Skocz do zawartości

DVB-T/T2 z Rzeszów (Krosno) / Sucha Góra


metiu20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odbiór Muxa-3 z Suchej Góry / 5 x TVP/ w połudn. części Dębicy nieosiągalny , mimo mocnej / i nowej / anteny odbior. ... Uważam ,że jak na tą chwilę moc nadawcza jest niewielka / czy podniosą ? / , tzn. porównywalna z Mux-2 / 10 kW/ lub mniejsza , a takie moce nie sprawdzają się w terenach gór i pogórza podkarpackiego , niestety .... Nie podają też oficjalnie co puścili / ile ?/ . Informujcie, zobaczymy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUX3 Sucha Góra (CH42) odbiera OK - TV pokazuje 90% jakość, 100% siła, antena ATX91 + wzmacniacz 28dB.

MUX2 Sucha Góra (CH61) odbiera słabo - TV pokazuje 40% jakość, 70% siła, antena ATX91 + wzmacniacz 28dB.

 

Miejsce odbioru 10km na zachód od centrum Rzeszowa (wg. mapek pokrycia dvbtmap.eu brak sygnału MUX2) około 33km (w linii prostej) od nadajnika Sucha Góra.

 

Zawartość MUX3: TVP1, TVP2, TVP INFO (Rzeszów), TVP Historia, TVP Kultura. Przekaz idzie w MPEG4 AVC1.

 

Co do mocy transmisji nie mogę w pełni wiarygodnie porównać ze starym MUXem Testowym MPEG2 bo zmieniłem położenie starej anteny,

jednak gdy podłączam starą antenę sygnał jest na podobnym poziomie jak wcześniej przy MUXie testowym., czyli wychodziło by na 19kW czy tam 18,2kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się chyba zwiększył zasięg MUX2 z Suchej Góry. Ja mieszkam w okolicach Mielca i wczoraj wyszukiwało tylko MUX3 (5 kanałów TVP), a dzisiaj wyskoczyło , że znaleziono nowe kanały DVB-T i dodało te tvn-y, polsat i inne.

 

Co to są TV7 i TV8 wyszukało mi je i nie ma obrazu jest tylko ten wkurzający dźwięk, takie piiiiiiiiiiii :D??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe jest u mnie to, ze jak ustawilem antene (mam zwykla szerokopasmowa) w kierunku Suchej Gory, to sygnal calkowicie zniknal. Teraz mam ustawiona na Tarnow, czyli w kierunku poludniowo-zachodnim i odbiera na polowie skali - to mi sie max udaje uzyskac. A odbiera wlasnie z Suchej Gory. Tak sobie mysle, ze tam sie ten sygnal musi od czegos odbijac, albo cos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam około 4 km od nadajnika na Suchej Górze. Elegancko go widać ode mnie spod domu. I mam pytanie - bo zamierzam kupić tuner usb z mpeg4 do komputera i tam jest taka mała antenka dodatkowa-wystarczy ona żeby łapały mi kanały? Czy jednak trzeba na dachu jakąś antenę zamontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam około 4 km od nadajnika na Suchej Górze. Elegancko go widać ode mnie spod domu. I mam pytanie - bo zamierzam kupić tuner usb z mpeg4 do komputera i tam jest taka mała antenka dodatkowa-wystarczy ona żeby łapały mi kanały? Czy jednak trzeba na dachu jakąś antenę zamontować?

podstawą odbioru DVB-T nadawanej w Polsce jest antena zewnętrzna - więcej http://cyfryzacja.gov.pl (coś dzisiaj nie działa???). Tym niemniej - w sprzyjających warunkach daje się uzyskać stabilny odbiór na antenach wewnętrznych - ale tu już tylko próby wędrówki po pokoju i wypróbowywanie różnych antenek dają na to odpowiedź.

 

Możesz spróbować na załączonym "patyku" - a nuż się uda... Próbuj go również ustawić poziomo i/lub wystawić za okno.

 

Ale, miej świadomość, że tunery USB mają zwykle takie sobie czułości, dużo mniejsze od dekoderów zewnętrznych (takich do TV) i telewizorów, więc zwykle dla stabilnego odbioru potrzebują też dobrych anten.

 

 

Jaką antenkę polecacie do odbioru DVB-T z Suchej Góry? ATX-91 cz Tri Digit?

Przede wszystkim taką, która ma pasmo pracy do kanału k69 i najlepiej, żeby spełniała standard CAI. Nie do k61, tylko do k69. Sprawdź dobrze parametry ATX-91, którą chcesz kupić - część z nich ma pasmo pracy tylko do k60, i wtedy mogą być problemy. Nie muszą, ale mogą.

 

Jeśli Tri Digit to ja bym proponował przede wszystkim UHF-200 Maximuma, a jeśli coś w klimacie ATX to przykładowo coś z serii BLU Fracarro lub MX Alcada. To nie tylko problem parametrów elektrycznych, ale również stabilności w czasie takiej anteny... rzecz o wiele istotniejsza przy odbiorze cyfry niż analogu.

 

Ale w sumie, tak po prawdzie, to antenę powinno się dobierać do warunków odbioru, a nie w zależności od marki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ chochoł - oba typy są dobre , zależy co chcesz odbierać i gdzie .. Ja wolę trójram. yagi /Maximum , Telmor , Dipol/ - sam mam Telmor Digit 3 DT, odbieram na odległ. / od nadajnika / 140 km/ Poprad SKV/ , 100 Kraków - zaleta przy ustaw. w poz . V / wertik./ na Bardejov odbiera też pol. polaryzacje poziome / co jest ciekawostką małą .. / .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzis zaczal mi sie zacinac MUX-3... MUX-2 dziala pieknie, polowa mocy. MUX-3 pokazuje podobnie, ale co kilka sekund nie docieraja pakiety i tnie. Mam zewnetrzny dekoder Sagem (z HDMI, nie pamietam modelu, jakies badziewie z Norwegii ;)).

Czy te moje problemy moga byc spowodowane, ze mam taka antene (ze wzmacniaczem):

 

a0024.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ xtek - Kraków / oprócz pół. części miasta/ jest po za zasięgiem Suchej G. / sprawdz na mapie : www.dvbtmap.eu / ... Jak masz wysoko ant. / nie wiem 3,4 i wyzej pietro / , to jest to w części możliwe / odbiór / ... Pisałeś ,że łapiesz przez odbicia ? Też możliwe ... Ale ja bym mając pieniądze zainwestował w ant. kierunk. / typu yaga tróram. - piszę o tym wyżej , w tym dziale / np. Telmor Digit 3 DT / Maximum - poleca np. Holex / + wzmacn. rurkowy Solid /23 dB/ , podpięty pod puszkę / z symetryzat./ i mając ok. 40 dB / wzmocn./próbował ustawić kierunek Sucha G. - napewno antena będzie mocniejsza / i czulsza / do tych odbiorów .. Oczywiści nowy kabel / lub stary sprawdzony / i mocne / dobrze skręcone / złącza .. Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wszystko ładnie działało. Dzisiaj MUX-2 wysiadł całkowicie :( MUX-3 działa ładnie. Odbieram w Mielcu na Starówie. Antenę mam atx-91 z wzmacniaczem antenowym MC-9102. Dekodera zewnętrznego nie używam mam wbudowany w TV Funai LH7-M19BB. Może coś u nich z tą 2? Skoro ładnie odbierało a teraz przestało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...