Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem TVN24


grzegorz09
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Ktosiu napisał(a):

Spotykam się ostatnio z podobnymi problemami ( transpondery z TVN )  tylko u tych co maja multiswitch albo wzmacniacze antenowe które powodują przesterowanie sygnału przy większym poziomie sygnału. Problemy często spotykane na sprzętach z regulowanym wzmocnieniem na wyjściu sygnału do tunera. 

 

U mnie też pojawiły się kilka dni temu problemy na kanałach z tr TVNu.

W torze sygnału mam wstawiony regulowany tłumik sat. DR (ze względu na bardzo silny sygnał - krótki kabel między anteną a odbiornikiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też wszystko w porządku na 3 różnych  instalacjach, tak samo  żadnych problemów z tunerami operatora jak i innymi głownie Vu+/Octagon . 

 

Nie jest nawet możliwe by były jakiekolwiek problemy ze strony nadawcy kiedy tylko mały promili zgłoszonych problemów powiedzmy 0,01 może i więcej  ma objawy problemy a 99,99 nie zgłasza żadnych. 

Problemem jest jak widać tylko  sprzęt do odbioru albo konfiguracja instalacji i jej zakłócenia od sieci LTE itp.  

Tak przy okazji , instalacja fotowoltaiczna też potrafi stwarzać zakłócania w pasmach dla TV naziemnej jak i częstotliwości harmonicznych transponderów SAT . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz problemy są mimo że pewnie mieszkasz na odludziu to nie doświadczasz  . :P 

 

U mnie LTE 4/5G nadajniki trzech różnych nadawców  sieci ok 200-300 m od domu,  60 sieci WiFi w paśmie 2,4 GHz  i ok 20 w paśmie 5 GHz, sąsiadów z 100 w promieniu rzutu beretem.

Nie mam nic dosłownie żadnych filtrów, żadnych jakiś specjalnych ustawień dla instalacji z satelity  Hot Bird ( 80 cm antena i konwerter jakiś tam stary od SKY )  i obrotnicy  gdzie jest nowszy Unicable. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli odludzie albo masz wadliwy sprzęt. :P

Brak reguł jak i brak wskazań co do problemu bo żaden ze zgłaszających problem ma w 4 literach opisać swoją instalację  czy urządzenia w pobliżu powodujące problem. 

Dosłownie to brzmi jak  zgadnijcie jakie sieci albo jacy nadawcy w około mojego miejsca zamieszania powodują problem z odbiorem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam ale wybrierałem coś dobrego co miało dobre opinie.  Jakiś inverto na cztery wyjścia. Edit tylko u mnie nie jest dobrze antena ustawiona bo mam w siłownikiem i za 13 E juz nie trafia w żadnego satelitę w druga strone tylko do 45 E.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z odbiorem na dekoderze Ultrabox+ JADA nadal występuje. Myślałem najpierw, że może mi śnieg zalega na antenie albo lód oblepił konwerter, ale absolutnie nic z tych rzeczy. Regularnie następuje zamrożenie obrazu by po chwili nastąpił efekt jakby przewijania odtwarzania do przodu. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder WiFi PremiumBox+ od Canal Plus, antena Triax 80cm, Poznań,  TVN24 okresowo przycina się (pikseloza i zanik audio). Inne programy TVN-u bez najmniejszych problemów. Stream w Canal Plus Online bez problemów. Przy czym do streamu niekoniecznie sygnał jest brany z HB. Może to być inna forma dosyłu od nadawcy.

