Skocz do zawartości

Echostar DSB-7200 HD & Echostar DVR-7400 HD


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

... ale na jednym kablu niestety tylko :)

no wlasnie, ja tez mam jeden kabel i nie bede mogl miec drugiego bo maminstalacje zbiorcza w bloku. w pazdziernikowym numerze sat kuriera jest mowa o jakims urzadzeniu ktorym mozna prowadzic dwa sygnaly jednym kablem. czy to jedyna mozliwosc zeby majac jeden kabel "oszukac" dekoder zeby widzial dwa niezalezne kable?

Urządzenie o które pytasz nazywa się Multi Band Konverter i jednym kablem pozwala przesłać sygnał z dwóch konwerterów lub z Twina. Jedno wejście "chodzi" w normalnym paśmie a drugi powyżej 2GHz do 3,5 GHz. Ja sprawdzałem urządzenie firmy Johannsen a w Hollexie mają Stacker i De-Stacker którego jeszcze nie miał przyjemności instalować. Kabel na którym mają działać takie urządzenia nie może być kiepskiej jakości gdyż właśnie sygnał z wyższegp pasma będzie mocno tłumiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ciekaw czy podczas trwającej umowy uda sie wymienić dekoder na Echostar DVR-7400 HD

Oto odpowiedz jaką uzyskałem od CP:

 

W odpowiedzi na otrzymanego maila, dotyczącego wymiany posiadanego przez Pana dekodera na dekoder HD z twardym dyskiem, z przykrością zawiadamiam, że taka wymiana nie jest możliwa. Jedyną możliwością otrzymania dekodera HD z twardym dyskiem jest dokonanie jego zakupu wraz z podpisaniem nowej umowy.

 

Jak zwykle ... :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ciekaw czy podczas trwającej umowy uda sie wymienić dekoder na Echostar DVR-7400 HD

Oto odpowiedz jaką uzyskałem od CP:

 

W odpowiedzi na otrzymanego maila, dotyczącego wymiany posiadanego przez Pana dekodera na dekoder HD z twardym dyskiem, z przykrością zawiadamiam, że taka wymiana nie jest możliwa. Jedyną możliwością otrzymania dekodera HD z twardym dyskiem jest dokonanie jego zakupu wraz z podpisaniem nowej umowy.

 

Jak zwykle ... :censored:

Jestem w podobnej sytuacji jak tu czy istnieje jakaś możliwość zdobycia dekodera rozwiązanie umowy itp. i ile by to kosztowało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nagrywania muszą być dwa konwertery podłączone jednocześnie ( dwa kable ) czyli wychodzi na to że zez na Astrę odpada , czy mylę się ?.

Dwa kable muszą być, gdy chcemy oglądać jeden kanał, a nagrywać jakiś program, film itp. z drugiego kanału. Zez raczej nie odpada, gdy zamiast konwerterów Single zastosujemy Twin-y i wiemy później jak to połączyć przy pomocy DiSEqc'ów (można też użyć konwerter Monoblock Twin) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie mam pytanko mianowicie czytając teraz artykuł na media2 o Echostarze DVR - 7400 HD zainteresował mnie ten ciekawy opis:

 

Cechy i funkcje:

- Odbiór sygnału cyfrowego SD/HD

- Funkcja STOP-KLATKA (live pause) - oglądając program, możesz zatrzymać go w dowolnym momencie i uruchomić, kiedy ponownie zasiądziesz przed telewizorem

- Możliwość nagrywania - dysk twardy o pojemności 320 GB

- Możliwość podłączenia dwóch konwerterów - jednoczesne nagrywanie i oglądanie dwóch różnych kanałów

- EchoNAV - wielojęzyczny interfejs użytkownika

- 7-dniowy elektroniczny przewodnik po programach (EPG)

- Wiele trybów wyszukiwania

- Zaawansowane sortowanie i grupowanie kanałów

- Aktualizacja oprogramowania przez Internet/satelitę (OTA)

- Proporcja ekranu: 4:3, 16:9

- Konwersja proporcji ekranu: Letterbox, Pan-Scan, Pełny ekran

- Regulacja głośności dla każdego kanału osobno

- Wyciszenie dźwięku

- Nadzór rodzicielski z blokadą funkcji instalacji i blokadą odbiornika

- Zgodność z MPEG-2/DVB

- Zgodność z MPEG4/DVB-S2

Źródło

najbardziej oczywiście zainteresował mnie ten wytłuszczony podpunkt czy to oznacza że Ten model Echostara umożliwia tworzenie list ulubionych z prawdziwego zdarzenia :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena urzadzenia Johannsen jest podobna do tego drugiego opisywanego w sat kurierze? Czyli okolo 300?

Produkty firmy Johannson są produktami z wyoskiej półki. Niestety cena jest wyższa i wynosi ok. 500zł. Mam takie na sprzedaż w cenie 450zł.

Umowy 29mc - cena dekodera 149zł + 15zł/mc

Umowy 13mc - cena dekodera 149zł + 15zł/mc

 

Tylko udostępnienie.

Pakiety Familijny, Familijny +

 

+15zł/mc płatne po okresie " x " miesięcy za darmo.

 

Czyli to co kiedyś napisałem jest zgodne z prawdą.

