Skocz do zawartości

DVB-T/T2 z Rzeszów (Krosno) / Sucha Góra


metiu20
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pytam was napiszcie prawde czy ten Mux-2 nadaja z Suchej Gory czy nie Ja mieszkam w Rzeszowie i odbieram W mpg-2 TV 1,TV 2 i TV3 INF.Kilka krotnie probowalem przeskanowac TV-Sony i nic,na tej samej antenie a moze trzeba inaczej ustawic teraz mam sygnal 72%.Wogole nie moge przerzcic na kanal 61 bo mi przeskakuje na 42.Prosze napiszcie prawde albo nadaja juz albo nie nadaja.Mieli przeciez wylaczyc mpg-2 jak zalacza mux-2 w mpg-4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogdan- Ja mux-2 w Dębicy nie mam ... Mux-2 wysyła, ludzie oglądają,sprawdż fora ... Musisz sobie sprawdzić dwie rzeczy ;1/. czy ant. tv Twoja jest na pasmo 21-69 / czy nie jest przypadkiem na 21-60-takie były te starsze ../ 2/. Sprawdż Swoje położenia na mapie pokrycia sygnałem na stronie www. dvbtmap.eu / Nadajniki w Europie / iporównaj z Mux-em 1 ze Suchej G. .. Musisz pamiętać ,że wielu już nie złapało Muxa-2, bo nadajnik jest 2x słabszy ,niestety/ ma 10 kW , a na Mux-1 to 19 kW/ ... Zastanów sie po tych sprawdzeniach , czy nie możesz zwiększyć mocy Swojej odbiorczej /poprrawa instal./kabla, złączek;mocniejsza antena /może ze wzmacniaczem dobranym , może poprawa kierunkowości ant. ustawienie sygn. / na kompas , itp. .. / . Zawsze coś można zmienić i poprawić ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale ja naprawde pytam sie zebyscie napisali czy odbieracie ten Mux-2 czy tylko w mpg-2 te trzy kanaly TV1 ,TV2,TV3 info Bo rozne piszecie ,jedni ze jest drudzy tak jak ja ze nie ma jeszcze.Jesli odbieracie ten Mux-2 to napiszcie ile macie kanalow.Mnie tez dziwi to ze jak piszecie ze nadaja to dlaczego nie wylaczyli Mpg-2.Ja bede cos robil ze swoja antena ale jak sie dowiem napewno ze juz nadaja w Mpg-4 i mux-2.Napiszcie ile odbieracie kanalow teraz ,jak dalej te trzy to nie jest to Mux-2 tylko dalej testuja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Na dzień dzisiejszy sytuacja wygląda następująco:TVP 1,2,INFO Nadają nadal testowo w mpeg 2

Polsat TVN TV4 Puls TVN7 + 3kanały z planszą testową MUX2 mpeg 4

Jakość sygnału bardzo dobra -zaznaczam jednak że do nadajnika mam około 5,5 km.

Najświeższe informacje będą chyba tylko na stronie "emitela"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety , Mux-2 z Suchej G. ze swoimi 10 kW nie poszalał po woj. podkarpackim ... Odbieraja go obok nadajnika , w Rzeszowie i na północy , nawet Ci co im mało zależy na odbiorach z Podkarpacia / Świętokrzyskie, Lubelskie/ ... ale ogólnie jest trudno dostępny , lub go w ogóle nie ma ... Uważam ,że włączanie mocy 10 kW w stosunku do docelowej 50 kW / za kilka lat / jest niepoważne , robi tylko nadzieje i nic pożytecznego .... W kwietniu podobna sytuacja robiąca nadzieje będzie z Muxem- 3 / dla Rzeszowa i okolicy / .Także, mówienie o Dvbt na Podkarpaciu jest mało poważne ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papier - ciesz się, że wogóle został załączony. Kanały powyżej 60 nie nadają się do emisji w terenie górzystym, ze względu na swoje właściwości. Na Słowacji uruchomiono sieć pierwszego multipleksu który działa na kanałach 61-69 (z jednym wyjątkiem na południu - k22) i wcale nie pokrywa tak dobrze kraju jak to się mówi.

