Skocz do zawartości

DVB-T w Wielkopolsce


Kate445
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, i proszę o wyrozumiałość ponieważ to mój pierwszy post na tym forum, tak więc, po przeczytaniu informacji w satkurierze, o uruchomieniu testowego nadawania dvb-t w Śremie, przestawiłem antenę w tamtym właśnie kierunku. Pojawiły się programy: Polsat, TV4, TVN, Puls, TVP Gorzów Wielkopolski (TVP info), TVP1 i TVP2. Czy ktoś wie z którego nadajnika nadaje się te programy ?( to tvp Gorzów wielkopolski może będzie wskazówką). I czy do TVP HD będzie potrzebna jakaś super antena ? Telewizor posiada wbudowany dekoder MPEG-4 i ma HD oczywiście. Za wskazówki będę wdzięczny :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź :) , pytanko takie jedno jeszcze, Czy do TVP HD, potrzebna jest jakaś lepsza antena ? tzn. czy sygnał HD ma jakieś większe wymagania niż pozostałe programy w dvb-t ? Nie chcę za bardzo inwestować w antenę, bo dopiero co wydałem na TNK :lol2:

 

Tam mapka z linku nie chce mi się otworzyć, lecz wziąłem mapę pokrycia z tej strony http://www.pomar.pl/anteny/zasieg.php# , jest to dobra mapa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, :) , po dalszym ustawianiu anteny, telewizor załapał sygnał ze Śremu. 7 programów w tym TVP HD, co prawda czasami pojawia się zacinka w postaci jakiś pikseli, ale to kwestia dalszego ustawienia anteny. Nie wiedziałem że na tak starej zardzewiałej antenie siatkowej, i kablu łączonym w jednym miejscu izolacją można łapać HD :lol2: . Niezła sprawa, tym bardziej że jestem na skraju zasięgu (ok. Wrocławia) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, :) , po dalszym ustawianiu anteny, telewizor załapał sygnał ze Śremu. 7 programów w tym TVP HD, co prawda czasami pojawia się zacinka w postaci jakiś pikseli, ale to kwestia dalszego ustawienia anteny. Nie wiedziałem że na tak starej zardzewiałej antenie siatkowej, i kablu łączonym w jednym miejscu izolacją można łapać HD :lol2: . Niezła sprawa, tym bardziej że jestem na skraju zasięgu (ok. Wrocławia) :D

 

Głównym założeniem DVB-T była możliwość wykorzystania istniejacych instalacji antenowych więc nic dziwnego, że jesteś w stanie odebrać TVP HD. Jeśli chodzi o mapki to są to oficjalne EMITELa więc powinny być wiarygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości spytam - jaką moc ma ten nadajnik na kanale 28, bo jestem ciekawy czy w Krotoszynie (nieco ponad 100 km od Poznania) by coś chwyciło?

 

I ma się rozumieć, że standard to MPEG 4 i Polsat, TV4, TVN tam są? Czy tylko TVP?

 

Za Zdunami chwyta, więc w Krotoszynie też złapiesz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Gorzowie Wlkp. przy bardzo dobrej antenie odbiorę sygnał MUX-3 (mogę nawet zmienić antenę na lepszą!)? Zależy mi na TVP Sport i TVP HD... W lubuskiem dopiero będzie w 2011r (kwiecień)... Nadajnik nadaję z 20kW, to o wiele wiele wiele lepiej niż leszno, a Śrem jest trochę bliżej... Jak myślicie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Wolsztyna.Na co ustawić antenę? Na Śrem? Mam TV z MPEG4 więc z tym problemu nie ma. Natomiast jak dokonać znajdowania programów? Szukacie ręcznie czy automatycznie? Jakie parametry ew. trzeba ustawić żeby móc odbierać DVB-T? Mam dwie anteny. Jedną starą suszarkę oraz nową DVB-T pokojową. Czy da radę na nich odbierać? Czy trzeba zakupić kierunkową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolsztyn jest troszkę daleko od Śremu. Na antenie pokojowej napewno nie odbierzesz użyj tej "suszarki". Wątpie że mux 3 odbierzesz ale spróbuj. Jak chcesz mux1 to ustaw antenę na Żagań lub na Zachód czyli Jemiołów kanał 45. Szukaj ręcznie wpisując kanały:

Śrem: 23 i 28

Zielona Góra-Jemiołów i Żagań: 45

Jeśli nie odbierzesz to kup kierunkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...