Skocz do zawartości

DVB-T/T2 z Rzeszów (Krosno) / Sucha Góra


metiu20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałem się zapytać czy istnieje możliwość zakłócania anteny gdy w pobliżu znajdują się dwa nadajniki nadające na tym samym kanale.

Chodzi mi o kanał 61 antenę mam ustawioną na Suchą Górę (odległość 51km) a do Leżajska antena jest odwrócona plecami ok 20km.

Od czasu odpalenia nadajnika w Leżajsku strasznie mi sygnał skacze na kanale 61 mux2 a mux1 działa płynni.

I nie mam pojęcia czego to może być wina, wcześniej był wszystko ok.

Z gry dzięki za odpwiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do anteny mogę się dostać ale jak ją dam niżej to mi inne domy sygnał zasłonią do SG.

Najlepszym rozwiązaniem będzie czekać aż z Leżajska wszystkie kanały będą szły ale kiedy to nastąpi to nie wiadomo strasznie się tam obijają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem zmiana MUX2 z kanału 61 na 32 z Suchej Góry ma nastąpić już w najbliszych dniach początkowo ma być o mocy 10 kW ERP,a w marcu lub kwietniu po zamontowaniu nowego nadajnika na tym obiekcie o mocy 4-4.5 KW nadajnik ruszy z pełną mocą wypromieniowania 100kW ERP.

 

Wszystkim forumowiczom życzę Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po lekturze forum Emitela i potwierdzam to co mówił @robsat. Na dniach przechodzą na kanał 32 i lekko "podkręcą" moc a na wiosnę nowy nadajnik 100 kW.

No to w Rzeszowie i okolicach niedługo będzie mocny odbiór wszystkich trzech muxów. 8)

Szkoda tylko że w tych muxach jest całe g... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po lekturze forum Emitela i potwierdzam to co mówił @robsat. Na dniach przechodzą na kanał 32 i lekko "podkręcą" moc a na wiosnę nowy nadajnik 100 kW.

No to w Rzeszowie i okolicach niedługo będzie mocny odbiór wszystkich trzech muxów. 8)

Szkoda tylko że w tych muxach jest całe g... :evil:

 

zgadzam się z tobą co z tego że tyle kanałów jak całe g...o :twisted: w nich jest. Jakieś badziewne TTV - mamy to samo w TVP Info. POLO TV - czy ktoś w ogóle tego jeszcze słucha to nie początek lat 90'.

Zero kanałów z bajkami i ciekawymi filmami.

Rezygnuję z CP i myślałem że DVB-T coś będzie, a tu nic jak w analogu i chyba wezmę- n na kartę. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przemieściłem antenę,która skierowana jest na "Suchą Górę" od krawędzi domu o około 5 metrów w kierunku zachodnim,w wyniku tego jakość sygnału diametralnie wzrosła i tak mux1 k.42 sygnał ponad 50% :brawo: z sygnału wcześniejszego,który był minimalną do stabilnego odbioru 10-15% z tym że mux2 z k.61 bez zmian czyli nadal nic :/ .

257lzig.jpg

Teraz już tylko czekać jak najszybszą zamianę kanału multipleksu drugiego z tego że wysokiego kanału na kanał niższy 32 i jego wiekszą moc,a wtedy moja druga antena służąca do odbioru mux'u 2 z nadajnika ze Św Krzyża pójdzie do kąta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na kanale 32, tam ma być nieco podkręcona moc dotychczasowa (10kW) nie mówiąc o tym, że propagacja fali na kanale 32 jest lepsza niż na 61. Niestety FEC pozostaje bez zmian (5/6).

Mux1 na kanale 42 ma 3/4 i dlatego łatwiej odebrać, nie wspominając o większej mocy (18kW). Niestety tej mocy nie podniosą na tym kanale powyżej 20kW - takie są ustalenia z zagranicą. Dopiero po zmianie kanału po wyłączeniu analogu - o ile coś takiego nastąpi bo nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam w Kosinie niedaleko Lancuta i potwierdzam ze na kanale 61 z SG nie mam zadnego sygnalu

Jak naraie moc nadajnika sie nie zmienila.

Pozostaje mi podobnie jak innym odbierac MUX 2 z KIELC ( KaNAL 36)

oraz MUX 1 z Rzeszowa

Również jestem z Kosiny i odbieram sygnał z SG tylko odkąd włączyli Leżajsk to mi zakłóca Mux2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak, że przy bliskich odległościach nadajniki pracujące w SFN wzajemnie się uzupełniają, a przy większych zakłócają. Nadajnik emituje pakiety danych, które trwają jakiś tam ustalony czas, w zależności od ustawień.

 

Jeżeli sygnał z jednego nadajnika jest nieznacznie opóźniony względem drugiego, to odbiornik jest w stanie to skorygować i otrzymuje poprawne dane. Jeżeli sygnał jest opóźniony bardziej niż czas trwania pakietów, odbiornik nie jest w stanie tego skorygować i zdekodować.

 

Niestety, ale w przypadku MUX2 macie pecha. Ten multipleks jest naładowany programami i jakakolwiek obniżka parametrów jest nie możliwa, dla tego jedyną możliwością jest przeniesienie emisji na docelowe parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

PO zasotosowaniu sumatora oporowego

udalo sie ustawic Antene Siatkowa + WZMACNIACZ LNA 177 na SG kanal 42 ( jakos sygnalu 97%)

druga Antena Kierunkowa ATX 55 + Wzmacniacz LNA 177 na Lezajsk kanal 61 ( jakosc sygnalu 96%)

 

niestety po zainstalowaniu Sumatora nie ma mozliwosci odbioru kanalu 35 z Baranowki ( jakosc sygnalu na antenie siatkowej nie przekracza 25% )

 

Mysle ze na chwile obecna jest to jedyne opytmalne rozwiazanie w mojej lokalizacji

( KANALU 32 z Jawora nie odbieram)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Są już znane konkretne informacje z nadajnika na SG dotyczące podwyższenie mocy i przesiedlenie na k.32 mux2 a termin zakładany jest na połowę lutego.

emitel napisał(a):

Prace jeszcze chwilę potrwają, czeka nas jeszcze m.in. przestrojenie kilku przemienników analogowych. Jeśli wszystko dobrze pójdzie to na drugi weekend lutego ruszymy w k32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...