Skocz do zawartości

Echostar DSB-7200 HD & Echostar DVR-7400 HD


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie dostałem ten dekoderek tzn. Echostar 7200 HD i muszę powiedzieć, że jest naprawdę dobry. Jest tutaj tworzenie listy kanałów jako Ulubione czego nie było w N-ce to duży plus. Drugi + to lekki i niewielki pilot z przyzwoitym wyglądem i nieźle wchodzącymi przyciskami. Jeśli chodzi o grafikę jaka pojawia się na ekranie TV to też moim zdaniem OK, ale nie mam porównania ze starszym Echostarem, tylko z Nką. Minus to ten że nie świeci wyświetlacz alfanumeryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety panowie sprawdzałem wczoraj liste kanałów i da sie je zmieniać ale tylko od kanału 201 :evil: , czyli podstawowe zostają w takiej kolejności jaką zażyczył sobie Pan Solorz. Próbowałem chyba wszystkiego i nie idzie ich ruszyć. Więc czekamy na nowy soft, który być może będzie miał tą możliwość. A dekoder normalnie dostałem tam gdzie podpisywałem umowę z CP na 13 miesięcy w MediaM. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Witam. Właśnie dostałem ten dekoderek tzn. Echostar 7200 HD i muszę powiedzieć, że jest naprawdę dobry. Jest tutaj tworzenie listy kanałów jako Ulubione czego nie było w N-ce to duży plus.

Niestety panowie sprawdzałem wczoraj liste kanałów i da sie je zmieniać ale tylko od kanału 201 :evil: , czyli podstawowe zostają w takiej kolejności jaką zażyczył sobie Pan Solorz. Próbowałem chyba wszystkiego i nie idzie ich ruszyć. Więc czekamy na nowy soft, który być może będzie miał tą możliwość. A dekoder normalnie dostałem tam gdzie podpisywałem umowę z CP na 13 miesięcy w MediaM. :jupi:

Raz kolega pisze, że są listy ulubionych, raz, że już ich nie ma. Trochę kolega miesza. Może kolega dostał Echostara 7100, a nie 7200?

Czy to jest możliwe, aby te dekodery były już w sprzedaży?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za to małe zamieszanie, ale co do właśnie tworzenia list kanałów to jest lipa, bo jak wcześniej napisałem możemy zmieniać tylko kanały od numeru 201. Natomiast 1 mój post to był pisany wtedy, kiedy tylko miałem do czynienia z instrukcją, a kiedy jeszcze nie miałem dekodera zainstalowanego w domu. Za tą "ściemę" odnośnie list kanałów przepraszam. Natomiast tak jak napisałem możemy dowolnie modyfikować kanały od numery 201, podstawowych nie da się ruszyć. Jedynie od podstawowych możemy tylko zmienić defaultową głośność dla poszczególnego kanału od -9 do 9 -ciszej/głośniej, natomiast pozycji do kanału 201 nie da się zmieniać. Dzisiaj porobię zdjęcia dekodera i pilota i jutro umieszczę na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli się potwierdzi, że nie można tworzyć list ulubionych to trochę lipa. Jednym z plusów w CP była właśnie możliwość tworzenia własnych list. :( Nie rozumiem czemu CP coraz częściej odbiera abonentom swobodę tworzenia ulubionych list.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Okej, tylko np. teraz w Samsungu HD jest lista podstawowa, gdzie nie można zmieniać układu kanałów(tutaj kanały niech płacą za miejsce). Natomiast jest możliwość tworzenia dodatkowych list, na których układam sobie kanały jak chcę.

 

Czy płacą za konkretny numer? Chyba raczej za dany przedział? Ale i tak wydaje mi się, że w CP nie ma jeszcze takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do grafik ekranowych to również zamieszczę je, bez obaw, ale to wszystko jutro. Ale co do tworzenia kanałów w liście ulubionych to niezłą lipę odstawił CP skoro możliwa jest tylko zmiana od kanału 201... Bo standardowy układ to mnie trochę denerwuje, lepszy jest w N-ce. 1 i 2 kanał to odpowiednio Polsat, TV4, a dopiero 3 to Tvp1 itd. Poza tym kanały z grupy TVN porozrzucane na chybił trafił chyba lipa totalna :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ kanały często płacą za miejsca na liście kanałów. Im bliżej jedynki tym drożej.

Dość dziwne stwierdzenie, jak dla mnie, no bo skoro platformy płacą nadawcom za obecność danego kanału w ofercie, a nadawcy płacą platformom za miejsce na liście kanałów, to bilans opłat w relacji platforma <-> nadawca, powinien być na 0 lub skutkować w obniżce ceny za dany knał, a tym samym nie powinniśmy płacić abonamentu albo chociaż abonament powinien być tańszy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzięki za zdjęcia. Grafika typowa echostarowa - mam do niej sentyment. Tylko ten pilot, wygląda nie ciekawie, ale musiałbym go sam pomacać jak leży w ręku. :wink:

 

PS: Przepraszam kolegę, że nie dowierzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot jest OK, jak na mój gust :D Ale mam pytanie czy istnieją jakieś softy podrabiane do Echostarów, gdzie byłaby możliwa dowolna zmiana kanałó ? Bo posortowanie kanałów przez CP jest do duszy, gdzieś słyszałem że Samsung ma tą możliwość, czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niestety, ale na temat "podrabianych softów" na tym forum nie dyskutuje się. W Samsungach możesz utworzyć osiem list ulubionych kanałów. Ja jednak mam wątpliwości czy na pewno w tym Echostarze nie można utworzyć list ulubionych?

 

Nie wiem czy sprawdzałeś czy nie, ale po naciśnięciu OK na pilocie wyświetla się lista kanałów i kolorowe belki, to po naciśnięciu zielonego "guzika" co Ci się wyświetla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To jest możliwość wyboru kilku list? Jeśli tak, to czy po wyborze danej listy pierwsze 200 kanałów jest na "stale", a tylko resztę można zmieniać? Czy wszystkie? Będę wdzięczny za odpowiedz - oczywiście jak będziesz miał dostęp do dekodera. Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam takie pytanko : czy po podpisaniu umowy (parę dni temu) i wzięciu Echostara, jest możliwość wymiany na inny dekoder np. Samsung ?

 

Co do list kanałów to są 4 grupy, podstawowa, ulubione, propozycje i 1 jeszcze ... W podstawowej nie możemy ruszyć kanałów do nr 201, w ulubionych jest możliwość zmiany od nr 201 do 500... zresztą poźniej pobawię się jeszcze, i zdam dokładną relację, może jednak "odkryję" możliwość zmiany kanałów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Dzięki za zdjęcia. Grafika typowa echostarowa - mam do niej sentyment. Tylko ten pilot, wygląda nie ciekawie, ale musiałbym go sam pomacać jak leży w ręku. :wink:

Pilot wygląda tak samo jak od DSB-717 (różni się tylko kolor). Mi taki odpowiada :P

 

Co do list kanałów to są 4 grupy, podstawowa, ulubione, propozycje i 1 jeszcze ... W podstawowej nie możemy ruszyć kanałów do nr 201, w ulubionych jest możliwość zmiany od nr 201 do 500... zresztą poźniej pobawię się jeszcze, i zdam dokładną relację, może jednak "odkryję" możliwość zmiany kanałów :D

Jak na razie to wygląda na to samo co w 7100 :( Obys coś odkrył :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...