Skocz do zawartości

Echostar DSB-7200 HD & Echostar DVR-7400 HD


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 Wejdź w menu -> konfiguracja-> konfiguracja programów -> zaznacz na żółto hot bird , wciśnij ok, pojawi ci się lista satelit zejdź do S00S , pojawi ci się menu gdzie wpisujesz 0,13 st. 11491 H 27500 i dajesz ok , pojawiają się kanały i dajesz znowu ok i ELEVENY pojawią się na końcu listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w menu -> konfiguracja-> konfiguracja programów -> zaznacz na żółto hot bird , wciśnij ok, pojawi ci się lista satelit zejdź do S00S , pojawi ci się menu gdzie wpisujesz 0,13 st. 11491 H 27500 i dajesz ok , pojawiają się kanały i dajesz znowu ok i ELEVENY pojawią się na końcu listy.

U mnie ten sposób nie działa. Wpisuje wszystko tak jak ma być ale w ogóle mi tego tp.nie chcę wyszukać. Sygnał 0 jakość 0 :( W czym jest problem? Antenę mam dobrze ustawiona bo kanały z pozostałych tp. działają bez problemu.

Edytowane przez Krzysiek_6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Pacjent to 7200HD. Zamontowałem zeza do odbioru TV Trwam. Sygnał na mierniku jest dobry (MER ok. 14 dB), ale na fabrycznej liście transponderów brak jest częstotliwości 11186. Po wejściu w TP00 i wpisaniu parametrów: 11186 / V / 22000 jest BRAK SYGNAŁU i nie można  transpondera zapisać, bo pole "Potwierdź" jest nieaktywne.

Dodam że dekoder bezproblemowo wyszukuje kanały z transponderów Astry zapisanych fabrycznie.

Reset fabryczny nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista transponderów narzucona jest przez Cyfrowy Polsat i nie wiem czy da się jakiś usunąć, by w jego miejsce nadpisać inny. Szczerze mówiąc wątpię, ale przy okazji podjadę do klienta i sprawdzę.

Konsultantka na infolinii nie za bardzo kuma o co chodzi, bo oni mają rozpisane procedury tylko pod Hot Birda. Wymiana dekodera na inny, np. z serii HD-x000, tylko przy przedłużeniu umowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu może być problem,że Polsat traktuje Astrę jako dodatek i narzucił swoją nie modyfikowaną listę ,no może się mylę.A gdyby wpisać  inne częstotliwości które nie są ujęte na liście dekodera a na pewno są takie,ciekawe jak by się zachował.Odnośnie infolinii ,na główną dzwoniłeś czy do działu technicznego.Bo jeżeli technicy nie wiedzą jak działa ich dekoder to jest co najmniej dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że CP traktuje Astrę jako dodatek. Stąd zapewne brak aktualizacji dla tego satelity (przy kilku wpisanych fabrycznie częstotliwościach jest brak sygnału). Spróbuję dopisać coś na Hot Birdzie i zobaczę jak się zachowa. Jak "łyknie", to znaczy że ta możliwość jest tylko dla HB.

Rozmawiałem z główną (pomoc techniczna - ustawienie dekoderów). Konsultantka mnie nie przełączyła, ale (ponoć) z kimś przez chwilę w tej sprawie rozmawiała. Po czym otrzymałem odpowiedź, że możliwość odbioru Astry nie jest dla nich usługą priorytetową. A mimo to, na dekoderach CP HD x000 nie ma z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem może dodatkowo być to, że te dekodery od lat nie są już wspierane przez CP. Ja bym poszedł wymienić "dziadka" na HD5500s (z tym, że z tym modelem ostatnio jest duży problem z dostępnością), w ramach bezpłatnej usługi serwisowej. 

Teoretycznie powinno działać po dopisaniu nowego TP, ale skoro nie wyszukuje nawet po ustawieniach fabrycznych, to szkoda czasu na męki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, swojadroga napisał:

Ja bym poszedł wymienić "dziadka" na HD5500s

Na infolinii powiedzieli, że bez przedłużenia umowy, tego "dziadka" wymienią na innego ""dziadka" Echostara. Na HD 5000 tylko po przedłużeniu umowy i zmianie na wyższy pakiet. Klient chce tego uniknąć. Ostatecznie po zakończeniu umowy (12 m-cy) przejdzie na naziemną. Na razie chciał uniknąć dodatkowych kosztów, bo akurat miał wszystkie "rupieci" do zeza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...