Jump to content
Ganc2

Nietypowe loga stacji telewizyjnych

Recommended Posts

Pamiętam, że na którymś RTLu (nie wiem czy akurat na 7dmce czy na niemieckich klonach RTL Zwei ) oprawa graficzna była naprawdę wspaniała :brawo:

Czyli np. tuż przed reklamą, kiedy ich półprzeźroczyste logo stacji powinno zniknąć, na chwilę przed reklamą, zazwyczaj po prostu wtedy "wyjeżdzało" poza ekran :brawo:

A po reklamach wlatywało w górę na balonikach :jupi: cała animacja trwała może z dwie sekundy, ale przykuwała oko :D TV PULS posiadał kiedyś okrągłe, animowane logo, , "pulsujące" w rytm pulsu :D

TVN również bodajże przez pewien czas po bloku reklamowym, logo po prostu "pojawia się" czy "rozwija" z kulil. Inne stacje mają nieciekawe, statyczne loga ;/

DisneyChannel posiada natomiast logo po lewej stronie ekranu, ale uwaga - na dole! co jest bez wątpienia rzadkością.

Niektóre stacje np. z powodu żałoby przywdziewają czarną wstążeczkę, bądź farbują je na czarno.

Pamiętacie inne, tego typu wariacje związane z logami?

Pamiętam na MTV Polska z loga padał śnieżek na dół ekranu ;) a potem się topił ;)

Mnie z kolei drażni jak każdy róg ekranu zajmuje jakis znaczek lub logo. Nie umiem sie wtedy skupic na oglądanej audycji. Np te czerwone kółka które niby mówią ze program jest dla dorozlych - co szkodzi żeby dyskretnie to ulokowac w tym samym roku ekranu gdzie jest logo stacji? Obecnie wiekszosc np niemieckich stacji tv dyskretnie swoje półprzezroczyste loga umieszcza w rogu ekranu. A u nas w kazdym rogu coś musi byc wlożone. Bardzo to denerwujące. Zwłaszcza w przypadku telewizji publicznej.

W sumie to by było fajnie gdyby tak trójkącik czy kółeczko pojawiało się co np. 15 minut na chwilę ;)

Wtedy by jeszcze bardziej odwracał twoją uwagę właśnie z tego powodu, że ot nagle się pojawił :)

TVN po reklamach przez 5 sekund logo jest w kolorze, później zamienia się na przezroczyste. Albo jak logo Fox Kids dynamicznie zmieniało się w Jetix.

Z tego co pamiętam gdzieś w 1999 roku(Okres świąt Bożego Narodzenia) TVP 1 wprowadziło świąteczną wersję swojego loga.Kwadratowe ramki zastąpiono prezentami :smile:

Pamięta ktoś te logo ?

Guest Anonymous

Fajne logo miał na święta Bożego Narodzenia Lider TV z Azerbejdżanu - wokół logotypu biegał Święty Mikołaj :lol:

Z tego co pamiętam gdzieś w 1999 roku(Okres świąt Bożego Narodzenia) TVP 1 wprowadziło świąteczną wersję swojego loga.Kwadratowe ramki zastąpiono prezentami :smile:

Pamięta ktoś te logo ?

Pamiętam :P

A na Wielkanoc te ramki zastąpiono jajkami.

pamietam ze dawno temu program top canal mial okraglr logoktore sie krecilo,kojazy ktos????

W sumie to by było fajnie gdyby tak trójkącik czy kółeczko pojawiało się co np. 15 minut na chwilę ;)

Chyba kiedyś już tak było , albo oznaczenie wiekowe pojawiało się na początku filmu . Nie pamiętam dokładnie ,ale tak mi się wydaje .

@marcin81 Kiedys Canal + mial taki znaczek,ale nie wiem czy kojazysz taki program jak TOP CANAL albo cos wtym rodzaju mi o ten program chodzilo mial chyba cos podobnego.Chyba ze pamiec mnie zawodzi. :smile:

Dokladnie o to mi chodzilo,nie pamietam czy ogladalem tam jakis film ale pamietam ze byl taki program.

DisneyChannel posiada natomiast logo po lewej stronie ekranu, ale uwaga - na dole! co jest bez wątpienia rzadkością.

Kiedyś był taki kanał jak Lifestyle. Miał kolorowe logo (tęczowy motyl) w prawym dolnym rogu.

Swego czasu TVN Style miał też logo w prawym dolnym rogu w kolorze różowym z żółtym napisem "TVN". I szczerze mówiąc bardziej mi się podobało tamto logo niż obecne.

A nie wiem czy gdy były filmy dla dorosłych kiedyś w Tvn to logo migało na czerwono nie jestem pewien czy to prawda co mówie ?

Cos tam bylo takiego ze migalo na czerwono,tylko nie pamietam dokladnie czy to migalo logo TVN i zamienialo sie na chwile w czerwone kolko i pulsawalo czy to znaczek TVN ktory mrugal,bo moglo tez to byc oznaczenie ze program jest tylko dla doroslych(nie pamietam czy wtedy oznaczenia byly wprowadzone czy nie)

Logo zmieniało się po bloku reklamowym na kilka sekund na kolor czerwony. Po chwili logo wracało do poprzedniego stanu. W trakcie dalszej emisji nic nie wskazywało na to, że oglądamy pozycję dla dorosłych.