 

Wysokie częstotliwości chakakteryzują się kiepską przenikalnością przez przeszkody, oraz słabym ugięciem fali, przez co zasięg tego multipleksu jest mocno ograniczony. Nadawanie na niskich kanałach równiez nie wchodzi w grę, ponieważ wszystkie kanały są zajęte przez odległe stacje dużej mocy (np. Św.Krzyż, Prehyba, Leżajsk, Dubnik(sk), itp.) oraz rozsiane po całym województwie przemienniki (stacje doświetlające), retransmitujące oba programy TVP.

 

Podobna sytuacja ma być w Małopolsce i Beskidzie Śląskim. Pierwszy multipleks będzie nadawany na kanałach 60 z Gubałówki i 62 ze Skrzycznego, a drugi na kanałach 61 z Lubonia, Gubałówki i Prehyby, oraz 64 z Chorągwicy. Również tutaj należy się spodziewać problemów.

 

Pierwszy multipleks ma być również nadawany na kanale 62 ze Św.Krzyża, ale tu sytuację ratuje fakt, że nie ma żadnych przeszkód terenowych. Sygnał może dotrzeć tam, gdzie nawet lokalne nadajniki nie sięgają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qrzysztof- nie mam się bracie z czego cieszyć bo ja jaestem po za zasięgiem - to po pierwsze ... Po drugie jeśli kanały by się nie nadawały , to by ich nie włączano , a problem tkwi w mocy anteny nadajnika Sucha G. .. Piszesz stacje dużej mocy , Prehyba mają moce te najwyższe po 30 kW, Polsat 10 kW- bardzo wysokie? - to nie jest tak , jak myślisz ... Co do Słowacji .. wybrali pionową polaryzację bo sygnał ten lepiej penetruje tereny górzyste i wysokie zabudowania miast ... Skąd tyle informacji o multipleksach 1 , gdzie je znależć - myśle o tym co piszesz . I nie myśl sobie ,że woj.podkarpackie jest uprzywilejowane , lub bardziej przed Krakowem ..... naprawde tak nie jest ... Ja w Dębicy na sygnały czekam od strony nadajników z Małopolski , jestem w zsięgu Tarnowa, Szczawnicy, Chorągwicy i oczywiście dużych mocy Kielc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bogdan - no tak pisałem Ci to w dniu 28.12.2010 w tym wątku , nic sie nie zmienia .. Tylko dobierz dobrą , właściwą antenę , kierunkową- o ile masz możliwość montażu , może mały wzmacniacz przypuszkowy? itp. .. Życzę powodzenia , jak pytania , to pisz ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowe nadawanie w Mpeg-2 3 program. TVP z Suchej zostało wyłączone , najbliższy czas odbioru to IV . 2011 w ramach Mux-3 z Baranówki w Rzeszowie ..... Dla Podkarpacia pozostaje włączony przed świętami Mux- 2 z Suchej G. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ A-G - TVP /3 progr./ były testowo od dawna z Suchej w Mpeg-2, niestety .. Musiałeś wcześniej nie sprawdzać .. może zacząłeś się tym zajmować po 23 .12. b.r. jak włączyli w Mpeg-4 Mux-2 z Suchej, wtedy poprawiłeś ustawienia i miałeś wszystkie odbiory ... Twój Tv odbiera w Mpeg 2 i 4 / to opbecnie reguła / ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzenie na nowo TVP / ale ile 3 , a może 5 progr. / w Mpeg-4 z Suchej to dobra wiadomość , ale jeszcze lepsza by była gdyby wprowadzono większą moc nadawczą , np. 50 kW , co poszerzyło by grono odbiorców , w trudnym pagórkowatym / zasłoniętym pasmami pogórza / terenie Podkarpacie ... Zobaczymy , ale wątpię , że coś się zmieni w mocy sygnału TVP w Mpeg - 4 ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...