Skocz do zawartości

Rosyjskie kanały


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, czerstwy napisał:

Coś jak włączyłem to szczuja na Ukraine i Polskę

 

Szczują na Polskę? Słowo Polska padło tam dziś może ze 3 - 4 razy. I raczej były to suche informacje, dotyczące dostarczania broni na Ukrainę. Żadnego szczucia, w każdym razie w takim stylu w jakim są moim zdaniem prowadzone polskie audycje informacyjne, tam nie uświadczysz.  Może to właśnie to spowodowało, że KRRiT postanowiła  polskich widzów odciąć od tej telewizji? Nie pasowała do ich obrazu malowanego w naszych mediach...

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze zależy, jaki program się ogląda. Jeśli krótkie wiadomości, to owszem, nie ma tam aż takiej dawki propagandy. Ale na przykład są takie "Vesti nedeli" na RTR Planeta, one są nadawane w niedziele o 18:00 naszego czasu i to już jest bardzo propagandowa w swojej narracji audycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Poland napisał:

Powinien meldować się jako ORT International. Nadaje z częstotliwości 12596 V :)

 

Dzięki! Już go znalazłem. U mnie nazywa się 1TVRUS Europe.


Okazało się, że mój telewizor ma wbudowany tuner satelitarny. Wystarczyło przykręcić kabel z sygnałem z anteny sat i  ręcznie przeszukać transponder 12596. Przy automatycznym wyszukiwaniu kanałów pojawiało się wiele rosyjskich kanałów, ale ten nie.

Edytowane przez Jacek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jacek3 napisał:

Żadnego szczucia, w każdym razie w takim stylu w jakim są moim zdaniem prowadzone polskie audycje informacyjne, tam nie uświadczysz.

Czyli co mówią? Jak argumentują wybuch wojny? O właśnie, w ogóle o jakiejś wojnie mówią, czy to tylko jakaś pokojowa operacja wojskowa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko bolszewicy dążą do cenzury i ograniczania możliwości czytania/oglądania czego się chce. Teraz dokładnie widać jaką kto ma mentalność. Osobiście nie oglądam rosyjskiej telewizji ale chcę mieć wybór dostępu do informacji. Każdy zainteresowany może sobie poszukać w internecie obrazu z kamer np z Kijowa.

9 godzin temu, Pawop napisał:

te same osoby, które kwestionowały Covid, teraz kwestionują inwazje na Ukraine. Przypadek?

Nie, nie przypadek. To te osoby, które nie ulegają moim zdaniem nachalnej propagandzie i usiłują dociec co tak n prawdę się dzieje. Akurat w obu przypadkach jest tak zmasowana i nachalna propaganda jakiej wcześniej świat nie znał. Rozumiem, że większości wystarczy codzienna papka medialna ale nie wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Frontowiec napisał:

Ja dziwię się Eutelsatowi, że nie ma jaj żeby wyłączyć rosyjskie stacje telewizyjne ze satelity HotBird. No ale Eutelsat jest jak FIFA.

W zamian w tym samym miejscu mogliby włączyć ukraińskie kanały - na przykład UA: Pershyj. 

Kanały z Białorusi też można by usunąć. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Onecie możemy przeczytać że w rosyjskich mediach zaczynają się pojawiać takie informacje:

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/rosja-propagandysta-putina-plakal-na-wizji-bo-przez-sankcje-stracil-wille/zelk3gn,79cfc278

Cytat

W rosyjskiej telewizji na kanale Rossija 1 prowadzi program "Wieczór z Władimirem Sołowiowem", w którym często w mocnych słowach wypowiadał się na temat Zachodu. W jego ostatnim wydaniu rozkleił się na antenie w związku z tym, że stracił część majątku. Przyczyną są sankcje, jakie zostały nałożone na Rosję, która w czwartek 24 lutego dokonała inwazji na Ukrainę.

Szczegóły a artykule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Jacek3 napisał:

 

Szczują na Polskę? Słowo Polska padło tam dziś może ze 3 - 4 razy. I raczej były to suche informacje, dotyczące dostarczania broni na Ukrainę. Żadnego szczucia, w każdym razie w takim stylu w jakim są moim zdaniem prowadzone polskie audycje informacyjne, tam nie uświadczysz.  Może to właśnie to spowodowało, że KRRiT postanowiła  polskich widzów odciąć od tej telewizji? Nie pasowała do ich obrazu malowanego w naszych mediach...

No tak bo oglądałeś ten program 24 h i wiesz ile razy padło to słowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, czerstwy napisał:

No tak bo oglądałeś ten program 24 h i wiesz ile razy padło to słowo

 

Na jednym z tv ten kanał leciał mi w nocy z przedwczoraj na wczoraj ze 4 godziny. Słuchałem jednym uchem. Raz pojawiło się słowo Polsza, oczywiście przewinąłem i posłuchałem w jakim kontekście. Jako, że programy publicystyczne powtarzają tam przynajmniej 2 razy, to sądzę, że w ciągu dnia może padło, tak jak pisałem, ze 3 - 4 razy.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosyjskie media o wojnie

https://teleshow.wp.pl/rosyjska-telewizja-klamie-w-zywe-oczy-mowia-o-tym-jak-ukrainscy-witaja-zolnierzy-usmiechy-kwiaty-6742887281125888a

Cytat

Rosyjscy żołnierze wybrali się do Ukrainy z akcją pokojową, nikogo nie zabijają i nie są zabijani, dzieci witają ich kwiatami, a dorośli uśmiechają się od ucha do ucha, gdy tylko widzą rosyjski czołg - brednie w podobnym stylu serwuje widzom rosyjska telewizja. I to w programach informacyjnych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mara68 napisał:

Ciekawe co oznacza ta litera Z?

Cytat

Litera Z wpisana w kwadrat i naniesiona na czołg, transporter opancerzony, wyrzutnię rakiet czy zwykłą ciężarówkę, według ustaleń ukraińskiej Gwardii Narodowej, oznacza, że pojazd taki wchodzi w skład sił nacierających z Krymu - to bardzo liczne oddziały rosyjskie, stąd tak wiele poświęcono im

Źródło cytatu RMF 24.

Chyba to oznacza.

Edytowane przez Mateusz2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...