Edytowane przez prezeswk
Dopisanie info o odbiorze w C+ online
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie, że się dołączę do tematu. Ja mam u siebie antenę 80cm z konwerterem inverto quad. Antena jest ustawiona na zgodnie ze wskazaniami odbiornika SNR w granicach 88% na odbiorniku AGC 97% na tp 11508. Jeden miernik pokazuje 99 na 60% i jakieś 14.42db mer. Na 2 do instalacji zbiorczych 14,2-3db mer, pwr85 (czyli jak na poprzednim mierniku) i zapas mocy 5db. Powinno być znacznie lepiej ale w związku iż szewc w podartych butach chodzi nie mam czasu się za to zabrać jak trzeba. Nie wiem kiedy obserwujecie te problemy, ale u mnie na tak źle ustawionej antenie nie zaobserwowałem żadnych problemów na żadnej wersji tvn 24 wyszukanej przez mój odbiornik. A jest ich kilka na liście. Ostatnio byłem u klienta i jego dekoder na niektórych kanałach wskazywał 90 na 60-70% i 14db na antenie polsatu a niektóre kanały klatkowały albo był klasyczny brak sygnału. Dekoder to jasny evobox polsatu więc mnie to nie zdziwiło. Po podpięciu miernika (nie mylić z zabawką do 1000zł) okazało się, że mer na dekoderze był mocno zawyżony bo miernik pokazywał 9-12db w zależności od tp. Po ustawieniu pod miernik mer wzrósł do 13-14db w zależności od tp czyli max co mogłem na oryginalnym zestawie polsatu wyciągnąć. Nie ważne co pokazuje menu odbiorników czy zabawki do 1000zł na antenach 80cm nie wyciągniesz 16db. Chyba, że na dobrej klasy antenie i konwerterze to na najmocniejszych tp jest szansa.

Kolego czerstwy przed ustawieniem anteny z obrotnicą czy pozycjonerem muszą one być odpowiednio ustawione a dopiero później próbuje sie ustawiać samą czaszę. Jeśli te twoje 16 db pokazuje odbiornik czy zabawka a nie miernik to jest to mocno przekłamane wskazanie. Trzeba najpierw ustawić pozycję osprzętu do obrotu czaszy a później szukać pozycji orbitalnej kręcąc samą czaszą i na koniec trzeba ustawić skos konwertera. Jeśli amtena była ustawiona pod miernik i jego spectrum nie nie pokazywało by coś zakłócało to wina leży gdzieś indziej. Położenie geograficzne Północ południe jak to ktoś sugerował nie ma tu najmniejszego znaczenia. Przy pozycji orbitalnej 28a owszem przy 13e żadnej. Trzeba by zrobić podgląd tego co spada na kartę w momencie problemów z działaniem kanału bo jak antena ustawiona dobrze i miernik nie wskazuje aby coś w pobliżu mogło zakłócać to problem spadających ecm itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że masz miernik to nie znaczy że potrafisz ustawić bardziej wymagajace anteny. Na jedną pozycje i ewentualnie zeza to każdy głupi potrafi nawet bez twojego wypasionego miernika. Są apki pod E2 i przy pomocy telefonu ustawisz antenę. U mnie osoba która ustawiała antene miała miernik za kilka koła z podglądem kanałów na mierniku. Nie wnikałem czy tylko FTA. Ja akurat wiem co jest u mnie żle ustawione i każdy ogarnięty montarzysta szybko by do tego samego doszedł. Ale jak pisałem teraz myśli że jak ma miernik za 2-3 koła to wielki fachowiec. A jak przyjdzie ustawić antenę np z siłownikiem czy  T-90 na wiele pozycji to ręce załamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech panowie coraz więcej amatorów sie pcha do zabawy hehe mam nadzieje ze wejdzie w życie ta ustawa i będzie można ustawiać anteny tylko z licencja i profesjonalnym miernikiem bo niektórzy ludzie nie maja naprawdę ani rozumu ani wyobraźni i na przykład zaczną ustawiać anteny sami, przez co instalatorzy zbankrutują 🤣

Do ustawiania anten tylko mierniki TELEVES H30 CRYSTAL lub ROVER TAB 5 ULTRA co nie @malyszadam

Także kup sobie jedną zabawkę wymienioną powyżej @czerstwy wtedy będziesz "fachofcem" 😉

 

Edytowane przez Kiler
Nie pisz z CAPS LOCKIEM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za tym by bardziej skomplikowane intalacje montowali ci co sie na tym znają. Poprzedni zestaw x lat temu ludzie przyjechali i w bardzo krótkim czasie ogarneli. Obecny zestaw montowała mi osoba która takiego zestawu nie montowała lub montowała wieki temu. Straciła 2 soboty i zerstawu nie ogarnęła bo żle wyliczyła punkt zero dla mojego położenia geograficznego. Przez co antena schodzi z orbity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...