Wkradł się mały błąd. Cena przy umowie na 13 mc to 199 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie mam pytanko mianowicie czytając teraz artykuł na media2 o Echostarze DVR - 7400 HD zainteresował mnie ten ciekawy opis:

 

Cechy i funkcje:

- Odbiór sygnału cyfrowego SD/HD

- Funkcja STOP-KLATKA (live pause) - oglądając program, możesz zatrzymać go w dowolnym momencie i uruchomić, kiedy ponownie zasiądziesz przed telewizorem

- Możliwość nagrywania - dysk twardy o pojemności 320 GB

- Możliwość podłączenia dwóch konwerterów - jednoczesne nagrywanie i oglądanie dwóch różnych kanałów

- EchoNAV - wielojęzyczny interfejs użytkownika

- 7-dniowy elektroniczny przewodnik po programach (EPG)

- Wiele trybów wyszukiwania

- Zaawansowane sortowanie i grupowanie kanałów

- Aktualizacja oprogramowania przez Internet/satelitę (OTA)

- Proporcja ekranu: 4:3, 16:9

- Konwersja proporcji ekranu: Letterbox, Pan-Scan, Pełny ekran

- Regulacja głośności dla każdego kanału osobno

- Wyciszenie dźwięku

- Nadzór rodzicielski z blokadą funkcji instalacji i blokadą odbiornika

- Zgodność z MPEG-2/DVB

- Zgodność z MPEG4/DVB-S2

Źródło

najbardziej oczywiście zainteresował mnie ten wytłuszczony podpunkt czy to oznacza że Ten model Echostara umożliwia tworzenie list ulubionych z prawdziwego zdarzenia :?:

 

 

Drogi kolego odpowiedź na to pytanie znajdziesz tu czytać i jeszcze raz czytać tematy :wink::wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowy 29mc - cena dekodera 149zł + 15zł/mc

Umowy 13mc - cena dekodera 149zł + 15zł/mc

 

Tylko udostępnienie.

Pakiety Familijny, Familijny +

 

+15zł/mc płatne po okresie " x " miesięcy za darmo.

 

Czyli to co kiedyś napisałem jest zgodne z prawdą.

Wkradł się mały błąd. Cena przy umowie na 13 mc to 199 zł

 

hhmm z tego co ja wiem, jest możliwość podpisania umowy TYLKO na 29 msc...

*dek 149zł + 15zł/msc od familijnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dvr7400.jpg

 

Prezentuje się całkiem nieźle..... Ale ten soft.... nie można go było uatrakcyjnić.... patrząc na to wszystko poszli po najmniejszej lini oporu. Fajnie jak by port Ethernet w tym dekoderze wykorzystany był do multiroom'u który pod wpływem nacisku rynku i tak musi zaistnieć w Cyfrowym Polsacie :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również z tego co ja wiem jest opcja umów tylko 29-miesięcznych. Więc albo my (Kiciak i ja) mamy błędne zawiadomienie (wcale mnie to nie zdziwi) albo Wy...

 

Koledzy mylicie się. Na pewno są umowy na 13 m/c. Sam mam taką i teraz czekam na dostawę dekodera. Na pewno jak go już otrzymam to wrzucę mały opis co i jak w tym dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylimy się po mamy zawiadomienie od CP, HD PVR za 149zł + 15zł co miesiac, umowa na 29 miesiecy, na 13 NIE MA!

Swoją droga śmieszni są, oferte chyba ustala sie na zasadzie komu co do głowy przyjdzie po przebudzeniu to dajemy. Nie dość, że w ulotce był od 3 miesiecy, potem dodali mu cene 199zł, a nastepnie zamienili ją na napis już wkrótce, to jeszcze w zawiadomieniu z przed paru dni był w umowach na 13 miesiecy tye ze za 199zł zamiast 149zł, ehh CP idioci dla idiotów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również z tego co ja wiem jest opcja umów tylko 29-miesięcznych. Więc albo my (Kiciak i ja) mamy błędne zawiadomienie (wcale mnie to nie zdziwi) albo Wy...

 

Koledzy mylicie się. Na pewno są umowy na 13 m/c. Sam mam taką i teraz czekam na dostawę dekodera. Na pewno jak go już otrzymam to wrzucę mały opis co i jak w tym dekoderem.

 

Nie sądzę.

 

Domyślam się też, że dopiero co zamówiłeś taką umowę a nie już ją masz jak piszesz, a to zasadnicza różnica. Póki nic nie podpisałeś to niczego nie masz.

Oczywiście o ile moje domysły co do tego, że jeszcze nic nie podpisywałeś są słuszne. W takim wypadku nie spodziewałbym się na Twoim miejscu kuriera z umową. Prawdopodobnie anulują zamówienie.

 

ja tez otrzymalem informacje ze sa umowy na 13 mieciecy

 

Niestety infolinia CP potrafi wprowadzić w błąd, łącząc się z infolinią grasz na loterii - albo dostaniesz się prosto do infolinii w siedzibie CP na Łubinowej w Warszawie, albo do jednej z firm świadczących usługi call center różnym zleceniodawcom (takich konsultantów też ma CP). O ile w tej pierwszej infolinii uzyskasz rzeczową i rzetelną informację to w drugiej niestety różnie bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również z tego co ja wiem jest opcja umów tylko 29-miesięcznych. Więc albo my (Kiciak i ja) mamy błędne zawiadomienie (wcale mnie to nie zdziwi) albo Wy...

 

Koledzy mylicie się. Na pewno są umowy na 13 m/c. Sam mam taką i teraz czekam na dostawę dekodera. Na pewno jak go już otrzymam to wrzucę mały opis co i jak w tym dekoderem.

Przeczytaj umowę przed podpisaniem bo na bank jest na 29miesiecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...