Jump to content
metiu20

Odbiór DVB-T z Suchej Góry

Recommended Posts

Kabel stary, gniazdko w ścianie, instalacja pamięta czasy analogu. Ale to wszystko chyba nie ma znaczenia, ponieważ jeszcze miesiąc-dwa temu były wszystkie kanały. Dopiero po technicznej przerwie, vide posty z poprzedniej podstrony na przykład z 6, 13 czerwca br (przepięciu na zapasowe anteny - stare, a następnie powrocie na nowe - czytaj docelowe anteny) nie pojawiły się kanały ze wspomnianej częstotliwości. Więc domniemywam, iż instalacja nie ma tu nic do rzeczy. Wiem, nie będąc elektronikiem mogę się mylić. Jak zwał, tak zwał nie mam pojęcia, co się stało. :shock: :crazy:

Mam pewną teorię, ale żeby ją potwierdzić napisz na którym piętrze mieszkasz i ile jest mieszkań w pionie ;)

Parter w budynku 3-4 piętrowym (pięć klatek, dwie najbardziej zewnętrzne mają po 3 piętra, trzy środkowe po 4 piętra). Ja mieszkam w jednej z zewnętrznych, czyli tej 3 piętrowej.

Tak jak obstawiałem, sąsiad nad Tobą ma poprawny sygnał wszystkich multipleksów :?:

Więc problem jest w jego gniazdku w mieszkaniu, z którego sygnał wychodzi do Twojego mieszkania. Problem możesz rozwiązać na dwa sposoby, albo sam go wymienisz ponosząc koszta lub zgłoś ten fakt administracji, gdyż w czynszu zapewne masz opłatę za utrzymanie sieci.

Mówiłem, że elektronik ze mnie żaden! Jak w jego? Chyba w moim?

Raczej w jego, gdyż taka sieć jest podpięta szeregowo od góry do dołu. Jeśli chcesz mieć 100% pewność, zdemontuj gniazdko i podłącz kabel bezpośrednio do tego w ścianie. A że mieszkasz na parterze to nie odłączysz sygnału reszcie sąsiadom.

Dziękuję! Wreszcie, ktoś, coś, bo od ponad dwóch tygodni nikt nie był w stanie nic wymyśleć i pomóc. Każdy rozkładał tylko ręce i mówił coś w stylu to ja już nie wiem o co chodzi. Wreszcie odpowiedni człowiek z odpowiednią wiedzą. Jeszcze raz dziękuję. :hello:

Ten Mux tylko blokuje kanał ale jak ma koncesję to nić nie poradzisz. On na Podkarpaciu to nie jest potrzebny. Ludzie mają anteny satelitarne. A kiedy i czy będzie dostępny to napisz do Cyfrowego Polsatu.