Skocz do zawartości

Rosyjskie kanały


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Aleksandra Maria (Natalia) napisał:

Zatem ciekawe co dalej z resztą Rosyjskich kanałów??? Min. TV RUS, Pobeda, Euronews Russian oraz TV8 Russia, które wciąż są dostępne na Hot Birdzie

Przepis w ogóle jest dziurawy bo KRRiT tworząc go zapomniało o Pierwyj kanal ale z tego co czytałem błąd wyłapały kablówki ale platformy satelitarne już nie. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaz ukraińskich i polskich mediów znam, chciałbym też znać przekaz rosyjski.

 

Chodzi nie tylko o doniesienia z działań wojennych, które w każdej wojnie, jej strony przedstawiają wybiórczo, ale i możliwość zrozumienia motywów i planów dalszych działań.
 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz oglądać jakichś kanałów, to nie przełączasz dekodera na te kanały. Tak funkcjonuje wolność słowa w liberalnych demokracjach.

 

W krajach totalitarnych lub autorytarnych są inne zasady. Władza decyduje co ludzie mogą, a czego nie mogą oglądać.

 

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2022 o 19:07, Jacek3 napisał:

Władza decyduje co ludzie mogą, a czego nie mogą oglądać.

Otóż to. Ja akurat znam rosyjski jako tako i obejrzałbym co u nich jest w wiadomym temacie. Zawsze warto wysłuchać obu stron a nie polegać na głównych mediach, tym bardziej, że w ostatnich latach pokazali na co je stać.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawop napisał:

Przecież tam kłamią na potęgę. Bardzo dobrze, że zablokowali

 

A co pilot sam przełączał Ci dekoder na te kanały, czy miałeś za mało silną wolę i wolałeś, żeby cię władza zdyscyplinowała?

 

Oczywiście, że z reguły w czasie wojen obie strony kłamią, ale myślący człowiek jest w stanie rozróżnić informacje prawdziwe od nieprawdziwych, szczególnie gdy ma dostęp do więcej niż jednego ich źródła. 

 

Przed chwilą słuchałem święcie oburzonej Olejnik prezentującej filmik, na którym na ulicy w centrum Kijowa transporter opancerzony zderza się z samochodem osobowym - przejeżdżając po nim. Komentarz był taki, że tak Putin morduje cywilów. Problem w tym, że jak na razie żadne transportery opancerzone armii rosyjskiej jeszcze do centrum Kijowa nie dotarły. Jak sądzę śpieszący do obrony ukraiński transporter przeszarżował na zakręcie i zderzył się autem osobowym. Stąd zapewne oryginalny filmik kończy się na momencie zderzenia, bo głupio byłoby pokazać jak ci z transportera przepraszają rannego kierowcę. Na takich filmikach mądrzy inaczej redaktorzy tworzą alternatywne historie.  

Edytowane przez Jacek3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2022 o 19:17, aandin napisał:

Zawsze warto wysłuchać obu stron a nie polegać na głównych mediach, tym bardziej, że w ostatnich latach pokazali na co je stać.

 

Dokładnie tak. Na szczęście przynajmniej część z tych stacji nadaje również w internecie - z własnych serwerów albo przez YouTube'a i polskie władze nie mogą ich wyłączyć.

 

W dniu 25.02.2022 o 19:42, kisiel95 napisał:

Dobrze, że dzisiaj już wyłączono u mnie te kanały.

 

Mogę Ci odpowiedzieć cytatem:

 

W dniu 25.02.2022 o 20:06, aandin napisał:

nie chcesz nie oglądasz a nie uszczęśliwiaj swoim punktem widzenia innych

 

W dniu 25.02.2022 o 20:54, Jacek3 napisał:

Przed chwilą słuchałem święcie oburzonej Olejnik prezentującej filmik, na którym na ulicy w centrum Kijowa transporter opancerzony zderza się z samochodem osobowym - przejeżdżając po nim. Komentarz był taki, że tak Putin morduje cywilów. Problem w tym,że jak na razie żadne transportery opancerzone armii rosyjskiej jeszcze do centrum Kijowa nie dotarły. Jak sądzę śpieszący do obrony ukraiński transporter przeszarżował na zakręcie i zderzył się autem osobowym. Stąd zapewne oryginalny filmik kończy się na momencie zderzenia, bo głupio byłoby pokazać jak ci z transportera przepraszają rannego kierowcę. Na takich filmikach mądrzy inaczej redaktorzy tworzą alternatywne historie.  

