Skocz do zawartości

Echostar DSB-7200 HD & Echostar DVR-7400 HD


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka pytań dotyczących Echostara 7200 HD:

1. Czy płynnie działa przełączanie kanałów?

2. Czy przy większej liczbie kanałów zapisanych w pamięci a także przy ich sortowaniu/kasowaniu w większych ilościach nie zdarzają się żadne cuda typu zdublowane numery czy skasowanie wszystkich kanałów?

3. Czy nie występują te pier :censored: ne chwilowe zamrożenia obrazu i zaniki dźwięku?

4. Jaka jest Wasza ogólna ocena sprzętu podczas użytkowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie 7200. Kupiony wczoraj, wyłącza się sam, a potem ma problemy z uruchomieniem. Czasami jak się włączy, to brak foni. Czy to wada techniczna, czy ten typ tak ma?

Umnie też to było. po prostu szuka oprogramowania.Zadzwonilem na infolinie tech i powiedzieli co zrobić.1wyłączyć dekoder uruchomiony {reset}.2 wgrać liste kanałów.3 pozostawić na noc na kanale dla abonentów 21.Potym umnie śmiga bez problemu :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Echo 7400 po krótkim użytkowaniu (przyznaję się, że ja bardziej patrzę od strony funkcjonalnej niż wizualnej):

- cena - mogłoby być taniej

- dwa sygnały podłączam (konfiguracja dual): nagrywam i oglądam wszystkie kanały jednocześnie. Z jednym (konfiguracja loop coś tam) też sprawdzałem i też działa, ale nie można oglądać wszystkich kanałów. To chyba związane z różną polaryzacją nadawania

- nie widać, żeby były jakieś przycięcia na kanałach HD

- dysk nawet spory, raczej wystarczający. Przynajmniej na razie :)

- EPG - widać, że postarali się :brawo: . Z tego co widać jest na 7 dni dla prawie wszystkich kanałów. W nocy brakuje informacji, ale to chyba dlatego, że jest przerwa w nadawaniu programów i nie mają co napisać :)

- niebieski przycisk - zmiana formatu obrazu - bardzo funkcjonalny przycisk

- kanały przełączają się raczej jak w innych dekoderach (znajomi mają samsung hd i taki mały czarny)

- własna lista kanałów - przydałaby się. Tutaj ciężko cokolwiek zrobić. Ale ja akurat nie zamierzam robić. Przynajmniej na razie.

- telegazeta - działa

- wyświetlacz - dla mnie ok. fakt, że jest "kilka polsatów sport" jak ktoś wcześniej napisał, ale przecież i tak wiadomo na jakim kanale się jest (np. po logo) :)

- live-pause - działa, ale faktycznie przydałoby się, że bez naciskania "pause' pauza jest i można w każdym momencie przewinąć :/

 

Generalnie jak narazie w skali od 0 do 10, dałbym 8. Mam nadzieję, że może niektóre rzeczy poprawią, wtedy dałbym może więcej przy założeniu, że nic się nie popsuje :)

 

Jak coś jeszcze znajdę interesującego , to podrzucę.

 

pozdrawiam

 

W pełni się zgadzam z kolegą, chociaż odemnie to 6-7. Ot, zwykły dekoder z dyskiem dla zwykłych "zjadaczy" telewizji. Mi więcej nie potrzeba.

 

Z EPG to rzeczywiście poszaleli. Nagrałem sobie Gołotę i Adamka i 5tą rundę z 10 razy obejrzałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosto, jest to pamięć zarezerwowana dla usług dodatkowych jak VOD!

Podobnie jest z dekoderem N ma niby 250GB ale dla nas jest 100GB reszta idzie dla VOD, podobnie będzie z nowym Turbo dla nas będzie ze 350GB tak na oko

Tak więc pamięć jest zarezerwowana na przyszłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W N sie płaci 11zł za film SD i 13zł za film HD

Polsat na razie zaoferuje nam PPV czy takie coś podobnego do VOD ale za pośrednictwem kanału TV i cena filmu bedzie wynosić 5zł, może niebawem zaoferują dodatek do PPV w postaci własnie VOD ale kiedy i czy napewno to nie wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena PPV jest jeszcze nie znana, a w n sa tez filmy po 8zł. VOD ma jedna duza zalete nad PPV, siadasz wieczorem przed TV i ogladasz co chcesz o ktorej chcesz sposrod dostepnych pozycji, a w PPV jestes skazany na to co akurat tego dnia nadaja i musisz czekac do konkretnej godziny zeby zaczac ogladac. To troche taki super premium kanał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pytanie , po co komuś ten tuner na własność ? skoro żadnej innej platformy na nim nie można odebrać , a do kanałów FTA można kupić tuner za 100 zł.

Kupując tuner na własność jesteśmy uwiązani dożywotnio z tą platformą , w tym przypadku z CP .

Ja kupiłem na własność ( Samsung 370 ) i bardzo tego dziś żałuję .

Dzierżawa jest w tym przypadku znakomitym rozwiązaniem ( dożywotnia gwarancja ) , kończy się umowa i zdaję sprzęt , chcę inną platformę , nie ma problemu , podpisuję nową umowę i biorę nowy tuner .

Gdyby jeszcze był brak opłaty miesięcznej za używanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanawiałem się nad kupnem Samsunga HD CP ale sprzedawca mówi że szkoda kupować jak można wypożyczyć więc skusiłem się na wypożyczenie :)

 

 

 

hmmm ciekawe bo o ile wiem samsungów HD brak w APSach (CP rozwiązał umowę na dostawę sprzętu) gdzie w takim razie zakupiłeś ten sprzęt :?: a jak zakupiłeś to pewnie w nieźle zaopatrzonym APSie gdzie jeszcze je sprzedają bo np u nas już nie można zakupić samsungów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z Echostara może pozostała tylko nazwa... :lol2:

hmmm ciekawe bo o ile wiem samsungów HD brak w APSach (CP rozwiązał umowę na dostawę sprzętu) gdzie w takim razie zakupiłeś ten sprzęt :?: a jak zakupiłeś to pewnie w nieźle zaopatrzonym APSie gdzie jeszcze je sprzedają bo np u nas już nie można zakupić samsungów

Jak pisałem w innym poście... Nie będzie juz Samsung'ów i Echostar'ów. CP stawia na wlane dekodery... będzie własny HD.. i HD z dyskiem (a mówiono kiedyś już o własnym COMBO - DVB-S/S2 + DVB-T).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos jakis problem z Echostarem 7400?? konkretnie chodzi mi o wybieranie kanalow na pilocie lub inne funkcje wybierane z pilota... mi co jakis czas wybierajac np. 9 wybiera 0 lub inny kanal, tyczy sie to tez innych przyciskow... nie wiem czy to wina dekodera czy pilota

 

Pilot uwalony- znam to bo sam miałem taki problem :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...