźle. Jednak pojawiają się czasem kolorowe bloki lub krótkie pauzy w dźwięku. Pogarsza się z pogodą...

Guest zyznos321

Sory, że odswiezam temat ale przypadkiem kupiłem to coś:

http://allegro.pl/ :censored:

I się zastanawiam czy w/ogóle coś obejrzę w akademiku na SGGW na Nowoursynowskiej w Warszawie.

Pisaliście, że można programowo dekodować MPEG4... Jeśli się da to jakim programem?

Dla wszystkich którzy nie czują róznicy..

Tuner odbiera DVB-T. MPEG4 dekoduje kodek(w przypadku komputera), lub odpowiedni procesor (w przypadku STB, TV, lub wydajnej karty graficznej). Wy kupujecie tuner.

Kodek jest(lub nie jest) zainstalowany w systemie. A program do odtwarzania po prostu wykorzystuje możliwości tego co jest.

Tunery DVB-T do komputerów/laptopów nie umożliwiają w ogóle dekodowania obrazu.. robi to procesor (CPU lub GPU-jeśli jest taka możliwość).

Zatem.. jest możliwe że tuner DVB-T odbiera tylko MPEG2, jeżeli nie ma odpowiednich kodeków w systemie. Wystarczy je wtedy zainstalować.

@zyznos321 czy Ty wszystko kupujesz przypadkiem na allegro?

Obejrzysz jak złapiesz sygnał. ProgDVB jest darmowy, DVBViewer płatny.. korzystałem z tego drugiego i mogę polecić:)

Guest zyznos321

Dzięki... Już wszystko jasne ;)

@lpm11 Przypadkiem kupuję tylko tunery DVB :D