 

O proszę! Widziałem to nagranie, także na TVP. Trochę się zastanawiałem czy to fakt ale aż tak daleko nie doszedłem w swoich hipotezach. :o 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem tych Rosyjskich kanałów ale nie podoba mi się polityka pozbawiania mnie tej możliwości. O ile abonenci PB mają ten komfort i mogą dodać te kanały ręcznie, o tyle ja abonent C+ mam związane ręce. Nie muszę popierać Putina ale mieć możliwość podejrzeć co dzieje się na kanałach propagandowych bym chciał. Te zablokowane dekodery operatora C+ to porażka.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, michael112 napisał:

O proszę! Widziałem to nagranie, także na TVP. Trochę się zastanawiałem czy to fakt ale aż tak daleko nie doszedłem w swoich hipotezach. :o 

 

Polskie media filmik wzięły stąd:

 

Na kanale 1tv.ru odnosili się do tego filmiku twierdząc, że nie tylko nie ma ich transporterów w tym rejonie, ale również, że tego konkretnego modelu transportera ich wojska aktualnie w ogóle nie używają. 

Edytowane przez Jacek3
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, dvbtowiec napisał:

Widzę nawet że jeden kolega aktywnie podaje rosyjską wersję wydarzeń. 

https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art35762701-trolle-dezinformuja-na-temat-ukrainy

Te badania potwierdzają się nawet na tym forum.

 

Jak ktoś pisze że nie ogląda polskiej tv bo tam propaganda a za chwilę dodaje że chętnie zapoznaje się z poglądem rosyjskiej tv żeby mieć lepszy obraz sytuacji to naprawdę najwyższy czas żeby udać się do psychologa.

 

btw. Ukraina24 już od jakiejś godziny nadaje z podziemnego parkingu i najwyraźniej mocno ograniczyli realizację programu bo od tego czasu nie ma już żadnych materiałów filmowych/zdjęć, łączeń, wywiadów, etc. Tylko przekazywanie najnowszych informacji i "rozweselanie" widza (np. jak zrobić koktajl mołotowa w domowych warunkach)

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, marrak napisał:

https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art35762701-trolle-dezinformuja-na-temat-ukrainy

Te badania potwierdzają się nawet na tym forum.

 

Jak ktoś pisze że nie ogląda polskiej tv bo tam propaganda a za chwilę dodaje że chętnie zapoznaje się z poglądem rosyjskiej tv żeby mieć lepszy obraz sytuacji to naprawdę najwyższy czas żeby udać się do psychologa.

 

btw. Ukraina24 już od jakiejś godziny nadaje z podziemnego parkingu i najwyraźniej mocno ograniczyli realizację programu bo od tego czasu nie ma już żadnych materiałów filmowych/zdjęć, łączeń, wywiadów, etc. Tylko przekazywanie najnowszych informacji i "rozweselanie" widza (np. jak zrobić koktajl mołotowa w domowych warunkach)

To nie jest program Ukraina24 tylko program pochodzi ze sygnału kanału Rada 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, dvbtowiec napisał:

Tu kilka innych nagrań

https://wmeritum.pl/rosyjski-pojazd-opancerzony-celowo-staranowal-samochod-cywilny-szokujace-nagranie-wideo/368078

Czasem trzeba trochę więcej w sieci poszukać. 

 

Serio uważasz, że to podane tam wyjaśnienie jest wiarygodne?

 

Zacytuję:
"Nieoficjalne informacje przytaczane przez Interię wskazują, że był to ukraiński pojazd opancerzony, ale przejęty przez rosyjskich dywersantów. Na szczęście kierowca samochodu osobowego przeżył. Był jednak ranny i zakleszczony we wraku. Świadkowie pomogli mu wydostać się ze zniszczonego samochodu, używając łomów i siły własnych rąk."

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...