Jump to content

Recommended Posts

Witajcie

czy odbieracie kanal ORF2 Europe?

Antene mam ustawiona na Hotbird i Astra1. Z Astry odbieram rozne kanaly FTA typu VOX czy Polonia ale niestety w zaden sposob nie moge namierzyc austriackiego kanalu ORF2Europe ktory powinien tez byc FTA. Czy to mozliwe ze nie moge odbierac ORF2 Europe bo antene mam zle ustawiona? Nie chce w to wierzyc bo przeciez odbieram inne kanaly z Astry.

Co moze byc problemem?

Pozdr

Jak odbierasz inne, to antenę masz dobrze ustawioną. Przeskanuj 12692 H, oprócz zakodowanych różnych ORF2 , będzie też FTA ORF2 Europe (13014, 170, 171G). Sprawdzałam przed chwilą, akurat jest telegazeta na ekranie

Hej

mam tuner Ferguson 6900, wchodze w astra 1, przelaczam sie na SAT/TP i przeszukuje 12692H i nic nie znajduje. O co moze chodzic? :shock:

Pozdr

W ogóle nic nie znajduje? Przecież tam jest trochę tych kanałów. Wybierz wszystkie, tv, bez sieci. Potem wejdź w menu, edycja listy kanałów, przeleć Pg Down na szybko, na pewno będzie, ja tak znalazłam, był gdzieś za WDR-ami

Ten transponder jest jeden z najslabszych na Astrze. Dlatego nie mozna wykluczyc, ze antena nie jest dobrze ustawiona. Mozesz sprawdzic jakosc signalu na tym transponderze?

Nie musicie już mu odpowiadać,poradził sobie,wszedł na dach i teraz wszystko OK.

phi dla mnie nic ciekawego nie leci na dwójce jak by dali jedynke to rozumiem byłym hepi ludek

dla mnie to jest lepszy ITV1 angielski, niż ten wciulający ORF2E. Na ITV1 dźwięk przynajmniej jest 128kB/s, ale lepszy Bitrate obrazu 4,124MBit/s i rozdzielczość 720x576, ale na wersji ITV1 Quad jest gorszy bitrate 2,687MBit/s i rozdzielczość 544x576.

Po prawie 10 latach odkopie ten wątek. ORF 2 Europe czasami oglądam (głównie ''Zeit Im Bild'') na satelicie Astra 19.2E, choć ten kanał ze względów licencyjnych (np. podczas ''Tatort'' czy w nocy) pokazuje pierwszą stronę ORF Text gdzie w tle leci radio O1.

Z tego co również zauważyłem to w ORF 2 Europe główne wydanie ''Zeit Im Bild'' jest z tłumaczem języka migowego, natomiast w ogólnoaustriackim ORF 2 ''ZIB'' leci bez tłumacza języka migowego.

Właśnie na ORF 2 Europe leci Koncert Noworoczny z Wiednia, gdzie również wczoraj emitowany był Sylwester realizowany przez ORF, niemiecki Das Erste i szwajcarski SRF (w dużej części to Das Erste odpowiedzialny był za Sylwestra), choć niemieckie imprezy emitowane na tym kanale (np. ''Helene Fischer Show'') są zastępowane pierwszą stroną ORF Text ze względów licencyjnych, zaś na Das Erste czy ZDF są emitowane FTA.

Szkoda że ORF wzorem Das Erste i ZDF nie nadaje swoich programów FTA, tylko mają jeden ORF 2 Europe.